Search
Close this search box.
جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی

یکی از متداول ترین جراحی های پلاستیک در بین مردم جراحی بینی فانتزی می باشد که در ایران نیز طرفداران بسیاری در میان همه مردم اعم از بانوان و آقایان دارد و روزانه نیز به تعداد آن ها اضافه می شود و افراد بسیاری جهت انجام آن اقدام می کنند ؛ زیرا بینی ، عضو مرکزی صورت بوده و در مقایسه با دیگر اعضا صورت بیشتر جلب توجه می کند ؛ از این رو تاثیر به سزایی در زیبایی چهره دارد. جراحی بینی فانتزی یکی از مدل های این نوع جراحی است که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

جراحی بینی فانتزی

 

انتخاب مدل بینی یکی از سخت ترین و مهم ترین مراحل جراحی  می باشد ، بیماران در هنگام انتخاب مدل بینی خود باید به موارد بسیاری توجه کنند که برخی از آن ها عبارت اند از : فرم صورت ، اندازه صورت ، پوست بینی و غیره.

زیرا اندازه بینی بعد از پروسه باید با دیگر اعضا صورت تناسب داشته باشد ؛ علاوه بر آن برخی از بینی ها کاندید مناسبی برای انجام همه مدل های جراحی نمی باشند ؛ برای نمونه ، بینی های گوشتی بهترین کاندید جراحی بینی طبیعی می باشند.

جراحی بینی فانتزی یا عروسکی

بر خلاف تصور بسیاری از مردم جراحی به فرم فانتزی و عروسکی تفاوتی با یکدیگر ندارند و جراحی کردن بینی به فرم فانتزی همان جراحی کردن بینی به فرم عروسکی است که با نام بینی عروسکی در بین مردم رواج یافته است. از ویژگی ظاهری بینی های فانتزی می توانیم به مواردی ؛ همچون نوک سربالا ، قوس در پشت بینی ، سایز کوچک و غیره اشاره کنیم. مهم ترین عاملی که سبب ایجاد تفاوت میان انواع مدل های بینی می شود ، میزان فاصله بین لب بالا و بینی است ؛ در جراحی های بینی فانتزی ، جراح بینی اقدام به ایجاد زاویه  100 الی 105 درجه بین لب بالا و بینی می کند.

فرق جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی

تفاوت بینی فانتزی با نیمه فانتزی یا سایر مدل های بینی ، تنها در فرم ظاهری آن ها می باشد. بینی نیمه فانتزی نیز همانند فانتزی ، دارای قوس و نوک سربالا است ؛ تنها تفاوت آن با بینی فانتزی ، در این می باشد که میزان قوس و سربالایی نوک بینی در بینی های عروسکی بیشتر از بینی نیمه فانتزی است ؛ در واقع ، می توان گفت بینی های نیمه فانتزی ، در میان بینی های طبیعی و فانتزی قرار گرفته است. شایان ذکر است ؛ میزان فاصله میان لب بالا و نوک بینی در این نوع بینی ها ، بین 100 الی 105 درجه و در بینی های نیمه فانتزی ، بین 95 الی 100 درجه می باشد.

 
 

 

جراحی بینی فانتزی بهتره یا طبیعی ؟

همانطور که گفته شد ؛ تفاوت میان مدل های بینی ، تنها در فرم ظاهری آن ها می باشد ؛ بنابراین ، انتخاب کدام یک از آن ها ، بسته به سلیقه و نظر افراد متفاوت می باشد ؛ لازم به ذکر است ، افرادی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی گرفته اند ، باید بیش از هر چیز به ایجاد تناسب میان اعضا صورت خود فکر کنند ؛ به عنوان مثال ، بینی فانتزی مناسب کسانی که دارای صورت پهن و بزرگ می باشند ، نیست.

چه نوع بینی های برای انجام جراحی بینی فانتزی مناسب می باشد؟

افرادی که قصد دارند این نوع عمل جراحی را انجام دهند ممکن است این سوال برایشان به وجود بیاید که چه نوع بینی های مناسب این نوع جراحی اند ؟ در پاسخ این سوال باید بگویم که بینی های استخوانی به دلیل ویژگی های که دارند بهترین و مناسب ترین نوع بینی برای این عمل می باشند. این نوع عمل جراحی بر روی بینی های گوشتی نیز قابل انجام می باشد اما به دلیل داشتن غضروف ضعیف و پوست ضخیم زیاد توصیه نمی شود. چرا که جراح نمی تواند به خوبی تغییرات مورد نظر را مانند کوچک کردن استخوان بینی ، سوهان کشی و غیره را انجام دهد. افرادی که دارای بینی گوشتی هستند و خواهان انجام این نوع عمل جراحی اند باید بدانند که این امکان وجود دارد که پس از جراحی نتیجه ایده آل و مطلوبی را به دست نیاورند.

تکنیک مورد استفاده برای انجام جراحی بینی فانتزی

به طور کلی می توانیم بگویم تمامی عمل های جراحی که بر روی بینی انجام می شود به دو صورت باز و بسته انجام می شود که هر کدام از آن ها با توجه به ویژگی و شرایط جسمانی افراد ، نوع پوست ، نوع فرم بینی و موارد این چنینی دیگر توسط پزشک انتخاب و به کار گرفته می شود. اما برخی از افراد به دلیل نداشتن اطلاعات دقیق زمانی که پزشک روش مورد استفاده خود را بیان می کند شروع به ابراز ناراحتی ، نگرانی و استرس کرده و اصرار می کنند که پزشک از روش دیگری برای انجام جراحی استفاده کند. باید در این اینجا به این افراد بگویم که پزشک با توجه به مزایا و معایب روش ها و نوع بینی و تغییرات اعمالی از بهترین روش برای جراحی استفاده می کنند. از همین رو نباید به هیچ وجه بر روی یکی از روش ها اصرار بدون دلیل داشته باشید.

اما با این وجود می توانیم بگویم از آن جایی که در بینی های فانتزی استخوان بینی باید به مقدار بسیار زیادی اصلاح و کوچک شود نیاز است تا پزشک از روشی استفاده کند که در آن دسترسی به ساختمان بینی بسیار آسان بوده و جراح دید مستقیم داشته باشد. ویژگی های بیان شده یعنی دسترسی آسان به ساختمان بینی و داشتن دید مستقیم نشانه ها و خصوصیات روش باز می باشد. از همین رو بیشتر پزشکان برای انجام پروسه جراحی بینی فانتزی از این نوع تکنیک استفاده می کنند. شاید برخی از افراد به دلیل نحوه انجام جراحی با این نوع تکنیک ترس از به وجود آمدن اسکار و جای زخم بر روی پوستشان داشته باشند. باید به این افراد گفت در صورتی که پس از جراحی تمامی نکات مراقبتی را به طور کامل رعایت کنند احتمال باقی ماندن آثار زخم و بخیه ها بر روی پوست بسیار کم می باشد.

ویژگی بینی بعد از جراحی بینی فانتزی

  • حفره های بینی بسیار کوچک می باشد.
  • تیغه بینی نازک خواهد شد.
  • نوک بینی به سمت بالا می باشد.
  • زاویه بین لب و بینی 105 درجه است.
  • قوس بینی بسیار زیاد می باشد.

دوران نقاهت جراحی بینی فانتزی

چگونه سپری کردن دوران نقاهت این نوع جراحی ، اهمیت به سزایی دارد ؛ به همین منظور ، در مقاله مراقبت های بعد از جراحی بینی ، به طور مفصل در این باره توضیح داده ایم ؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر به آن مراجعه نمایید.

بهترین جراح برای جراحی بینی فانتزی در تهران

دکتر وهاب آسترکی ، بهترین فوق تخصص پلاستیک تهران ، سالیان بسیاری است که در زمینه جراحی های بینی در حال فعالیت می باشند و موفقیت های بسیاری را در این زمینه به دست آورده اند ؛ در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با دکتر آسترکی فوق تخصص پلاستیک ، بهترین جراح بینی فانتزی می توانید به اینستاگرام ایشان مراجعه کرده و نمونه کارهایشان را نیز مشاهده نمایید.

مدت زمان چسب زدن بعد از عمل بینی فانتزی

یکی از راه هایی که به شما کمک می کند سریع تر به نتیجه برسید و فرم جدید بینی تان به بهترین شکل حفظ شود ، چسب زدن بینی است. بعد از جراحی بینی فانتزی با توجه به تغییرات قابل توجهی که روی بینی اعمال شده اند ، باید فرد تا مدت معینی از چسب استفاده نماید.

تقریبا همه افراد باید یک دوره یک ماهه را چسب بینی بزنند ؛ اما پس از این بازه ، جراح با توجه به شرایط هر فرد ، زمان مناسب را تعیین می نماید. شدت واکنش بدن هر شخص به تغییرات انجام شده در حین عمل بینی عروسکی متفاوت است. کسانی که کبودی و ورم زیادی را تجربه می کنند ، نیاز است مدت بیشتری هم بینی خود را چسب بزنند. در طرف دیگر افرادی که بینی شان به میزان کمتری متورم شده یا ورم متناوبی را تجربه می کنند ، بهتر است شب ها پیش از خواب بینی شان را چسب بزنند تا پس از بیدار شدن ، شاهد بینی باد کرده نباشند. باز هم تاکید می شود که در این راستا حتما از توصیه جراح بینی خود پیروی کنید ؛ زیرا ایشان به طور کامل نسبت به وضعیت شما آگاهی داشته و می توانند درست ترین تصمیم گیری را داشته باشند.

جراحی بینی فانتزی و عوارض آن

در پروسه جراحی بینی فانتزی ، مثل هر روند دیگری احتمال بروز عوارض وجود دارد. مواردی مثل کبودی ، ورم و درد از جمله عارضه های معمول و البته موقت هستند که هر فرد بسته به شرایط خود ، میزانی از این اثرات را تجربه نموده و طی یک بازه زمانی تدریجی شاهد بهبودی آن ها خواهد بود. اما در برخی مواقع ممکن است مشکلات جدی تری مثل عفونت یا دشواری در تنفس پیش بیاید. چنین عوارض حادی عموما به خاطر رعایت نکردن مراقبت های بعد از جراحی بینی یا عدم مراجعه به یک جراح بینی با تجربه اتفاق می افتد.

هزینه جراحی بینی فانتزی

هزینه این نوع عمل جراحی ، با توجه به پارامترهای گوناگونی در هر فرد متفاوت می باشد ؛ از این رو ما قادر به بیان قیمت مشخصی جهت عمل بینی نیستیم ؛ بنابراین افرادی که قصد اطلاع از هزینه عمل زیبایی بینی را دارند ابتدا باید معاینه شوند و سپس هزینه جراحی ،  آن ها مشخص می گردد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *