تزریق چربی

تزریق چربی

کسانی که می خواهند به طور همزمان هم به جونسازی پوست خود کمک کنند و هم نواحی مثل لب ها را فرم و حجم دهند ، می توانند تزریق چربی را انتخاب ایده آلی بدانند.  طبق گفته بهترین فوق تخصص پلاستیک تهران ، دکتر وهاب آسترکی ، بهترین دکتر تزریق چربی در تهران در اصطلاح پزشکی این روند را لیپو اینجکشن می نامند ، که به منظور حجم دهی در برخی از نقاط بدن انجام می شود.

تزریق چربی

در بعضی از مواقع به علت کاهش وزن ، برخی از قسمت های بدن دچار شلی و افتادگی پوست می شوند ؛ در این صورت ، با انجام جوانسازی هایی ؛ همچون لیفتینگ نیر نمی توان افتادگی پوست را برطرف کرد و تنها راه آن ، تزریق کردن چربی به پوست می باشد. بعضی از افراد ، صورت آن ها بسیار پیرتر از سن شان نشان می دهد و این موضوع ، به علت کاهش چربی در بافت پوست صورت می باشد ، نه پیری پوست صورت ؛ بنابراین ، آن ها جهت جوانسازی باید از روش تزریق چربی استفاده کنند.

ویژگی های صورت

از دست رفتن طبیعی حجم صورت شما ، که با بالا رفتن سن اتفاق می افتد ، می تواند ظاهر صورت شما را تا حد قابل توجهی تغییر دهد. تزریق های چربی ، ابزار ساده ای برای بازیابی حجم از دست رفته کانتور صورت می باشند ، که به موجب آن ، کل چهره جوانسازی می شود. تزریق چربی صورت را می توان برای درمان حجم از دست رفته در اطراف چشم ها ، ابروها ، لب ها ، دهان ، شکن های لب و بینی ، دست ها ، باسن و گونه ها مورد استفاده قرار داد. بافت های نرمی که پایه چارچوب استخوانی بدن و صورت را تشکیل می دهند ، شامل 3 لایه می باشند :

لایه بافت عمیق : عمیق ترین لایه بافت حاوی ماهیچه ها که مسئول حالات صورت می باشند. همه این حرکات صورت به دلیل انقباض این ماهیچه ها اتفاق می افتد و زمانی که خاصیت ارتجاعی خود را در طول فرایند پیری از دست می دهند ، کشش و افتادگی ، اتفاق می افتد.

لایه بافت میانی : لایه بافت چربی ، بین لایه ماهیچه ای و پوست قرار دارد. در طول دوره جوانی فرد، چربی صورت، به طور یکنواخت در سراسر صورت پخش می شود. با افزایش سن، نیروی جاذبه، چربی را به سمت پایین می کشد و باعث تجمع آن در ناحیه غبغب و زیر چانه می شود و فرو رفتگی هایی را در ناحیه گونه برجای می گذارد. تزریق چربی به این لایه باعث بازگشت جوانی و شادابی چهره می شود.

بیرونی ترین لایه بافت : پوست، بیرونی ترین لایه بافت می باشد و با بالا رفتن سن، خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و باعث ایجاد چین و چروک، شکن ها، خطوط و تا خوردگی ها در پوست می شود.

فیلم تزریق چربی به صورت با دکتر آسترکی

https://www.aparat.com/video/video/embed/videohash/yijZT/vt/frame

تزریق چربی در کدام یک از نواحی بدن کاربرد دارد ؟

 1. گونه
 2. گودی زیر چشم
 3. پشت چشم
 4. لب
 5. چانه
 6. خط خنده
 7. پشت دست
 8. سینه
 9. واژن

تزریق چربی به سینه در تهران

در این روش، افزایش حجم سینه به شکل طبیعی و همچنین خارج کردن چربی از بدن به طور همزمان امکان ‌پذیر است. پزشک معالج، چربی های اضافی را به روش لیپوساکشن از دیگر اعضا بدن مثل شکم ، ران و بازوها خارج می کند و با متد تزریق چربی به آن ها حجم و شکل طبیعی می دهد. این روش جراحی دیگر نیازی به کاشت پروتز مصنوعی یا سیلیکونی ندارد. در این عمل چربی تزریق شده یک بافت زنده است و موجب بزرگ شدن سینه با ظاهری بسیار طبیعی می ‌شود. بزرگ کردن سینه با تزریق کردن چربی را بزرگ کردن سینه اتولوگ می نامند.
کاندیدای مناسب تزریق چربی به سینه

 • زنان باردار
 • زنان با باسن بزرگ و سینه های کوچک
 • زنانی به سینه های نامتقارن
تزریق چربی

مراحل انجام تزریق چربی در تهران

فرایند ساکشن و انتقال چربی ، به هر دو روش بیهوشی عمومی و بی حسی موضعی انجام می شود و عملی ، سخت و طاقت فرسا نیست و پس از آن نیز عوارضی برای بیمار ندارد. این فرایند جوانسازی ، به این گونه انجام می شود که ابتدا جراح پلاستیک ، چربی را از نقاطی از بدن که چربی آن ها به راحتی با انجام ورزش یا رژیم غذایی از بین نمی رود ؛ مانند ران ، شکم و غیره با استفاده از سوزن می کشد ؛ سپس این چربی ها باید به منظور خالصی ، در دستگاهی به نام سانتریفیوژ قرار گیرند و پس از آن ، در مرحله دوم تزریق ، به وسیله سوزن در قسمت های مورد نیاز انجام می شود. تزریق چربی ، باید توسط بهترین متخصص پلاستیک تهران انجام شود ، زیرا مقدار برداشت چربی از ناحیه مورد نظر ، امری بسیار حساس می باشد. بهبودی پس از لیپو اینجکشن، بسیار سریع رخ می دهد و بیمار ، می تواند بلافاصله به انجام فعالیت های روزمره خود بپردازد ؛ تنها ممکن است تورم و کبودی آن تا 1 هفته باقی بماند.

مزایای تزریق چربی

 • چربی از بدن خود بیمار گرفته می شود ؛ بنابراین ، بدن به آن واکنش نشان نمی دهد.
 • روشی کاملا ایمن می باشد.
 • عوارض ندارد.
 • در این روش ، بخیه زده نمی شود.
 • خطر جا به جایی چربی ، وجود ندارد.
 • در هنگام لمس ، طبیعی به نظر می رسد.
 • مدت زمان ماندگاری آن ، طولانی می باشد.
 • خطر عفونت در این روش ، وجود ندارد.

آمادگی قبل از تزریق چربی به سینه و سایر نقاط بدن

سیگار کشیدن را حداقل به مدت شش هفته قبل و بعد از هرگونه عمل پزشکی، از جمله تزریق چربی ، ترک کنید. به این دلیل که سیگار کشیدن می تواند تمامی فرایندهای مختلف بدن را به خطر بیاندازد. روند بهبودی پس از جراحی با مصرف دخانیات به آرامی جلو می رود. مصرف سیگار همچنین عوارضی مانند عفونت و خونریزی را حین عمل و پس از آن افزایش می دهد.
قبل از انجام فرایند باید با پزشک متخصص خود مشورت کنید. پزشک ممکن است تشخیص دهد که فرد باید قبل و بعد از انجام تزریق، مصرف بعضی از دارو ها را متوقف کند یا از داروهای جایگزین استفاده کند. برای اطمینان از ایمنی این فرایند، باید تمام دستورالعمل های قبل از تزریق را به دقت انجام دهید. به یاد داشته باشید که نکات مراقبتی را که تنها پزشکتان مطرح می کنند را انجام دهید و در صورت شنیدن توصیه ای مراقبتی در خصوص تزریق چربی پیش از هر کاری با پزشک خود مشورت کنید.

تزریق چربی

چربی تزریق شده به صورت چقدر ماندگاری دارد ؟

مدت زمان ماندگاری تزریق چربی در هر فرد با توجه به سبک زندگی ، رژیم غذایی و از این قبیل موارد متغیر می باشد ؛ به همین علت ، نمی توان مدت زمان ماندگاری آن را به طور دقیق ، بیان کرد ؛ اما در حالت کلی ، ماندگاری آن طولانی است.

سن مناسب برای تزریق چربی

انجام این پروسه ، محدودیت سنی ندارد و افراد در هر سنی می توانند جهت انجام این کار اقدام کنند ؛ اما با این حال ، مناسب ترین سن جهت انجام این روش از جوانسازی پوست ، بین سنین 18 الی 70 سال می باشد.

عوارض پیوند چربی صورت چیست ؟

تزریق چربی ، از ایمن ترین روش های جوانسازی می باشد ؛ چرا که ، از بدن خود فرد تهیه شده است ؛ بنابراین ، امکان بروز حساسیت نسبت به آن وجود ندارد ؛ اما با این حال ، در صورتی که توسط پزشک ماهر و چیره دست انجام نشده و همچنین ، نسبت به رعایت نکات و مراقبت های قبل و بعد از آن ، توجه نشود ؛ احتمال بروز عوارض ، افزایش خواهد یافت ؛ برخی از این عوارض ، عبارت اند از : عفونت ، بی حسی ، عدم دریافت نتایج مطلوب ، آمبولی ، لخته شدن خون ، غیرقرینگی در ناحیه تزریق ، تجمع مایع یا خون در زیر پوست ، تغییر رنگ پوست و از این قبیل موارد.

هزینه تزریق چربی در تهران چقدر است ؟

عوامل متفاوتی در قیمت نهایی تزریق چربی در تهران ، تاثیر گذاراند ؛ به همین علت ، به افراد زیباجو توصیه می گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره ، به پزشک مراجعه نمایند. ایشان ، قیمت دقیق را به شما اعلام می کند.

مراقبت های بعد از تزریق چربی در تهران

روز اول تا سوم

در این زمان باید آب کافی بنوشید و به آرامی مناطق تحت درمان را ماساژ دهید. استفاده از کمپرس یخ هر ده دقیقه یک بار جهت رفع ناراحتی توصیه می شود ، اما بیشتر بیماران به آن نیازی نخواهند داشت.

روز سوم تا هفتم

توصیه می شود در این چند روز ماساژ غدد لنفاوی را به انجام رسانید تا ریکاوری با سرعت بیشتری انجام شود و برآمدگی ها برطرف گردند. در صورتی که در این استیج با هر نشانه ای از عفونت مواجه شدید ، سریعا به یک دکتر خوب تزریق چربی در تهران مراجعه نمایید. از این علائم می توان به قرمزی ، تورم و تب که به صورت ناگهانی افزایش می یابند اشاره کرد.

گاهی اوقات ممکن است با بی حسی مواجه شوید ، اما این مسئله از عوارض جانبی موقتی می باشد و بعد از چند هفته به صورت خود به خود از بین می رود. عارضه خیلی نادری که امکان وقوع آن وجود دارد ، نکروز پوست می باشد. در صورتی که درد افزایش یافت و متوجه شدید که پوست به رنگ سیاه یا بنفش درآمده است ، به بهترین دکتر تزریق چربی تهران مراجعه فرمایید.

روز هفتم تا چهاردهم

ماساژ را ادامه دهید و روتین مراقبت از پوست خود را آغاز نمایید. در این زمان متوجه خواهید شد که تورم بهبود یافته و کبودی نیز تا حد زیادی برطرف گردیده است. در صورتی که بعد از گذشت هشت هفته هنوز برآمدگی هایی روی صورت خود احساس می کردید ، باید با مراجعه به مطب آن را اصلاح نمایید. تورم معمولا بعد از دو ماه از بین خواهد رفت ( ورمی که به چشم دیگران نمایان باشد تنها سه روز ماندگار است). بعد از رشد سلول های جدید روی پوست ، این عارضه نیز به طور کامل برطرف خواهد شد و می توانید از نتیجه تزریق چربی لذت ببرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *