Search
Close this search box.
لیفت صورت

لیفت صورت

امروزه علاقه به جوان سازی در بین مردم بسیار رواج یافته است ، و مردم همواره به دنبال راهی برای زیبا و جوان تر به نظر رسیدن می باشند. لیفت صورت ، یکی از راه های جوانسازی است که باعث ایجاد تغییراتی در چهره افراد می شود که در نهایت جوان تر دیده شدن افراد را به دنبال دارد. جراحی لیفت ناحیه صورت توسط  بهترین فوق تخصص پلاستیک تهران ، مانند دکتر وهاب آسترکی ، انجام می شود.

 

عواملی که باعث افتادگی پوست صورت می شوند عبارت اند از :

بهترین دکتر برای لیفت صورت در تهران ، هنگامی که می خواهد لیفتینگ صورت را انجام دهد اقدام به کشیدن پوست صورت می کند که با این کار افتادگی پوست درمان می شود. برای انجام لیفت راه های گوناگونی وجود دارد که بهترین و ماندگار ترین روش ، لیفت با جراحی می باشد. در در دنیای امروزی ، اکثر مردم به دنبال راه هایی هستند ، که آن ها را زیباتر و جوان تر جلوه دهند. لیفت کردن صورت ، بهترین روش برای از بین بردن چین و چروک های ناشی از افزایش سن ، و بدست آوردن دوباره جوانی است. اما لازم است با عواملی که باعث می شوند شما در آینده به جراحی لیفت صورت نیاز داشته باشید آشنا شوید.

 • کاهش وزن
 • افزایش سن
 • وراثت
 • استرس
 • عوامل محیطی مانند آب و هوا

لیفت کردن صورت برای آقایان

لیفت صورت تنها منحصر به خانم ها نیست ؛ بلکه آقایان نیز برای از بین بردن آثار و نشانه های افزایش سن و داشتن ظاهری جوان تر ، می توانند لیفت را نزد بهترین جراح لیفت صورت تهران انجام دهند. معمولاً مراحل انجام این پروسه برای زنان و مردان یکسان است ، و همه آن ها می توانند از نتایج شگفت انگیز و عالی آن لذت ببرند.

کلاژن چه نقشی در بالا بردن پوست صورت دارد؟

کلاژن ، جز تاثیری که در بهبودی زخم های بدن دارد ، پوست را نیز قوی کرده و حجم آن را محفوظ نگه می دارد. این ماده از فاکتورهای رشد پشتیبانی کرده و روی موقعیت پوست تاثیر گذار است. با بیشتر شدن سن ، تولید کلاژن در بدن پایین می آید و در نتیجه آن تا حدود هفتاد سالگی هشتاد درصد کاهش حجم خواهد داشت. همین مسئله باعث می شود پوست افتاده و چروک شود. هنگامی که کلاژن سازی از طریق جراحی لیفت صورت تحریک شود ، افتادگی پوست تا حد خوبی کم شده و چین و چروک کمتری نیز خود را نشان خواهد داد.

لیفت صورت

انواع لیفت صورت

 • لیفت کامل صورت در تهران

این نوع جراحی لیفت صورت ، بسیاری از نواحی صورت را در بر می گیرد. در طول این پروسه ، بهترین جراح لیفت صورت تهران ، چین و چروک های عمیق موجود در زیر چشم ، افتادگی های اطراف گونه ، خطوط موجود در اطراف لب ، پوست و چربی اضافه ایجاد شده در زیر چانه ، غبغب و دیگر موارد را برطرف می سازد. لیفت کامل ، معمولاً برای از بردن چین و چروک های عمیق ناشی از افزایش سن ، به کار می رود ؛ بنابراین این شیوه در افراد 50 تا 60 سال بسیار محبوب است.

 • لیفت در قسمت فوقانی پیشانی

این فرایند برای افرادی که تمایل دارند چین و چروک های پیشانی ، خطوط اطراف ابرو و بخش بالایی چشم را از بین ببرند ، مناسب است. همچنین لیفت پیشانی برای افتادگی ابرو و پلک نیز موثر است

 • لیفت میانی صورت

در طول این فرایند از لیفتینگ پوست ، یک جراح خوب لیفت صورت در تهران می تواند بافت های زیر چشم و اطراف گونه را از طریق انجام لیفت ، سفت تر کند. این نوع لیفت تنها برای اصلاح و ترمیم برخی از نشانه های پیری بکار می رود و اغلب در میان زنان و مردان 30 تا 40 سال ، که به دنبال داشتن ظاهری جوان هستند ، انجام می شود.

 • لیفت در ناحیه زیرین چانه

همانطور که از اسم آن پیداست ، هدف این روش درمان آثار پیری یک سوم انتهایی صورت می باشد. این پروسه برای از بین بردن غبغب ، چروک های عمیق اطراف لب و بینی ، لیفت گوشه های افتاده دهان و بالا کشیدن فک ، بسیار مناسب است. این فرایند برای افراد در هرسنی ، که خواهان ظاهری زیبا و جوان هستند ، مناسب است.

کاندیدای مناسب جهت لیفت صورت در تهران

 1. افرادی که دارای چین و چروک های بسیار و عمیق می باشند.
 2. کسانی که چربی صورت آن ها کاهش یافته است.
 3. اشخاصی که انتظارات واقع بینانه از لیفت دارند.
 4. کسانی که در سلامت کامل جسمی و روحی می باشند.
 5. افرادی که با افزایش سن دچار شل شدگی پوست شده اند.

مزایای لیفتینگ صورت به روش غیر جراحی

 • جراحی لیفت صورت انجام سریع و کوتاه مدت
 • درد و سختی کم
 • قرار نگرفتن تحت بیهوشی عمومی
 • مدت زمان ماندگاری لیفت به روش غیر جراحی

در حقیقت ، اکثر پروسه های غیر جراحی لیفت صورت ، نهایتاً یک ساعت به طول می انجامد. نتایج حاصل از آن ، وابسته به نوع درمان و تکنیک انجام شده ، بین 4 ماه تا دو سال ماندگاری دارد.

لیفت صورت

روش های غیر جراحی لیفتینگ پوست

روش غیر جراحی لیفت ، فرایندی تا حدودی غیر تهاجمی است که هدف آن ، احیای پوست ، برطرف کردن چین و چروک ها و از بین بردن نشانه های افزایش سن ، می باشد. این فرایند در مقایسه با روش جراحی لیفت ، فاقد برش های وسیع در سطح صورت است ، و بیهوشی عمومی یا بستری در بیمارستان ، مورد نیاز نیست. این پروسه در مطب بهترین جراح لیفت صورت تهران نیز انجام می شود و دوره ریکاوری آن کوتاه است. از روش های غیر جراحی صورت ، می توان به بوتاکس ، تزریق ژل و چربی، آر اف و هایفو تراپی اشاره کرد.

 • هایفوتراپی

در این شیوه از جراحی لیفت صورت غیر جراحی ، انرژی اولتراسوند ( فراصوتی ) درمانی ، برای سفت کردن لایه های پوست و ماهیچه های زیرین صورت و گردن استفاده می شود. اکثر افراد 2 تا 3 ماه پس از انجام هایفوتراپی ، تغییرات قابل توجهی را مشاهده خواهند کرد.

 • آر اف

بهترین دکتر برای لیفت صورت در تهران ، با وارد کردن انرژی آر اف به پوست صورت و گردن ، و گرما بخشیدن به غشاء میانی پوست به منظور تحریک آن برای کلاژن سازی ، سبب صاف تر شدن پوست و بهبود یافتن آن ، در ماه های پس از درمان می شود.

 • بوتاکس

وقتی صحبت از ترمیم و اصلاح موقت چین و چروک ها می شود ، بوتاکس می تواند راه درمانی باشد. بوتاکس به خطوط صاف و افقی چروک پیشانی ، خط اخم ، خطوط پنجه کلاغی و خطوط عمودی لب ها ، تزریق می شود. اثر بوتاکس حدود 3 تا 4 ماه باقی می ماند ، و در صورت رویت چین و چروک ها ، مجدداً می توانید برای لیفت صورت آن را نزد بهترین جراح لیفت صورت در تهران تزریق کنید.

 • تزریق چربی

برای افرادی که به لیفت با روش غیر جراحی ، و دارای مدت زمان ماندگاری بالا تمایل دارند ، تزریق چربی پیشنهاد می شود. در این روش جراح متخصص زیبایی ، با خارج کردن چربی های اضافه موجود در ناحیه شکم ، پهلو و ران های فرد از طریق لیپوساکشن ، و تزریق آن به گونه ها ، شقیقه ها یا زیر چشم ها ، به صورت بیمار حجم می دهد و خطوط و چین و چروک های موجود را ، از بین می برد . نتیجه حاصل می تواند تا چند سال ماندگاری داشته باشد.

 • لیفت صورت با نخ در تهران

در این رویه به جای اینکه فرد زیباجو زیر تیغ جراحی قرار بگیرد ، صورت با استفاده از بخیه های موقت ، لیفت خواهد شد. در این جراحی ، بهترین جراح پلاستیک تهران با بهره گرفتن از یک متد ویژه ، نخ هایی که ساختار و طراحی مخصوص دارند را وارد پوست کرده و آن را به عقب می کشد. این پروسیجر تنها صورت را سفت نمی کند و علاوه بر آن روند کلاژن سازی را تحریک خواهد کرد. کلاژن ماده ای است که با پیری مبارزه می کند و چهره متقاضی را جوان و زیبا می سازد.

در رویه لیفت کردن صورت به وسیله نخ ، بهترین جراح لیفت صورت تهران ابتدا ناحیه مورد نظر را بی حس کرده و سپس نخ ها را در لایه زیری پوست قرار می دهد. سپس به منظور از بین بردن چین و چروک ، این نخ ها بالا کشیده خواهند شد و به بافت قلاب زده می شوند. کل این پروسه در کل حدود  چهل و پنج دقیقه زمان نیاز دارد و بسته به تعداد نخ های استفاده شده ، این زمان متغیر است.

لیفت صورت + دکتر آسترکی

موثر ترین روش لیفت صورت با جراحی

جراحی لیفت عملی سرپایی می باشد که بسیار ایمن است و خطری برای بیمار ایجاد نمی کند. برای انجام جراحی لیفتینگ ، بیمار به یکی از روش های بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی به خواب فرو می رود ، در صورتی که بیمار به روش بی حسی موضعی جراحی شود ، داروی بی حسی به پوست صورت او تزریق می شود. سپس  بهترین جراح لیفت صورت تهران ، بر روی پوست صورت برش ایجاد می کند ، برش ها در ناحیه های متفاوتی از پوست صورت با توجه به شرایط بیمار ایجاد می شوند که آن ها عبارت اند از :

 1. در قسمت فوقانی پیشانی
 2. در ناحیه زیر فک
 3. در قسمت پشت گوش
 4. در ناحیه زیرین چانه

سپس در ادامه جراحی لیفت صورت ، جراح پلاستیک ، پوست های اضافی صورت را می کشد و همچنین چربی های اضافی صورت را نیز بر می دارد ، با انجام این کار ما شاهد از بین رفتن چین و چروک ها ، افتادگی پوست و سفت شدن پوست صورت خواهیم بود و در نهایت برش ها را بخیه می زنند ، بخیه های ایجاد شده با گذشت زمان کم رنگ شده و در نهایت از بین می روند ، بیمار بلافاصله پس از به هوش آمدن می تواند تغییرات ایجاد شده را مشاهده کند.

با انجام لیفتینگ به وسیله جراحی ، چربی ها و سلول های مرده پوست از بین می روند و پس از تحریک پوست ، پوست شروع به کلاژن سازی می کند. پس از انجام جراحی لیفت صورت در تهران ، چین و چروک های چهره بیماران از بین می رود و پوست صورت فرد شاداب تر و جوان تر به نظر می رسد. مدت زمان انجام جراحی لیفت ناحیه صورت ، با توجه به میزان چین و چروک و چربی های صورت متغیر است ؛ اما حداقل 2 و حداکثر 6 ساعت زمان می برد.

مراقبت های بعد از لیفت صورت

رعایت نکات پس از لیفت ناحیه صورت ، در کاهش مدت زمان بهبودی و همچنین کم شدن عوارض ناشی از آن ، بسیار موثر می باشد ؛ بنابراین ، در رعایت این موارد بسیار دقت نمایید تا هر چه زودتر به نتیجه دلخواه ، دست یابید.

 • بروز درد در ناحیه تحت درمان ، مسئله ای طبیعی می باشد که جای هیچ گونه نگرانی ندارد ؛ معمولا بهترین دکتر لیفت صورت تهران به منظور تسکین آن ، برای تان مسکن تجویز می کند.
 • بهترین جراح لیفت صورت به بیماران توصیه می کند ؛ در دوران نقاهت  به وفور آب میل کرده و مایعات را در رژیم غذایی خود بگنجانند.
 • طبق گفته های بهترین جراح پلاستیک تهران ، مصرف به موقع و منظم داروهای تجویز شده از سوی بهترین دکتر برای جراحی لیفت صورت در تهران بعد از لیفت اهمیت به سزایی دارد ؛ چرا که ، می تواند از بروز عفونت جلوگیری کرده و همچنین ، موجب تسکین درد گردد.
 • در دوران نقاهت لیفت ، از استراحت مطلق پرهیز کرده و به آرامی راه بروید.
نکات مهمی در خصوص تورم و کبودی

تورم و کبودی از عوارض اجتناب ناپذیر جراحی لیفت ، می باشند که جای نگرانی ندارد ؛ چرا که ، به مرور زمان بر طرف می شوند ؛ لازم  به ذکر است ، رعایت برخی از موارد موجب تسریع در روند بهبودی تورم و کبودی می شوند ؛ برخی از آن ها عبارت اند از :

 1. استفاده از کمپرس یخ در روزهای ابتدایی بعد از جراحی
 2. عدم قرار گیری در برابر گرما
 3. ساخت زاویه 30 درجه در حین استراحت و خواب
 4. حذف یا کاهش قابل توجه نمک و ادویه از رژیم غذایی در دوران نقاهت لیفت صورت
 5. و از این قبیل موارد
لیفت صورت

آرایش کردن بعد از جراحی لیفت صورت

همانطور که می دانید برای بسیاری از خانم ها ، آرایش کردن یک روتین و عادت روزانه فراموش نشدنی است. اما بعد از انجام عمل جراحی ، لازم است آرایش کردن برای مدت زمان کوتاهی متوقف شده و کنار گذاشته شود. بعد از جراحی به مدت 2 الی 3 روز صورت کبود و متورم می باشد. از همین رو بعضی از خانم ها قصد دارند با استفاده از لوازم آرایشی این موارد را تا جایی که ممکن است بپوشانند. اما بهترین جراح لیفت صورت تهران در خصوص مراقبت های بعد از جراحی لیفتینگ صورت توصیه می کنند حداقل تا یک هفته بعد از درمان از منزل خود خارج نشده و در معرض تابش نور خورشید قرار نگیرید ، با این کار از آرایش کردن یا حتی استفاده کردن از کرم های مرطوب کننده یا ضد آفتان خلاص می شوید. تا زمانی که زخم های روی پوست صورتتان هنوز به طور کامل بهبود پیدا نکرده است ، بهتر است از اعمال کردن هرگونه فشار در زمان استفاده از لوازم آرایشی امتناع کنید. به طور کلی باید بگویم برای اینکه بهترین نتیجه از پروسه درمان را به دست آورید باید تا یک ماه بعد از عمل از مصرف مواد آرایشی خودداری کنید.

خندیدن بعد از لیفت صورت

انجام برخی از حرکات مانند خندیدن ، صحبت کردن ، جویدن ، خمیازه کشیدن و غیره که باعث کشیده شدن عظلات صورت می شود را تا یک هفته بعد از انجام عمل جراحی باید به حداقل برسانید. انجام این کار ها باعث می شود تا بخیه ها از یک دیگر باز شوند و نتایج تحت تاثیرات منفی قرار بگیرند. حتی در عمل های جراحی زیبایی صورت این مسئله بسیار حائز اهمیت است و هر گونه حرکت نهایی ممکن است باعث از هم گسیختگی بخیه ها و تغییر در فرم صورت شود.

سن مناسب برای انجام لیفت پوست صورت

برای انجام جراحی لیفت صورت ، محدودیت سنی خاصی وجود ندارد ؛ اما فرد باید حداقل 18 سال را گذارنده باشند. اگر چه بسیاری از افراد در سنین 50 تا 60 سال ، تمایل به انجام این پروسه جوانسازی دارند ؛ اما یکی از محاسن انجام این پروسه در سنین پایین تر و هنگام پدیدار شدن نخستین نشانه ها و علائم افزایش سن ، این است که منجر به حاصل شدن نتایج طبیعی تری می شود.

مدت ماندگاری

اساساً مدت زمان ماندگاری لیفت صورت به روش جراحی ، حدود 7 تا 10 سال است. بنابراین بهترین جراح پلاستیک تهران پیشنهاد می کند که اولین پروسه لیفت ، در اواسط 40 سالگی یا اوایل 50 سالگی ، و مرحله دوم آن در اواسط یا اواخر 60 سالگی انجام شود. در پروسه لیفت با جراحی ، بیمار ممکن است ، تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی قرار بگیرد. انتخاب نوع بیهوشی ، به فاکتور هایی از قبیل نوع لیفتی که قرار است انجام شود ، وضعیت سلامت جسمانی بیمار و تجربه و عملکرد بهترین جراح لیفت صورت ، بستگی دارد.

خطرات و عوارض لیفتینگ صورت

همانطور که در طول مقاله به آن اشاره شد ، روش های مختلفی برای لیفت کردن به غیر از جراحی وجود دارد. روش های که غیر تهاجمی هستند عوارضی زیادی ندارند اما ماندگاری نتایج آن ها بسیار کم می باشد. روش جراحی نیز همانند سایر روش های جراحی زیبایی در صورتی که توسط یک بهترین دکتر برای لیفت صورت در تهران انجام نشود ، با عوارض جانبی همراه است. در غیر این صورت بیمار بعد از لیفت تنها عوارض طبیعی و ساده ای مانند درد خفیف ، تورم ، کبودی و بی حسی را تجربه خواهد کرد که بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی با رعایت دستورالعمل های توصیه شده توسط بهترین جراح لیفت صورت از بین می روند.
عوارض دائمی یا طولانی مدت بسیار نادر هستند. اما در صورتی که مراقبت ها به درستی انجام نشوند ممکن است ایجاد شوند. از جمله عوارض جانبی خطرناک و طولانی مدت عمل لیفت صورت می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • هماتوم : یکی از عوارضی که ممکن است بعد از انجام عمل صورت به وجود آید و باعث جمع شدن خون در زیر پوست شود ، هماتوم می باشد. تشکیل هماتوم معمولا 24 ساعت بعد از جراحی اتفاق می افتد و ممکن است نیاز باشد تا جراحی در ناحیه مورد نظر انجام پذیرد.
 • باقی ماندن جای زخم : جای برخی از زخم ها بعد از جراحی بر روی پوست باقی می ماند و دائمی است. البته چون این زخم ها در امتداد خط رویش مو یا در خطوط طبیعی صورت قرار می گیرند و پنهان می شود.
 • آسیب عصبی : این عارضه بسیار نادر است اما ممکن است آسیب موقتی یا دائمی در پی داشته باشد. در صورتی که یک عضله به صورت موقتی فلج شود ، در ظاهر بیمار مشخص خواهد بود. این حالت می تواند بین چندین ماه تا یک سال طول بکشد.

اگر بهترین دکتر برای لیفت صورت در تهران را برای انجام لیفتینگ صورت خود انتخاب کنید لازم نیست در این خصوص نگرانی داشته باشید چرا که او با تکیه بر دانش ، مهارت و تخصص خود بهترین نتیجه را برای شما به وجود می آورد.

تفاوت عمل لیفت صورت با مینی فیس لیفت

اصلی ترین وجه تمایز میان فیس لیفت با لیفت کامل صورت در دامنه برش های ایجاد شده بر روی پوست صورت می باشد. اسکاری که بر اثر این برش ها بر روی پوست صورت به وجود می ایند و نوع بیهوشی و دوره نقاهت نیز از جمله تفاوت های میان این دو تکنیک می باشند. همانطور که از نامش پیداست ، مینی فیس صورت در مقایسه با لیفت کامل صورت ، کمی محدود تر بوده و از همین رو اسکار کمتری بر روی پوست بیمار به وجود می آید و در نهایت بیمار دوران نقاهت کوتاه تری را طی می کند. علاوه بر آن ، در صورت صلاح دید بهترین دکتر لیفت صورت در تهران ، می توان این فرایند را به جای بیهوشی کامل ، تحت بی حسی های موضعی نیز انجام داد و به نتایجی دلخواه و ایده آل دست یافت. ین روش جوانسازی صورت با تمرکز بر روی افتادگی پوست ، با ایجاد برش های کوچک و مختصر ، اقدام به کشیدن پوست به سمت بالا و خلق ظاهری جوان ، زیبا و پوستی بدون چین و چروک و نشانه های پیری می کند. این تکنیک به دلیل مزایای منحصر به فردی که دارد برای آن دسته از کسانی که میزان افتادگی پوست صورت آن ها بسیار محدود می باشد ، توصیه می گردد.

آیا بعد از جراحی لیفت صورت ، ناحیه مورد نظر بی حس می شود؟

با توجه به اینکه پروسه لیفتینگ صورت به منظور کشیدن پوست و بافت صورت ، از برش استفاده می کند طبیعتا عصب در ناحیه ایجاد برش ها دستخوش تغییر و آسیب دیدگی قرار می گیرد. خوشبختانه این حالت موقتی بوده و دوره نقاهت و تجربه ضعف و بی حسی در بخش هایی از صورت و بدن بعد از گذشت مدت زمانی کوتاهی از بین می رود و شما شاهد نتایجی لذت بخش و ماندگار خواهید بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *