جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی

افراد بسیاری هستند که ترجیح می دهند ، طی جراحی بینی تنها ایرادات بینی شان برطرف شود و فرم بینی آن ها از حالت طبیعی خارج نگردد تا دیگران متوجه عمل زیبایی وی نشوند. این دسته از افراد بهترین و مناسب ترین کاندید برای جراحی بینی طبیعی هستند. ممکن است با خود بگوید که بینی طبیعی چیست و چه تغییراتی در طی انجام آن به وجود می اید ؟ یا اینکه مگر در طی جراحی زیبایی بینی فرم استخوان بینی تغییر نمی کند و این موضوع باعث مشاهده تغییر شکل بینی نمی شود ، پس چگونه بینی به فرم طبیعی تغییر می کند؟ با ما در این مقاله از سایت دکتر وهاب آسترکی بهترین جراح بینی تهران همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات جامعی به دست آورید.

نکته قابل توجه در جراحی بینی طبیعی ، این است شرط موفق بودن عمل لزوما کوچک شدن بینی و رسیدن به فرم دلخواه نیست ، بلکه برای زیبا شدن باید میان بینی و اجزای صورت تناسبات رعایت شوند. یعنی باید ارتفاع ، طول و پهنای بینی با سایر اجزای صورت مقایسه شوند و در عمل بینی طبیعی لحاظ گردد.

در واقع طول بینی باید با فاصله میان ابتدای بینی تا خط رویش مو و همچنین فاصله نوک بینی تا چانه متناسب باشد. زمانی که طول بینی کوچک گردد ، ممکن است تناسبات صورت را بهم بریزد و زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار دهد. همچنین عرض بینی باید متناسب با عرض لب باشد به طوریکه بیش از حد باریک یا پهن بودن بینی موجب بهم ریختن تناسبات صورت فرد خواهد شد.

خصوصیات بینی بعد از انجام جراحی بینی طبیعی

تا به امروز در هر دوره ، مدل خاصی از بینی رواج پیدا می کند و با گذشت زمان و به تدریج از محبوبیت آن ها کاسته خواهد شد. این در حالی است که مدل طبیعی بینی ، همیشه محبوب بوده و به اصطلاح عامیانه هیچ وقت از مد نمی افتد. با وجود همه پیشرفت هایی که تکنولوژی در همه زمینه ها ؛ از جمله علم پزشکی داشته و به طبع به دلیل اینکه سال های زیادی است که در کشور ما رینوپلاستی انجام می شود ، جراحان بینی تجربه بسیاری در این زمینه دارند به طوری که بسیاری از افراد از خارج کشور برای انجام جراحی بینی طبیعی نزد پزشکان ایرانی می آیند. امروزه بر خلاف گذشته که عمل زیبایی بینی به صورت کاهنده انجام می شد ، به جای حذف بافت های بینی ، ساختار بینی تقویت و اصلاح می شود و به تنفس بیمار توجه به سزایی خواهد شد.

فیلم جراحی بینی طبیعی در تهران توسط دکتر آسترکی

در جراحی بینی طبیعی فرم بینی تغییر چندانی نمی کند و تنها ایرادات آن برطرف می شود. ایرادات بینی شامل مشکلات ظاهری همچون قوز و برآمدگی ، کج بودن بینی ، پهن بودن بیش از حد بینی و افتادگی نوک بینی و مشکلات عملکردی نظیر مشکلات تنفسی ، انحراف و پولیپ بینی می شود.  در عمل بینی طبیعی ، پل بینی کاملا صاف بوده و هیچ قوسی در آن وجود ندارد. به همین دلیل نوک بینی نیز سربالا نیست و زاویه آن تا لب حدود 90 الی 95 درجه می باشد.

خوشبختانه هر دو نوع بینی استخوانی و گوشتی به راحتی به صورت طبیعی جراحی می شوند و نتایج بسیار خوبی از عمل کسب می کنند. در واقع بینی استخوانی ، به بینی ای گفته می شود که پوست نازکی داشته و ساختار بینی از استحکام بالایی برخوردار است. این در حالی است که بینی گوشتی دارای غضروف بسیار ضعیف بوده و پوست بینی در مقایسه با بینی استخوانی از استحکام بیشتری برخوردار می باشد. به طور کلی ؛ نازک بودن پوست بینی از اهمیت ویژه ای در جراحی بینی طبیعی برخوردار است ، چرا که بهترین جراح بینی تهران راحت تر می تواند به بینی شکل بدهد. البته پوست های خیلی نازک هم می توانند مشکل ساز باشند.

جراحی بینی طبیعی

 

تفاوت جراحی بینی طبیعی و فانتزی

بینی های فانتزی ( عروسکی ) در مقایسه با بینی طبیعی کمی کوچک تر بوده و زاویه نوک بینی تا لب بالا حدود 100 درجه می باشد و نوک بینی سربالا خواهد بود. هچنین در عمل بینی فانتزی ، بینی بیشتر دستخوش تغییراتی می شود و قوس بیشتری در پل بینی ایجاد خواهد شد. انجام جراحی زیبایی فانتزی به دقت بیشتری نیاز داشته و در مقابل بیمار حتما باید انتظار معقول و منطقی از رینوپلاستی داشته باشد چرا که بیش از حد کوچک شدن بینی موجب بروز مشکلات تنفسی خواهد شد.

همچنین افرادی که دارای بینی گوشتی هستند قادر به انجام جراحی دماغ فانتزی نمی باشند ، زیرا همانطور که گفته شد پوست ضخیم آن ها موجب می شود تا تغییرات حاصل شده چندان قابل رویت و ملموس نباشند ؛ ولی بینی های استخوانی برای انجام انواع جراحی بینی طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی مناسب اند.

جراحی بینی طبیعی بهتره یا نیمه فانتزی؟

اگر از آن دسته از افراد هستید که نمی دانید چه فرمی برای بینی شما مناسب است ، یا در زمان انتخاب فرم بینی خود دچار تزلزل شدید و در بین دوراهی گیر کردید و نمی دانید فرم بینی طبیعی بهتر است یا نیمه فانتزی توصیه می کنیم این بخش از مقاله را از دست ندهید.

جراحی بینی طبیعی معمولا انتخابی درست و مثبت است چرا که فرم نچرال و طبیعی برای برطرف کردن نقص ها و ایرادات بیین متقاضیان انجام می شود و همانطور که در طول مقاله اشاره شد ، طی انجام آن پزشک از ایجاد قوس بر روی بینی یا اعمال تغییرات اضافه اجتناب می کند. این نوع فرم بینی به دلیل اینکه تغییرات زیادی را به وجود نمی آورد در آینده نیز در صورتی که بیمار تمایل به تغییر فرم بینی داشته باشد به راحتی قابل ترمیم می باشد و بیمار می تواند بدون هیچ استرس و نگرانی مجددا بینی خود را عمل کند.
در حالی که فرم نیمه فانتزی برای تمامی چهره ها مناسب نمی باشد و به دلیل ایجاد قوس بر روی پل بینی و همچنین سربالا شدن نوک بینی به جراحی ترمیمی بینی سخت تری نیاز دارد. جراحی ترمیمی این نوع بینی ها کمی سخت و پیچیده است چرا که نیاز به اعمال تغییرات بزرگی مانند پیوند غضروف یا گرافت گذاری دارد. اگر بخواهید از نظر اینکه آیا می توانید در آینده فرم بینی خود را تغییر دهید یا اینکه آیا به فرم بینی متناسب با چهره شما است یا خیر در خصوص فرم نهایی بینی تصمیم بگیرید بهتر است جراحی بینی طبیعی را انتحاب کنید.
در خصوص اینکه کدام یک از فرم طبیعی و نیمه فانتزی بهتر است نیز باید بگویم با توجه به این که فرم چهره هر فرد متفاوت می باشد ، باید با مشورت پزشک یک فرم را که مطابق با سلقیه خودتان است را انتخاب کنید.

قبل و بعد از جراحی بینی طبیعی - دکتر آسترکی

 

بهترین جراح بینی طبیعی تهران

انتخاب بهترین دکتر جراحی بینی طبیعی تهران از اهمیت بالایی برخوردار است و از آنجایی انجام رینوپلاستی ضرورتی ندارد ، فرد از وقت کافی برای انتخاب جراح خوب برخوردار می باشد. بنابراین برای این انتخاب دقت کنید و عجله را کنار بگذارید. اما به دلیل اینکه امروزه جراحی زیبایی بینی طبیعی یکی از رایج ترین عمل های زیبایی شده ، به طبع تعدد جراحان بینی نیز افزایش یافته و کمی انتخاب دکتر بینی خوب و با تجربه نیازمند دقت بیشتری است. از این رو در ادامه قصد داریم شما را با چند ویژگی بهترین جراح بینی طبیعی تهران آشنا کنیم تا با آگاهی بیشتری اقدام به انتخاب نمایید.

 

ویژگی های جراح بینی طبیعی خوب در تهران

  • دکتر جراحی بینی طبیعی خوب می تواند انواع جراحی های زیبایی دماغ را انجام دهد و نتایج مطلوبی از عمل کسب نماید. شما می توانید برای سنجش میزان مهارت جراح به مشاهده نمونه کار های ایشان بپردازید. به این منظور می توانید به گالری تصاویر یا صفحه اینستاگرام پزشک مراجعه فرمایید.
  • بهترین دکتر عمل بینی طبیعی تهران وجدان کاری داشته و علاوه بر اینکه منافع مالی خود را در نظر نمی گیرد ، سلامت و رضایت بیمار را در درجه اول کار خود قرار می دهد.
  • یک جراح بینی طبیعی خوب در تهران علاوه بر ظاهر و تناسبات صورت فرد ، تنفس بیمار را نیز در نظر می گیرد.
  • ایشان با صبر و شکیبایی و با صداقت به همه سوالات بیمار پاسخ می دهد و سعی می کند نگرانی های فرد را برطرف نماید.
  • بهترین دکتر بینی تهران می تواند در بیمار حس اعتماد ایجاد کند تا فرد متقاضی با خیال راحت جراحی کند.
  • جراح بینی موظف است بیمار را از اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی طبیعی آگاه سازد ؛ تا در روند جراحی اخلال ایجاد نشود و بیمار دوران نقاهت راحت و کوتاه تری را تجربه نماید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *