Search
Close this search box.
ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی: شکمی صاف و زیبا در کوتاه ترین زمان

ابدومینوپلاستی، به منظور از بین بردن چربی و پوست های اضافی شکم انجام می شود و افراد را به خواسته شان ( داشتن شکمی کوچک و صاف ) می رساند. دکتر آسترکی بهترین جراح عمل ابدو مینوپلاستی تهران ، خدمات جراحی زیبایی از جمله عمل ابدو ، را با بالا ترین کیفیت و بهترین نتایج ارائه می دهد. ایشان برای اشنایی بیشتر شما متقاضیان عزیز این مقاله را تهیه نموده اند و در ان در رابطه با عوارض ، مزایا و معایب آن صحبت نموده اند.

ابدومینوپلاستی چیست

در حین انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی کامل ، جراح جهت اعمال اصلاحات مورد نیاز یک برش از یک سمت استخوان لگن به سمت دیگر استخوان لگن ایجاد کرده و مجدد برشی در اطراف ناف ایجاد می کند.

این تکنیک بیشتر به اشخاصی توصیه می شود که در نواحی شکم اصلاح زیادی نیاز باشد. اغلب برش در خط بیکینی به همان اندازه سطح موهای ناحیه تناسلی شخص ایجاد می شود. طول برش عمل نیز با توجه به مقدار پوست اضافی تعیین می شود.
در این تکنیک جراح پس از ایجاد برش لازم ، در چربی های شکم و پوست تغییرات زیادی ایجاد می کند. برشی هم در بند ناف اعمال می کند تا شکل ظاهری آن را بهبود بخشد و آن را از بافت اطرافش جدا کند. پس از پایان جراحی ، برای خروج مایعات اضافی موجود در زیر پوست ، دِرَن ها (لوله های زهکشی) قرار داده می شوند. درن ها با توجه به نظر جراح چند روز بعد از عمل ابدومینوپلاستی برداشته می شود. در کل می توان گفت این نوع جراحی زیبایی شکم شامل موارد زیر می باشد که عبارتند از :

 • جداسازی پوست از دیواره شکم
 • در آوردن پوست ها و چربی های اضافی
 • صاف کردن و همترازی عضلات شکم
 • به هم رساندن و کشیدن پوست باقی مانده و بخیه آن
 • ایجاد سوراخی جدید برای ناف و جایگزینی آن در جای خود
 • اعمال برشی برای آزادی ناف از بافت های اطراف آن
 • ایجاد برشی بزرگ به موازات پهلو راست به چپ یا برعکس یا در سر تا سر زیر شکم
14:03
truncate dir-rtl

فیلم عمل ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک با دکتر آسترکی

کاندیدای مناسب عمل ابدومینوپلاستی چه کسانی هستند؟

بهترین کاندیدا های انجام این روش پیکرتراشی ، خانم ها و آقایانی با ویژگی های زیر هستند :

 1. افرادی که به دلیل کاهش چشمگیر وزن ، پوست آن ها شل شده و می خواهند از شر این پوست های شل باقیمانده خلاص شوند.
 2. افراد مسنی که با بالا رفتن سن ، عضلات شکم شان ضعیف شده است.
 3. کسانی که در رویای دست یابی ، به تناسب اندام و داشتن بدنی با فرم ایده آل هستند.
 4. خانم هایی که بارداری ، سبب ایجاد تغییرات در ناحیه شکم و بد فرم شدن اندام آن ها شده است.

جراحی ابدومینوپلاستی در چه مواقعی توصیه نمی شود؟

در بعضی موارد جراحی ابدومینوپلاستی توصیه نمی شود و بهتر است شما در این مواقع از انجام آن دوری کنید. این شرایط شامل موارد زیر می باشد :

 • اگر قصد دارید در آینده ای نه چندان دور باردار شوید.
 • دچار بیماری مزمن شدید مانند دیابت کنترل نشده ، بیماری قلبی و سیروز کبدی باشید.
 • افرادی که معتاد بوده و یا سیگاری هستند باید بگوییم عمل ابدو شکم به شدت برای این افراد مضر می باشد.
 • متقاضیان از قبل یک جراحی شکم انجام داده باشند و در نتیجه عمل ابدو شکم پوست اضافه قابل توجهی به وجود آمده باشد.
 • اگر شخصی قصد دارد کاهش وزن زیادی انجام دهد تا زمانی که به وزن مناسبی نرسیده می بایست صبر داشته باشد و قبل از آن عمل ابدومینوپلاستی را انجام ندهد.

دلالیل انجام جراحی ابدومینوپلاستی

ممکن است برای برخی از افراد سوال باشد که چرا باید برای لاغر شدن عمل ابدومینوپلاستی را انجام دهیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم زمانی که خانم یا آقایایی با وجود انجام ورزش ها مختلف و داشتن رژیم های غذایی سنگین ، به نتیجه دلخواه و ایده آل خود نمی رسد، همان ابدو مینوپلاستی توصیه می شود. حتی برخی از خانم هایی که دارای وزنی ایده آل هستند ، اما شکم آن ها کمی برآمده و بزرگ است یا به دلیل بارداری و زایمان شکم آن ها کمی بزرگ شده است ، نیز می توانند از آن استفاده کنند. از جمله دلایل شایع انجام عمل زیبایی شکم عبارت اند از :

 • افزایش سن و عدم توانایی انجام ورزش های سنگین و طاقت فرسا
 • عدم رعایت رژیم غذایی
 • تغییرات وزنی بسیار زیاد
 • بارداری
 • کاهش الاستیسیته و انعطاف پذیری پوست
 • عوامل ژنتیکی
 •  و غیره
00:59
truncate dir-rtl

ابدومینوپلاستی

مزایای عمل جراحی ابدومینوپلاستی

 • رفع و کاهش دادن بی اختیاری ادرار ، ناشی از زایمان طبیعی در بعضی از خانم ها
 • اصلاح فرم شکم و بهبود بخشیدن آن ، پس از کاهش وزن شدید ، بارداری یا ضعف عضلات شکمی
 • بهبود فتق ( جلو زدن روده یا بافت شکمی از دیواره شکم ) در ناحیه شکم

 عوارض عمل ابدومینوپلاستی چیست ؟

ابدومینوپلاستی، نیز همانند سایر جراحی ها با معایب و عوارض خاص به خود همراه می باشد ؛ در صورتی که جراحی زیبایی شکم ، توسط جراح چیره دست و ماهر انجام گیرد ؛ عوارض و خطری پس از آن بیماران را تهدید نخواهد کرد ؛ اما در غیر این صورت احتمال اینکه مشکلات فراوانی ؛ همچون عفونت ، بی حسی ، درد شدید ، تجمع مایع در زیر پوست ، تغییر رنگ پوست ، آسیب دیدگی عصب و غیره در بیماران ایجاد شود بسیار زیاد است.

لازم به ذکر است ، بروز عوارضی ؛ همچون تورم و کبودی پس از ابدومینوپلاستی، مسئله ای عادی و طبیعی می باشد که در تمامی بیماران رخ می دهد ؛ اما میزان تورم و کبودی بروز یافته در بیماران متقاضی عمل جراحی ابدومینوپلاستی با توجه به شرایط آن ها متفاوت می باشد.

آماده شدن برای جراحی تامی تاک

 1. برای اینکه روند بهبودی شما ، با سرعت بیشتری صورت بگیرد بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران ، به شما توصیه می کند ، تا یک ماه استراحت کنید. بنابراین از مدتی قبل از عمل تامی تاک بهتر است ، ورزش شدید را کنار بگذارید.
 2. برای اینکه بهترین نتیجه را از آن کسب کنید ، دستورالعمل هایی را که پزشک به شما می دهد ، به دقت رعایت کنید.
 3. بهتر است قبل از رسیدن به وزن ایده آل و تثبیت آن ، انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی را در تهران یا شهر محل زندگی خود به تعویق بیاندازید.
 4. برای انجام عمل ابدو شکم نیاز است ، از سلامت جسمانی کامل برخوردار باشید.
 5. خانم ها بهتر است ابدومینوپلاستی در تهران یا دیگر شهر های ایران ،  را زمانی که دیگر قصد ندارند بچه دار شوند ، انجام دهند.
 6. نیکوتین می تواند در روند بهبودی اختلال ایجاد کند. بنابراین بهتر است از مدت زمانی که پزشک صلاح می داند ، مصرف دخانیات را متوقف کرده و تا بعد از جراحی نیز ، این کار را ادامه دهید.
 7. داشتن تغذیه مناسب می تواند ، سبب تسریع روند بهبودی بعد از عمل شود. بنابراین قبل از جراحی رژیم های سخت و سنگین نگیرید.
 8. برای کاهش ریسک خطر خونریزی در حین عمل تامی تاک ، پزشک از شما می خواهد مدتی قبل از آن ، مصرف بعضی از داروها یا مکمل های غذایی ، را که سبب رقیق شدن خون می شوند متوقف کنید.

ابدومینوپلاستی جزئی یا مینی

برش های این نوع عمل ابدو نسبت به کامل بسیار کوتاه تر می باشد و معمولا برای اشخاصی کاربرد دارد که چربی و پوست کمتری دارد. در این تکنیک جراحی ناف دستکاری نشده و تغییر نمی کند. پوست اضافی بین خط های ایجاد شده بیکینی تا زیر ناف برداشته و جدا می شود. این تکنیک اصولا یک الی دو ساعت طول می کشد. این متد هم ممکن است مانند عمل تامی تاک کامل به صورت موقت نیاز به قرار دادن درن داشته باشد که بعد از چند روز توسط جراح برداشته می شود.

ابدومینوپلاستی محیطی یا 360 درجه

در این مورد همان طور که از نامش پیداست به طور کامل پوست و چربی اضافه دو طرف پشت و شکم به صورت گرداگرد برداشته می شود. در نتیجه عمل ابدو شکل ظاهری بدن درهر دو طرف بهبود می یابد.

مراحل عمل زیبایی شکم

 1. ایجاد برشی بزرگ در زیر شکم ، به موازات پهلو از چپ به راست یا برعکس
 2. ایجاد برشی برای آزاد کردن ناف ، از بافت های اطراف آن
 3. کنار زدن و جدا کردن پوست از روی دیواره شکمی
 4. صاف کردن عضلات شکمی و هم تراز کردن آن ها در طول ابدومینوپلاستی
 5. خارج کردن چربی ها و پوست های اضافی
 6. قرار دادن ناف ، در جای جدیدی که برای سوراخ آن در نظر گرفته شده
 7. کشیدن پوست باقی مانده و نزدیک کردن لبه های آن به یکدیگر ، و بخیه زدن آن ها
 • مینی ابدومینوپلاستی

همانگونه از نام  آن پیدا است ، متوجه خواهید شد این نوع جراحی زیبایی شکم  نسبت به جراحی تامی تاک کامل در ابعاد کوچکتری انجام خواهد شد ؛ برش های مورد نیاز در آن ، در اطراف ناف ایجاد می شود.

نتیجه عمل زیبایی شکم

طبق گفته های بهترین جراح ابدومینوپلاستی تهران ، با توجه به بروز ترشحات و تورم ناشی از عمل ابدومینوپلاستی ، نتیجه نهایی آن پس از گذشت 6 الی 9 ماه از انجام عمل جراحی قابل مشاهده می باشد ؛ لازم به ذکر است در صورت نیاز انجام جراحی ثانویه پس از در نظر گرفتن عواقب آن ، می تواند ایرادات کوچک را برطرف نماید.

بسیاری از بیماران در این باره سوال دارند که آیا نتیجه جراحی زیبایی شکم ماندگار می باشد ؟

در رابطه با این موضوع باید بگوییم در صورتی که بیماران پس از جراحی زیبایی شکم ، رژیم غذایی سالم و سبک زندگی صحیح را رعایت کنند ؛ نتیجه ای که از جراحی زیبایی شکم دریافت می کنند ، دائمی خواهد بود ؛ اما در غیر این صورت احتمال بازگشت چربی های شکم وجود دارد.

همچون ، سایر نسوج بدن ، شکم نیز پس از انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی ، تحولات طبیعی خود را همچون تغییر حجم و ضخامت زیر جلدی در صورت تغییر وزن یا عملکرد هورمون های جنسی ادامه می دهد ، اما در حالت کلی در صورت افزایش وزن ، میزان افزایش چربی در شکم عمل شده بسیار کمتر از شکم عمل نشده می باشد.

تماس با دکتر آسترکی

مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

 • نحوه خوابیدن 

طبق توصیه بهترین فوق تخصص پلاستیک تهران ، کسانی که جراحی زیبایی شکم انجام داده اند در دوران نقاهت آن ، باید از خوابیدن بر روی پهلو و به صورت دمر خودداری کرده و به طور طاق باز بخوابند ؛ زیرا بدین سبب باید از وارد شدن فشار احتمالی به شکم جلوگیری نمایند.

 • میزان درد 

احساس درد خفیف پس از عمل جراحی ابدومینوپلاستی ، مسئله ای طبیعی بوده که با مصرف مسکن می توان آن را بر طرف کرد ؛ تنها نکته لازم به ذکر در این باره می باشد که افراد در صورت احساس درد ، پس از اجازه از پزشک معالج خود می توانند اقدام به مصرف مسکن نمایند.

 • نحوه فعالیت

به بیمارانی که عمل ابدو انجام داده اند ، توصیه می شود از استراحت مطلق در دوران نقاهت عمل جراحی شکم خودداری کرده و تلاش کنند به آرامی راه بروند ؛ چرا که این کار به عدم تجمع لخته خون در پاها کمک می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نکات مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی می توانید مقاله ای که دکتر وهاب آسترکی بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران تهیه نموده اند را مطالعه فرمایید.

علت ورم شکم بعد عمل تامی تاک

بروز تورم و کبودی پس از جراحی زیبایی شکم ، مسئله ای طبیعی می باشد که به مرور زمان بر طرف شده و جای هیچ گونه نگرانی ندارد ؛ به منظور تسریع در رفع ورم بعد از عمل ابدومینوپلاستی ، باید نکاتی که در ذیل به آن ها اشاره شده است ، رعایت شوند :

 1. پوشیدن گن مخصوص
 2. حذف یا کاهش ادویه و نمک از رژیم غذایی
 3. مصرف آب آناناس و آب کرفس
 4. و غیره

آیا عمل جراحی ابدومینوپلاستی تنها مخصوص خانم ها است؟

در پاسخ به این سوال باید بگویم خیر ، این نوع عمل جراحی زیبایی شکم در اقایان نیز قابل انجام می باشد و تا کنون طرفداران بسیار زیادی در آقایان پیدا کرده است. چرا که آقایان امروزه بیشتر از قبل و بیشتر از خانم ها به تناسب اندام خود اهمیت می دهند و از همین رو متقاضی این روش درمانی هستند. از همین رو می توان گفت آقایانی که بسیار چاق هستند و به دنبال روشی سریع و مطمئن برای لاغر شدن هستند ، می توانند بدون نگرانی از ابتلا به عوارض جانبی بعد از عمل نسبت به انجام جراحی شکم به دکتر وهاب استرکی بهترین جراح ابدومینوپلاستی تهران مراجعه نمایند.

البته بهتر است این روش ، به عنوان روش های کاهش وزن به حساب نمی اید و افراد باید قبل از عمل ، کاهش وزن از طریق رعایت رژیم غذایی و انجام ورزش داشته باشد و به مدت 6 ماه وزن او ثابت باشد.

آیا بعد از عمل ابدومینوپلاستی می توان باردار شد؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که ممکن است ذهن بانوان زیباجو را به خود درگیر کند این است که ایا می توان بعد از جراحی شکم باردار شد؟ این عمل خطرناک نمی باشد؟ در این پاسخ به این سوال باید بگویم که بارداری بعد از جراحی زیبایی شکم امکان پذیر بوده اما باید شما از تمامی عواقب آن آگاه باشید تا به درستی انتخاب کنید. پیش از انجام جراحی شکم بهتر است برنامه زندگی خود را مشخص کنید و جراح پلاستیک خود را از این تصمیم آگاه کنید. در کل بهتر است بدانید که عمل ابدو شکم بعد ها هیچ خطری برای سلامت مادر و جنین ندارد از همین رو شما می توانید با خیالی راحت اقدام به انجام این فرایند کنید.

چند ماه بعد از عمل زیبایی شکم می توان باردار شد؟

شما بانوان عزیزی که اقدام به عمل ابدو شکم برای زیبایی اندازم خود کرده اید و حال قصد دارید بچه دار شوید باید بدانید که حداقل 6 ماه الی یک سال باید از انجام عمل ابدومینوپلاستی شما گذشته باشد تا بتوانید برای باردار شدن و فرزند آوری اقدام کنید. این فاصله زمانی جهت ریکاوری با بهبودی کامل بدن شما توصیه می وشد. به طور کلی یک جراح پلاستیک خوب در تهران ، به خانم های که قصد دارند بعد از این فرایند اقدام به بارداری کنند توصیه می کنند که برای انجام عمل زیبایی شکم عجله نکنید چرا که ممکن است نتایج حاصل شده از جراحی شکم از بین برود و مجددا به حالت قبل باز گردد.

چرا که در طی عمل ابدو شکم عضله شکم جمع شده و پوست آویزان آن از برش داده می شود که با رشد جنین این عضلات کشیده و شل می شوند از همین رو پس از بارداری شما با ظاهر قبل از عمل خود مواجه می شوید. اگر چه که این تغییرات بعد از زایمان برای فردی که  عمل جراحی ابدومینوپلاستی انجام داده خیلی کمتر است اما می تواند باعث نارضایتی افراد شود.

چه زمانی افراد از انجام جراحی زیبایی شکم منع می شوند؟

 1. چنانچه شما از جمله بانوانی هستید که برای آینده خود در خصوص تشکیل خانواده و بچه دار شدن برنامه ریزی کرده اید ، توصیه می شود پس از آن که به خواسته خود رسیدید ، برای ابدومینوپلاستی اقدام کنید. به این دلیل که طی عمل زیبایی شکم عضلات عمودی ناحیه ابدومینال سفت و فشرده می شوند که بارداری ممکن است منجر به جدا شدن مجدد این عضلات گردد.
 2. کسانی که به اضافه وزن دچار هستند و قصد دارند مقدار زیادی از وزن خود را کاهش دهند ، باید پیش از عمل شکم این کار را به انجام رسانده و زمانی که به وزن مطلوب رسیدند به سراغ جراحی تامی تاک بروند.

با توجه به گفته های فوق ، این موارد باعث نمی شوند که فرد هرگز نتواند تحت جراحی شکم قرار بگیرد. ؛ بلکه برای کسب نتیجه بهتر و ماندگارتر بهتر است که پس از پشت سر گذاشتن این دوران اقدام کنند.

اسکارهای عمل ابدومینوپلاستی

هر متقاضی باید نسبت به این مسئله اگاهی داشته باشد که عمل زیبایی شکم ممکن است بر روی پوست اسکار یا به اصطلاح اثر زخم را بر جای بگذارد. طول اسکار مشخصاً به وسعت برش بستگی دارد. هرچه پوست اضافی در نواحی مورد نظر برای جراحی بیشتر باشد ، برش وسیع تری در امتداد خط بیکینی ایجاد می گردد. در شرایطی که مینی ابدومینوپلاستی به انجام برسد ، اسکار محدودتری هم نمود پیدا می کند. در جلسه مشاوره ، بهترین جراح ابدومینوپلاستی تهران این مسئله را نیز مورد بررسی قرار داده و در خصوص آن با بیمار صحبت می کند.

ابدومینوپلاستی + دکتر آسترکی

تفاوت لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی در چه مواردی است ؟

هر دو عمل نامبرده شده ، در جهت رسیدن به یک اندام ایده آل به انجام می رسند. اما تفاوت های اساسی را نیز شامل می شوند. جراحی ابدومینوپلاستی تنها در ناحیه ابدومینال به انجام رسیده و افتادگی و شل شدگی عضلات و پوست آن قسمت را برطرف می کند. این درحالی است که پروسه لیپوساکشن در حقیقت تخلیه چربی های اضافی بوده که برای نواحی مختلفی از بدن می توان کاربرد داشته باشد اما با این روند نمی توان حالت شل و افتاده پوست یا عضلات را برطرف نمود. چنانچه تمایل دارید تحت عمل های زیبایی به اندام دلخواه برسید ، برای اینکه بدانید جراحی زیبایی شکم برای شما مناسب تر است یا لیپوساکشن ، با جراح پلاستیک مشورت کنید.

هزینه عمل ابدومینوپلاستی در تهران سال 1401 و 1402

از ان جایی که جراحی تامی تاک ، در دسته جراحی های زیبایی قرار می گیرد ، هزینه آن توسط بیمه های درمانی تحت پوشش قرار نمی گیرد. معمولا هزینه های آن ، بیش از همه به تکنیک استفاده شده در جراحی و دستمزد جراح و کلینیک و بیمارستان محل انجام جراحی ، بستگی دارد. عوامل زیر می توانند نقش مهمی در تعیین قیمت عمل ابدومینوپلاستی داشته باشند :

 • هزینه آزمایشات و دارو های تجویز شده توسط جراح
 • هزینه های بیمارستان یا کلینیک
 • هزینه بیهوشی
 • هزینه گن بعد از جراحی
 • دستمزد جراح ابدومینوپلاستی

با توجه به اینکه عمل زیبایی شکم ، نقش مهمی در حفظ سلامت و زیبایی بدن دارد و یک سرمایه گذاری بلند مدت به حساب می آید ؛ می توان گفت این هزینه ها مقرون به صرفه می باشد.

نزديكي بعد از ابدومينوپلاستي

پس از عمل جراحی زیبایی شکم ، بهبودی ممکن است کمی طول بکشد. اگر در حال برنامه ریزی برای انجام جراحی هستید و این سوال برایتان به وجود آمده است که چه زمانی می توانید نزدیکی داشته باشید ، حتما این بخش از مقاله را مطالعه کنید. برای زمان نزدیکی بعد از ابدومینوپلاستی توصیه می شود حداقل 3 هفته صبر کنید. دلیل این توصیه نیز آن است که تورم و خطر ایجاد هماتوم یا سرومای پس از عمل ابدو به حداقل برسد. زخم های ایجاد شده در اثر این جراحی معمولا بعد از گذشت دو هفته بهبود پیدا می کنند ، اما بهبود کامل زخم ها بین 4 الی 6 هفته طول می کشد. بعد از گذشت این بازه زمانی خطر کمتری شما را تهدید می کند و به احتمال زیاد شرایط راحت تری را خواهید داشت.

در صورتی که زود تر از بازه زمانی بیان شده رابطه جنسی داشته باشید ، خطر آسیب رساندن به زخم های ظریف و شکننده را دارید و احتمال بروز عوارض جانبی مانند خونریزی و باز شدن زخم ها را افزایش می دهید. تحریک جنسی حتی می تواند باعث افزاشی فشار بر روی زخم ها شود و دردسر ساز شود. رابطه زناشویی زود هنگام می تواند مشکلات و عوارض دیگری از جمله کشیدگی بخیه ها ، پارگی زخم ها ، هماتوم و تجمع مایعات در زیر پوست را به دنبال داشته باشد.

برای کمک به بهبودی خود بهتر است ضربان قلب و همچنین فشار خون خود را به مدت سه هفته بعد از جراحی پایین نگه دارید. همچنین به خود فشار وارد نکنید و مراقبت های لازم را رعایت کنید.

توصیه می شود تا زمانی که احساس راحتی نکرده اید و پزشک به شما اجازه نداده است رابطه جنسی نداشته باشید برای جلوگیری از بروز اختلاف میان شما و همسرتان بهتر است با او صحبت کنید تا او شرایط شما را درک کند.

سوالات متداول ابدومینوپلاستی

از کجا بفهمیم کاندیدای خوبی برای عمل زیبایی شکم هستیم؟

اگر تصمیم به انجام جراحی شکم گرفته اید ، لازم است در وهله اول مطمئن شوید که گزینه خوبی بری عمل هستید. در این راستا به یک جراح پلاستیک مراجعه نمایید تا از سوی ایشان ویزیت شوید. جراح بعد از انجام معاینات کامل به شما می گوید که می توانید تحت عمل ابدومینوپلاستی قرار بگیرید یا خیر.

در صورتی که گزینه خوبی برای عمل نبودیم ، باید چکاری انجام دهیم؟

اگر به تشخیص جراح موانعی بر سر راه شما وجود داشته باشد ، پیش از جراحی زیبایی شکم باید در صدد رفع آن ها بر آیید. جراح پلاستیک تمامی مشکلات موجود و البته راه های درمان را پیش روی شما قرار داده و در این زمینه به شما کمک می کند.

عمل ابدومینوپلاستی چند ساعت طول می کشد؟

میزان تغییرات برای هر بیمار متفاوت بوده و به دنبال آن تکنیک متفاوتی از عمل شکم برای هر فرد استفاده می شود. زمان دقیق عمل با توجه به این دو مورد تعیین می گردد.

چه نوع بیهوشی برای عمل استفاده می شود؟

با توجه به میزان تهاجمی بودن عمل ابدو شکم و طولانی بودن آن ، انتخاب اول بیهوشی عمومی است که برای اکثر بیماران اعمال می شود. البته فراموش نکنید در شرایط خاص ، در صورت صلاحدید متخصص ، فرد برای جراحی شکم تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد.

بعد از جراحی زیبایی شکم به چند جلسه ویزیت نیاز است؟

گفته می شود به طور میانگین هر بیمار پس از جراحی ابدومینوپلاستی ، لازم است در فواصل زمانی تعیین شده ، حداقل سه بار به مطب جراح خود مراجعه کند. ایشان با بررسی روند بهبودی در صورت نیاز به تعداد جلسات ویزیت بیشتر ، بیمار را در جریان این امر قرار می دهد. توجه کنید که جلسات ویزیت بعد از عمل حیاتی و مهم هستند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *