Search
Close this search box.
لیفت صورت

جراحی لیفت صورت (فیس لیفت)

جراحی لیفت صورت یکی از جمله اقدامات زیبایی است که میان خانم‌ها و آقایان از اهمیت زیادی برخوردار است. این جراحی امروزه به دلیل وجود تکنیک‌هایی مانند آندوسکوپی با کمترین عوارض، بهترین نتیجه را به ارمغان می‌آورد. اگر قصد دارید بیشتر در خصوص مزایا و معایب و همینطور نحوه انجام این جراحی بدانید و همینطور نمونه کار‌های بیشتری از این جراحی ببینید، این مقاله را بخوانید.

 

جراحی لیفت صورت چیست؟

جراحی لیفت صورت شامل به کارگیری تکنیک‌های جراحی برای بالا کشیدن پوست و عضلات صورت است.

انواع روش‌های لیفت صورت شامل موارد زیر می‌شود:

 • لیفت صورت به سبک سنتی
 • لیفت صورت به روش آندوسکوپی

معمولاً برای بخش‌های پیشانی و شقیقه از لیفت اندوسکوپی استفاده می‌شود. برای انجام جراحی، ممکن است همچنین از تکنیک‌های سنتی نیز استفاده شود.

لیفت صورت با جراحی چگونه انجام می‌شود؟

این جراحی بسته به تکنیک‌های به کار گرفته در آن ممکن است روش‌های مختلفی داشته باشد. اما برخی از مراحل ممکن است در همه آن‌ها مشترک باشد. از جمله آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مرحله اول؛ بیهوشی و یا بی‌حسی موضعی: این مرحله به این منظور انجام می‌شود که فرد در مراحل جراحی احساس درد نکند.
 2. مرحله دوم؛ ایجاد برش: ایجاد برش بسته به بخشی از صورت که قرار است لیفت شود، متفاوت خواهد بود. اگر جراحی به روش آندوسکوپی انجام شود، در ناحیه پیشانی تنها برش‌های کوچکی ایجاد می‌شود.
 3. مرحله سوم؛ بخیه: برش‌های ایجاد شده با ظرأفت بخیه می‌خورد. بعد از آن متخصص مراقبت‌هایی به شما ارائه می‌دهد که جای بخیه باقی نماند.
00:27
truncate dir-rtl

یک ماه بعد از جراحی لیفت صورت گردن و غبغب و لیفت سانترال لب

چرا به جراحی لیفت صورت نیاز پیدا می‌کنید؟

بهترین دکتر برای لیفت صورت در تهران، هنگامی که می‌خواهد لیفتینگ صورت را انجام دهد اقدام به کشیدن پوست صورت می‌کند. با این اقدام افتادگی پوست درمان می‌شود. برای انجام لیفت راه‌های گوناگونی وجود دارد که بهترین و ماندگارترین روش، لیفت با جراحی است. در دنیای امروزی، اکثر مردم به دنبال راه‌هایی هستند، که آن‌ها را زیباتر و جوان‌تر جلوه دهند. لیفت کردن صورت، بهترین روش برای از بین بردن چین و چروک‌های ناشی از افزایش سن، و بدست آوردن دوباره جوانی است. اما لازم است با عواملی که باعث می‌شوند شما در آینده به جراحی نیاز داشته باشید آشنا شوید.

 • کاهش وزن
 • افزایش سن
 • وراثت
 • استرس
 • عوامل محیطی مانند آب و هوا
 • لیفت کردن صورت برای آقایان

لیفت صورت تنها منحصر به خانم‌ها نیست؛ بلکه آقایان نیز برای از بین بردن آثار و نشانه‌های افزایش سن و داشتن ظاهری جوان‌تر، می‌توانند لیفت را نزد بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک انجام دهند. معمولاً مراحل انجام این پروسه برای زنان و مردان یکسان است، و همه آن‌ها می‌توانند از نتایج شگفت‌انگیز و عالی آن لذت ببرند.

جراحی لیفت صورت

انواع جراحی لیفت صورت

لیفت صورت با جراحی شامل تکنیک‌های متفاوت و متنوعی می‌شود. در ادامه به اصلی‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم. توجه داشته باشید انتخاب بهترین روش نیازمند مشورت با بهترین جراح لیفت صورت در تهران است:

لیفت کامل صورت در تهران

این نوع عمل، بسیاری از نواحی صورت را در بر می‌گیرد. در طول این پروسه، متخصص، چین و چروک‌های عمیق موجود در زیر چشم، افتادگی‌های اطراف گونه، خطوط موجود در اطراف لب، پوست و چربی اضافه ایجاد شده در زیر چانه، غبغب و دیگر موارد را برطرف می‌سازد. لیفت کامل، معمولاً برای از بردن چین و چروک‌های عمیق ناشی از افزایش سن، به کار می‌رود؛ بنابراین این شیوه در افراد ۵۰ تا ۶۰ سال بسیار محبوب است.

لیفت در قسمت فوقانی پیشانی

این فرایند برای افرادی که تمایل دارند چین و چروک‌های پیشانی، خطوط اطراف ابرو و بخش بالایی چشم را از بین ببرند، مناسب است. همچنین لیفت پیشانی برای افتادگی ابرو و پلک نیز مؤثر است. این روش با لیفت اندوسکوپی پیشانی میسر است.

لیفت میانی صورت

در طول این فرایند از لیفتینگ پوست، یک جراح خوب لیفت صورت در تهران می‌تواند بافت‌های زیر چشم و اطراف گونه را از طریق انجام لیفت، سفت‌تر کند. این نوع لیفت تنها برای اصلاح و ترمیم برخی از نشانه‌های پیری بکار می‌رود و اغلب در میان زنان و مردان ۳۰ تا ۴۰ سال، که به دنبال داشتن ظاهری جوان هستند، انجام می‌شود.

لیفت در ناحیه زیرین چانه

همانطور که از اسم آن پیداست، هدف این روش درمان آثار پیری یک سوم انتهایی صورت می‌باشد. این پروسه برای از بین بردن غبغب، چروک‌های عمیق اطراف لب و بینی، لیفت گوشه‌های افتاده دهان و بالا کشیدن فک، بسیار مناسب است. این فرایند برای افراد در هرسنی، که خواهان ظاهری زیبا و جوان هستند، مناسب است.

لیفت صورت برای چه کسانی مناسب است؟

تمام افرادی که قصد اصلاح چیست و چروک و افتادگی پوست و عضلات صورت را دارند، می‌توانند از این روش بهره ببرنند. اما به صورت کی این روش برای افراد با مشخصات زیر مناسب است:

 • افرادی که دارای چین و چروک‌های بسیار و عمیق هستند.
 • کسانی که چربی صورت آن‌ها کاهش یافته است.
 • اشخاصی که انتظارات واقع بینانه از لیفت دارند.
 • کسانی که در سلامت کامل جسمی و روحی می‌باشند.
 • افرادی که با افزایش سن دچار شل شدگی پوست شده‌اند.
لیفت صورت

مزایای جراحی فیس لیفت

از جمله فواید و مزایای این جراحی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این جراحی در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شود.
 • عوارضی اعم از خونریزی بعد از جراحی تجربه نمی‌کنید.
 • دوران نقاهت به زودی سپری می‌شود.
 • ماندگاری بالا به نسبت سایر روش‌های لیفتینگ صورت دارد.
 • موجب درمان چین و چروک‌های قدیمی و عمیق در پوست می‌شود.
 • موجب لیفت شدن پوست و عضلات صورت می‌شود. به این ترتیب چهره شما شاداب‌تر به نظر می‌رسد.

در حقیقت، اکثر پروسه‌های غیر جراحی، نهایتاً یک ساعت به طول می‌انجامد. نتایج حاصل از آن، وابسته به نوع درمان و تکنیک انجام شده، بین ۴ ماه تا دو سال ماندگاری دارد. اما ماندگاری و تأثیر آن در مقایسه با روش‌های جراحی بسیار ناچیز است.

لیفت صورت + دکتر آسترکی

مؤثر‌ترین روش، لیفت صورت با جراحی است

جراحی لیفت عملی سرپایی می‌باشد که بسیار ایمن است و خطری برای بیمار ایجاد نمی‌کند. برای انجام جراحی لیفتینگ، بیمار به یکی از روش‌های بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی به خواب فرو می‌رود، در صورتی که بیمار به روش بی‌حسی موضعی جراحی شود، داروی بی‌حسی به پوست صورت او تزریق می‌شود. سپس جراح، بر روی پوست صورت برش ایجاد می‌کند، برش‌ها در ناحیه‌های متفاوتی از پوست صورت با توجه به شرایط بیمار ایجاد می‌شوند که آن‌ها عبارت‌اند از:

 • در قسمت فوقانی پیشانی
 • در ناحیه زیر فک
 • در قسمت پشت گوش
 • در ناحیه زیرین چانه

سپس در ادامه جراحی لیفت صورت، جراح پلاستیک پوست‌های اضافی صورت را می‌کشد و همچنین چربی‌های اضافی صورت را نیز بر می‌دارد، با انجام این کار ما شاهد از بین رفتن چین و چروک‌ها، افتادگی پوست و سفت شدن پوست صورت خواهیم بود و در نهایت برش‌ها را بخیه می‌زنند، بخیه‌های ایجاد شده با گذشت زمان کم رنگ شده و در نهایت از بین ‌می‌روند، بیمار بلافاصله پس از به هوش آمدن می‌تواند تغییرات ایجاد شده را مشاهده کند.

با انجام لیفتینگ به وسیله جراحی، چربی‌ها و سلول‌های مرده پوست از بین ‌می‌روند و پس از تحریک پوست، پوست شروع به کلاژن‌سازی می‌کند. پس از انجام جراحی، چین و چروک‌های چهره بیماران از بین می‌رود و پوست صورت فرد شاداب‌تر و جوان‌تر به نظر می‌رسد. مدت زمان انجام عمل، با توجه به میزان چین و چروک و چربی‌های صورت متغیر است؛ اما حداقل ۲ و حداکثر ۶ ساعت زمان می‌برد.

01:00
truncate dir-rtl

جراحی لیفت صورت | دکتر آسترکی فوق تخصص پلاستیک

سن مناسب برای انجام لیفت پوست صورت چه زمان است؟

برای انجام جراحی، محدودیت سنی خاصی وجود ندارد؛ اما فرد باید حداقل ۱۸ سال را گذرانده باشند. اگر چه بسیاری از افراد در سنین ۵۰ تا ۶۰ سال، تمایل به انجام این پروسه جوانسازی دارند؛ اما یکی از مزایای انجام این پروسه در سنین پایین‌تر و هنگام پدیدار شدن نخستین نشانه‌ها و علائم افزایش سن، این است که منجر به حاصل شدن نتایج طبیعی‌تری می‌شود.

مدت ماندگاری جراحی لیفت صورت

اساساً مدت زمان ماندگاری به روش جراحی، حدود ۷ تا ۱۰ سال است. بنابراین بهترین جراح پلاستیک تهران پیشنهاد می‌کند که اولین پروسه لیفت، در اواسط ۴۰ سالگی یا اوایل ۵۰ سالگی، و مرحله دوم آن در اواسط یا اواخر ۶۰ سالگی انجام شود. در پروسه لیفت با جراحی، بیمار ممکن است، تحت بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی قرار بگیرد. انتخاب نوع بیهوشی، به فاکتور‌هایی از قبیل نوع لیفتی که قرار است انجام شود، وضعیت سلامت جسمانی بیمار و تجربه و عملکرد بهترین جراح، بستگی دارد.

فیس لیفتینگ

تفاوت عمل لیفت صورت با مینی فیس لیفت

اصلی‌ترین وجه تمایز میان فیس لیفت با لیفت کامل صورت در دامنه برش‌های ایجاد شده بر روی پوست صورت است. اسکاری که بر اثر این برش‌ها بر روی پوست صورت به وجود می‌ایند و نوع بیهوشی و دوره نقاهت نیز از جمله تفاوت‌های میان این دو تکنیک است. همانطور که از نامش پیداست، مینی فیس صورت در مقایسه با لیفت کامل صورت، کمی محدود‌تر بوده و از همین رو اسکار کمتری بر روی پوست بیمار به وجود می‌آید و در نهایت بیمار دوران نقاهت کوتاه‌تری را طی می‌کند. علاوه بر آن، در صورت صلاح دید دکتر، می‌توان این فرایند را به جای بیهوشی کامل، تحت بی‌حسی‌های موضعی نیز انجام داد و به نتایجی دلخواه و‌ایده‌آل دست یافت. ین روش جوانسازی صورت با تمرکز بر روی افتادگی پوست، با ایجاد برش‌های کوچک و مختصر، اقدام به کشیدن پوست به سمت بالا و خلق ظاهری جوان، زیبا و پوستی بدون چین و چروک و نشانه‌های پیری می‌کند. این تکنیک به دلیل مزایای منحصر به فردی که دارد برای آن دسته از کسانی که میزان افتادگی پوست صورت آن‌ها بسیار محدود است، توصیه می‌شود.

نتیجه موفق جراحی لیفت صورت را از دکتر آسترکی بخواهید

جراحی لیفت صورت یکی از موثرترین روش‌ها برای درمان چین و چروک‌های قدیمی پوست صورت است . این جراحی برای خانم ها وآقایانی مناسب است که قصد دارند تغییرات گسترده در چهره خود ایجاد کنند. نتیجه این جراحی بسیار محسوس است و بلافاصله بعد از جراحی نیز قابل مشاهده است. اما ممکن است برخی عوارض طبیعی بعد ازجراحی را تجربه کنید که این مورد بسته به رعایت مراقبت‌های بعد ازجراح برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد. دکتر وهاب آسترکی با سابقه موفق بسیار در این زمینه به شما کمک می‌کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *