Search
Close this search box.
جراحی بینی

جراحی بینی

امروزه جراحی بینی ، در بین مردم بسیار محبوب شده است و در سراسر جهان طرفداران بسیاری مخصوصا در بین بانوان دارد. زیرا بینی برجسته ترین عضو صورت می باشد که تاثیر به سزایی در زیبایی صورت افراد دارد بنابراین به این دلیل که مردم همواره به دنبال راهی برای زیباتر کردن خود هستند جهت رفع عیوب و نواقص بینی خود ، به جراحی زیبایی بینی روی آورده اند. در ادامه این مقاله قصد داریم به توضیحات دکتر وهاب آسترکی بهترین جراح بینی در تهران در این رابطه بپردازیم.

جراحی بینی چیست؟

در اصطلاح  پزشکی به جراحی زیبایی بینی ، رینوپلاستی می گویند. عمل زیبایی بینی جزء قدیمی ترین و دشوارترین جراحی های پلاستیک می باشد. بهترین دکتر عمل بینی تهران ، با انجام جراحی دماغ باعث شکل دهی به بینی می شود و بین بینی و دیگر اجزای صورت تناسب برقرار می کند و هم چنین باعث عملکرد بهتر بینی نیز می شود بنابراین عمل زیبایی بینی علاوه بر جنبه زیبایی ، جنبه درمانی نیز دارد.

طبق گفته های بهترین دکتر جراحی بینی تهران افراد از انجام جراحی بینی هدف های متفاوتی دارند مانند :

 • کوچک کردن بینی
 • درمان انحراف بینی
 • رفع مشکلات ظاهری بینی
 • درمان مشکلات تنفسی

مدل های جراحی بینی

معمولا مراجعه کنندگان برای عمل بینی ، تمایل دارند بینی خود را به یکی از شکل ها و مدل های زیر جراحی نمایند :

مدل بینی طبیعی

در مدل بینی طبیعی ، هدف از جراحی کردن دماغ صرفا برطرف کردن ایرادات ظاهری و تنفسی بینی ، بدون بخشیدن شکل مصنوعی و عملی به آن می باشد. متقاضیان جراحی بینی با مدل طبیعی ، را بیشتر در میان آقایان می توان یافت. برای داشتن مدل بینی طبیعی ، تنها کافیست بهترین دکتر عمل بینی تهران و سایر شهر های ایران پس از برطرف کردن کلیه ایرادات ، یک بینی زیبا و متناسب با اجزای صورت ، بدون هیچ گونه قوس یا زاویه دادن به آن خلق نماید. عمل بینی طبیعی ، بهترین تنفس را بعد از عمل دماغ ، برای بیمار به ارمغان می آورد.

مدل بینی نیمه فانتزی

عمل بینی نیمه فانتزی را می توان ، مدلی بین مدل طبیعی و مدل عروسکی یا فانتزی دانست. در این مدل بینی ، برای اینکه بینی پس از جراحی زیبایی بینی زیباتر دیده شود ، جراح علاوه بر برطرف کردن ایرادات بینی و در نظر گرفتن تناسب بینی با سایر اجزای چهره ، زاویه اندکی به بینی می بخشد و کمی قوس بر روی آن ایجاد می نماید. همچنین سایز بینی اندکی کوچکتر می شود ، بدون آن که مشکلی در تنفس طبیعی بیمار ایجاد شود. امروزه مدل بینی نیمه فانتزی ، یکی از مدل های محبوب میان زیباجویان می باشد.

مدل بینی فانتزی یا عروسکی

عمل بینی عروسکی ، یکی از حساس ترین و ظریف ترین جراحی های بینی را می طلبد و نیازمند اینست ، که جراح حداکثر دقت عمل خود را در جراحی بینی به کار بگیرد. ویژگی های بینی عروسکی ، باریک بودن آن ، کوچک بودن بینی ، قوس دار بودن روی بینی و زاویه دار بودن نوک آن می باشد.

البته یک جراح ماهر ، باید این تغییرات را تا اندازه ای اعمال کند که تنفس بیمار دچار مشکل نشود ، تناسب میان بینی و اجزای صورت حفظ شود و بینی حالت خوکی به خود نگیرد. اگر چه عمل بینی عروسکی ، یکی از مدل های بینی محبوب در میان خانم هاست ، ولی باید به این نکته توجه داشت ، که عمل دماغ با همه نوع ساختار چهره ای ، همخوانی مناسبی نداشته و نیازمند برخورداری از چهره ای با ویژگی های خاص ، می باشد.

عکس بینی نچرال - دکتر آسترکی

بهترین کاندید برای جراحی بینی

با وجود این که عمل زیبایی بینی برای تمامی انسان ها بدون هیچ محدودیتی قابل انجام می باشد ، اما توصیه می شود بر روی برخی از افراد که شرایط خاصی را دارد انجام نگیرد ، چرا که انجام آن بر روی این دسته از افراد می تواند عوارض جانبی خطرناکی همانند مرگ را به دنبال داشته باشد ، یک جراح دماغ خوب ، کارآمد در جلسات معاینه ابتدا وضعیت متقاضی را بر اساس شرایط ذیل بررسی می کند و در صورتی که عمل بینی برای او خطری نداشته باشد ، جراحی را انجام می دهد ، در غیر این صورت یا فرد را متقاعد به انصراف از عمل کردن بینی می کند یا زمان انجام آن را برای مدتی به تعویق می اندازد. این شرایط عبارت اند از:

 • مبتلا نبودن به بیماری های خاص همانند ایدز ، سرطان ، عفونت های مزمن و هپاتیت
 • دارا بودن مشکلات عمده در ناحیه بینی به گونه ای که در روند تنفسی افراد اختلال به وجود می آورد.
 • دارا بودن قوز بر روی پل بینی به نحوی که نمای بدی در بینی ایجاد کرده باشد.
 • پهن بودن پل بینی و نوک آن
 • داشتن انتظارات واقع بینانه و درست از روند جراحی بینی و نتایج حاصل از آن
 • دارا بودن مشکلات تنفسی در ناحیه بینی
 • وجود انحراف در تیغه میانی بینی
 • چاق نبودن
 • باردار نبودن
 • دنبال نکردن ورزش های تماسی مانند تکواندو ، بوکس ، کشتی ، کاراته و غیره به صورت حرفه ای
 • مبتلا نبودن به دیابت نوع دوم یا کنترل نشده
 • نداشتن سن مناسب برای عمل زیبایی بینی

وجود هر یک از موارد فوق می تواند هم شما را کاندید مناسبی برای عمل دماغ کند و هم باعث شود زمان انجام آن را کمی تغییر دهید. خانم های که باردار هستند برای جلوگیری از بروز آسیب به فرزندشان باید از انجام عمل دماغ در دوران بارداری اجتناب کنند.

 

بهترین سن عمل بینی

ممکن است این سوال خیلی از متقاضیان جراحی بینی باشد که آیا می توان در هر سنی اقدام به انجام عمل زیبایی بینی کرد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم با وجود این که تمامی افراد با هر نوع جنسیت و سن سالی می توانند اقدام به انجام عمل جراحی زیبایی بینی کنند اما زمانی است که پوست و وضعیت جسمانی بیمار در بهترین و مناسب ترین حالت خود قرار دارد. بهترین و مناسب ترین سن برای جراحی کردن بینی زمانی است که فرد به بلوغ جسمانی رسیده باشد و از سن جوانی و دوران شادابی و نشاط پوستش فاصله بسیار زیادی نگرفته باشد. معمولا پزشکان و جراحان بینی سن میان 20 تا 30 سال را بهترین و مناسب ترین سن می دانند چرا که در این بازه زمانی اجزای صورت کامل رشد کرده و او از نظر فکر و جسمی به بلوغ کامل رسیده است. همچنین تصمیمی که فرد این بازه از سن می رسد می تواند احساسات خود را کنترل کند و تصمیمات خود را بر اساس عقل و منطق بگیرد. او تصمیمات خود را از سر احساسات و شرایط دوره بلوغ و جوانی نمی گیرد و پوستش نیز حالت کشسانی و الاستیک خود را حفظ کرده است.

اگر جراحی بینی در سنین پایین انجام شود ، عمل بینی می تواند در رشد صورت متقاضی تاثیرات منفی و بدی بگذارد به گونه ای که چهره او در سنین بالاتر حالت نرمال و طبیعی نخواهد داشت و ممکن است این موضوع بر عواطف و احساستش تاثیر بگذارد و باعث کاهش اعتماد به نفس او شود. از همین رو جراحان و متخصصان بینی تاکید می کنند اگر قصد دارید بینی خود را عمل کنید در بهترین بازه سنی یعنی 20 الی 30 سال اقدام نماید. البته فراموش نکنید که شما می توانید پس از پایان سن بلوغ یعنی 16 سالگی در خانم ها و 18 سالگی در آقایان نسبت به این درمان اقدام نمایید اما بهترین سن ، بازه زمانی ذکر شده می باشد.

مشاوره پیش از جراحی بینی

پس از اینکه مراحل انتخاب جراح بینی را طی کردید و پزشک خود را بر اساس گفته های ما انتخاب کردید ، حال نوبت آن رسیده است تا با پزشک خود گفتگوی کوتاه پیش از انجام عمل دماغ داشته باشید. در طول این جلسه گفتگو بهترین دکتر جراحی بینی در تهران در ابتدای امر به بررسی وضعیت سلامتی شما ، دارو هایی که در حال مصرف آن هستید ، مشکلاتی که با بینی خود دارید و به طور کلی سلامتی و شرایط جسمانی شما می پردازد با این کار می تواند تعیین کند که آیا شما داوطلبی ایده آل و مناسب برای انجام جراحی زیبایی بینی هستید و می توانید نتیجه ای مطلوب از جراحی دماغ دریافت کنید یا خیر. در این جلسه شما می توانید با رفتاریات و تجربه کاری پزشک خود آشنا شوید. در جلسه مشاوره باید با پزشک خود صادق باشید و هدف اصلی خود را از جراحی دماغ ، مشکلات و بیماری های که به آن مبتلا هستید و توقعات خود را شرح دهید. همه این اطلاعات به او در تشیخص این مسئله که آیا دستیابی به نتیجه مطلوب شما از طریق جراحی امکان پذیر است یا خیر کمک می کند.

پس از تکمیل جلسه گفتگو ، جراح زیبایی بینی یک طرح سفارشی را بر اساس نیاز های شما ، ترسیم کرده و به شما خواهد گفت که قرار است چه نوع تغییراتی بر روی چهره و بینی شما به وجود آید. او توصیه هایی را نیز در خصوص مراقبت ها و اقدامات قبل و بعد از عمل به شما گوش زد می کند که بهتر است در اینجا دفترچه ای با خود به همراه داشته باشید تا آن ها را یادداشت کنید تا به فراموشی نسپرید. به یاد داشته باشید یک جراح بینی خوب و مجرب قدم به قدم در کل مسیر مشاوره تا جراحی و پایان دوره بهبودی همراه شماست و شما را در این مسیر تنها نمی گذارد.

مراحل عمل زیبایی بینی

طبق گفته های دکتر آسترکی بهترین دکتر جراحی بینی در تهران بیماران بعد از گذراندن جلسه مشاوره باید توسط پزشک معاینه شوند ، در این جلسه داخل و خارج بینی بیمار توسط پزشک مورد بررسی قرار می گیرد ، سپس بعد از گفتن انتظارات خود از جراحی زیبایی بینی ، پزشک به شما می گوید تا چه حد از خواسته های شما قابل انجام است سپس بیمار باید آزمایشات و عکس آتلیه ای را انجام دهد بعد از انجام این مراحل بیمار می تواند اقدام به گرفتن وقت جهت جراحی زیبایی بینی کند.

انواع روش های جراحی بینی

برای انجام عمل جراحي بيني ، جراح باید بر روی ساختار بینی تغیراتی ایجاد کند بنابراین بهترین دکتر عمل بینی تهران ، ابتدا باید پوست را بلند کند تا بتواند به ساختمان بینی دسترسی داشته باشد. بلند کردن پوست بینی به دو روش باز و بسته انجام می شود.

روش باز : در این روش دکتر بینی ، برای برداشتن پوست بینی ، بر روی پوست ناحیه بین سوراخ های بینی یا کلوملا برش ظریفی ایجاد می کند و سپس عمل زیبایی بینی را انجام می دهد.

 
 

مزایای روش باز :

 1. بهترین دکتر عمل بینی تهران به دلیل گستردگی برش دید بهتری دارد.
 2. در این روش امکان ایجاد تغییرات بیشتر در بینی وجود دارد.

روش بسته : برای انجام جراحی بینی به این روش ، فوق تخصص پلاستیک جهت برداشتن پوست بینی ، بر روی سطح خارجی بینی برش ایجاد نمی کند بلکه همه برش های ایجاد شده در این روش در بخش های داخلی بینی ( داخل لبه حفره های بینی ) ایجاد می شوند.

مزایای روش بسته :

 • بهبودی زودتر حاصل می شود.
 • ورم و کبودی در این روش کمتر می باشد.
 • زخم بخیه در این روش وجود ندارد.
 • مدت زمان جراحی به روش بسته کوتاه تر است.

انتخاب هر کدام یک از این روش ها برای انجام جراحی بینی بستگی به شرایط بیمار ، وسعت تغییرات ، تشخیص و سلیقه بهترین دکتر عمل بینی تهران و غیره دارد.

عمل جراحی بینی بدون بیهوشی

در برخی از مواقع با توجه به شرایط بیمار ممکن است جراح بینی عمل رینوپلاستی را بدون بیهوشی انجام دهد که در طی انجام آن بیمار تنها با تزریق ماده بی حسی و آرام بخش برای انجام عمل جراحی آماده می شود. جراحی دماغ خیلی کم و بنا بردلایل خاصی انجام می شود. از این رو پزشک بعد از بررسی شرایط بیمار ، عمل دماغ را بدون بیهوشی پیشنهاد می دهد که در آن تنها از دارو های آرام بخش استفاده می شود. در بیشتر موارد این نوع پروسه برای انجام عمل جراحی تیپ پلاستی انجام می شود و بیمار می تواند صدا ها و یا روند عمل جراحی را درک کند اما هیچ نوع احساس درد یا ناراحتی نداشته باشد. در اصل بهترین دکتر جراحی بینی تهران با بی حس کردن بینی و اطراف آن باعث می شود تا اعمال تغییرات بر روی بینی بدون هیچ نوع ناراحتی انجام شود. این مدل از عمل برای کسانی که ترس از بیهوشی و عوارض بعد از آن را دارند بسیار مناسب می باشد. اما به دلیل صدا ها و جو محیط اتاق عمل ممکن است انجام جراحی بدون بیهوشی آن قدر ها هم ساده و دلپسند نباشد ، از همین رو اغلب پزشکان به خصوص دکتر وهاب آسترکی به مراجعه کنندگان خود روش بیهوشی عمومی را پیشنهاد می دهد و به آن ها اطمینان خاطر می دهد که تیم متخصص و با تجربه ای در طول عمل همراه آن ها هستند و اجازه نمی دهند مشکلی هر چند کوچک و ساده برای بیمار به وجود آید. برای توضیحات بیشتر در این خصوص می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید یا به صورت حضوری به ایشان مراجعه کنید و با ایشان مشاوره ای داشته باشید.
بهتر است در نظر داشته باشید اعمال تغییرات گسترده بر روی بینی نیاز به بیهوشی عمومی برای جراحی بینی داشته و انجام تغیرات ریز مانند رفع ایرادات سطحی و نواقص جزئی با بی حسی موضعی قابل انجام می باشد.

اقدامات قبل از رینوپلاستی

 1. بیماران باید به مدت 2 هفته قبل از شروع  جراحي بینی از استعمال دخانیات اجتناب نمایند.
 2. بیمار باید روز قبل از عمل استحمام کند.
 3. بیماران باید در روز عمل زیبایی بینی ناشتا باشند.
 4. یک ساعت قبل از راینوپلاستی با یک همراه در کلینیک حضور داشته باشید.
 5. در روز رینوپلاستی تمام آزمایشات خود را به همراه داشته باشید.
 6. طبق توصیه های بهترین دکتر عمل بینی تهران روز قبل از جراحی بینی باید استحمام کنید.
 7. بیمار باید از 2 هفته قبل از شروع جراحی زیبایی بینی از مصرف نوشیدنی های حاوی الکل پرهیز نماید.
 8. آقایان باید در روز قبل از راینوپلاستی اصلاح کرده باشند.
 9. بهتر است در روز جراحي بینی آرایش نداشته باشید.
 10. در صورتی که بیماران مبتلا به بیماری خاصی اند باید پزشک خود را مطلع کنند.
 11. اگر از داروی خاصی به طور مداوم استفاده می کنید به پزشک خود اطلاع دهید.
 12. به مدت 8 ساعت قبل از شروع  جراحي بینی نباید چیزی بخورید و در روز عمل زیبایی بینی باید ناشتا باشید.
 13. دکتر آسترکی بهترین فوق تخصص پلاستیک تهران به بیماران توصیه می کنند در روز عمل جراحی بینی از زیورآلات استفاده نکنند.
 14. تا 2 هفته قبل از راینوپلاستی از مصرف داروهایی مانند آسپرین و پروفن که باعث انعقاد خون می شود اجتناب نمایید.
جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 1. اگر پس از جراحی زیبایی بینی احساس درد داشتید با اجازه پزشک از مسکن استفاده کنید.
 2. زمان مناسب جهت استحمام را از پزشک خود بپرسید.
 3. داروهای تجویز شده توسط بهترین دکتر عمل بینی تهران یا شهر محل سکونت خود را مرتب استفاده کنید.
 4. به منظور کاهش ورم و کبودی از کمپرس یخ استفاده کنید.
 5. تا چند مدت بیماران باید به صورت طاق باز و به پشت بخوابند.
 6. به توصیه بهترین دکتر جراحی بینی در تهران بهتر است به هنگام خواب دو بالش در زیر سر خود بگذارید.
 7. تا 2 هفته پس از عمل بهترین دکتر عمل بینی تهران توصیه می کند ، باید از مصرف نوشیدنی های حاوی الکل اجتناب نمایید.
 8. به مدت 2 هفته بعد از عمل بینی باید از استعمال دخانیات خودداری کنید.
 9. تا چند روز سر خود را خم نکنید.
 10. از انجام فعالیت های سنگین تا مدتی خودداری کنید.
 11. از انجام ورزش هایی مانند شنا که باعث فشار آمدن به بینی می شود پرهیز نمایید.
 12. تا 1 هفته در رژیم غذای خود ، غذاهای نرم که نیازی به جویدن ندارند قرار دهید.
 13. از مصرف سدیم خودداری کنید.
 14. از مصرف غذاهای پر ادویه پرهیز کنید.

انواع فرم بینی برای جراحی

بینی به سه دسته بینی گوشتی ، بینی استخوانی و بینی نیمه غضروفی تقسیم می شود.

بینی گوشتی : بینی گوشتی دارای پوست ضخیم و غضروف ضعیف می باشد ، بینی های گوشتی به دو دسته تقسیم می شوند:

 • دسته اول بینی هایی هستند که پوست آن ها مقدار چربی بسیار زیادی تولید می کند ، نتیجه جراحی بینی این نوع بینی های گوشتی از دسته دیگر موفقیت آمیزتر می باشد.
 • دسته دوم شامل بینی هایی می باشد که ضخامت پوست آن ها به علت وجود چربی نیست بلکه به دلیل مقدار بافت موجود در زیر پوست آن ها است.
 
 

بینی استخوانی : از ویژگی بینی های استخوانی می توان به پوست نازک ، غضروف محکم و برآمدگی یا قوز اشاره کرد. علت وجود قوز در بینی های استخوانی ممکن است ارثی باشد یا در اثر ضربه به وجود آمده باشد.

بینی نیمه غضروفی : بینی های نیمه غضروفی در بین بینی های گوشتی و استخوانی قرار می گیرند در واقع این بینی ها ترکیبی از بینی های گوشتی و بینی های استخوانی می باشند.

انواع مدل جراحی بینی

جراحی بینی به جز روش های رایج می تواند حالت های مختلفی داشته باشد که در ادامه آورده ایم.

جراحی بینی ترمیمی

گاهی اوقات همه چیز طبق برنامه پیش نمی رود و امکان دارد به دلایل مختلفی که شامل مهارت نداشتن جراح نیز می شود ، نتیجه طبق چیزی که مراجعه کننده انتظار آن را داشته نشود. در مواردی نیز غیر از ظاهر ، ممکن است مشکلات عدیده ای در عملکرد بینی فرد به وجود آید و نیاز به اصلاح فوری باشد. برای برطرف کردن این معضلات ، ضروری است تا به سراغ نوعی از جراحی بینی به نام عمل بینی ترمیمی یا ریویژن رینوپلاستی برویم.

بسیاری از زیباجویان اطلاع ندارند که احتمال دارد با وجود تمام تلاش های پزشک ، باز هم اصلاح دفورمیتی ها با موفقیت صد در صدی صورت نگیرد و بخشی از مشکلات همچنان باقی بمانند. اگر آسیب به حدی باشد که غضروف صدمه ببیند ، لازم است تا بهترین دکتر عمل بینی ترمیمی در تهران با بهره گرفتن از غضروف ؛ این آسیب را برطرف سازد. در جراحی ترمیمی بینی ظاهر صورت با اصلاح یک بینی دفورمه شده بهبود می یابد و همچنین تقارن میان اعضای صورت نیز بازیابی خواهد شد.

به یاد داشته باشید یکی از اهداف اصلی جراحی بینی ترمیمی بهبود تنفس و باز کردن راه های هوایی فرد مراجعه کننده می باشد ؛ به همین دلیل ممکن است پزشک سپتوپلاستی را در کنار عمل دماغ انجام دهد و انسداد را با صاف کردن تیغه از بین ببرد.

سپتوپلاستی

دیگر مدل عمل بینی ، با نام سپتوپلاستی شناخته می شود. همانطور که پیش تر نیز مشاهده کردید ، جراحی بینی انحراف سپتوم به منظور صاف کردن تیغه وسط بینی یا همان سپتوم به انجام خواهد رسید. تیغه ای که میان دو سوراخ بینی قرار گرفته است و آن ها را از هم جدا نموده ، ممکن است به صورت مادرزادی و یا بر اثر وارد شدن ضربه کج شود و از جای خود تکان بخورد. بدشکل شدن ظاهر تنها ایراد به وجود آمده نیست و همین تغییر زاویه حفره ها را می بندد. در نتیجه این امر تنفس از یک یا هر دو سوراخ با مشکل مواجه شده و بیمار با مشکلاتی از قبیل خرخر در هنگام خواب و تنگی نفس دست و پنجه نرم خواهد کرد.

این نکته را در گوشه ذهن خود داشته باشید که حداقل سن برای انجام این رویکرد در بانوان 16 سال و در آقایان 18 سال می باشد. دلیل این امر این است که تا قبل از این سن رشد استخوان ها به آخرین حد خود نرسیده است و احتمال دارد پس از جراحی بینی ، دوباره بینی منحرف گردد.

بسیاری از بیماران این سوال را می پرسند که آیا انحراف یافتن بینی می تواند منجر به بروز سردرد شود؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که بله ، چون زمانی که راه تنفس بسته می شود ، مخاط بینی در این ناحیه باقی خواهد ماند و به همین دلیل عفونت رخ خواهد داد. زمانی که این معضل چند بار و به صورت مکرر اتفاق بیافتد ، شخص دچار سردرد خواهد شد.

عکس قبل و بعد جراحی بینی دکتر آسترکی

آلارپلاستی

در جراحی دماغ آلارپلاستی که یکی از مدل های جراحی بینی می باشد ، پره های بینی کوچک تر خواهند شد و در انتها این عضو ظاهری متقارن به خود می گیرد. بهترین دکتر عمل بینی تهران در حین عمل مقدار کوچکی از پره ها را می برد و باقی مانده را بهم بخیه می زند. انواع برشی که در این رویکرد استفاده می شود را در بخش زیر توضیح داده ایم :

 • برش Wedge : با استفاده از این تکنیک ، پوست قسمتی از بینی که به گونه چسبیده است جدا می شود. برش ها به صورت خارجی زده می شوند و سوراخ های بینی را باریک نمی کنند.
 • برش Weir : این برش در جراحی بینی ، متد بهبود یافته برش wedge می باشد. بهترین دکتر عمل بینی تهران طوری برش را ایجاد می کند که با انحنای حفره های بینی در یک راستا باشد و سپس با بهره گرفتن از بخیه کانتورهای زیبایی را ایجاد می نماید.
 • برش sill : در فرایند عمل دماغ برش هایی زده می شود تا پایه های آلار ، یعنی جایی که به گونه چسبیده اند باریک شوند و پهنای سوراخ ها نیز کاهش یابند. توجه داشته باشید که شکاف داخل بینی ایجاد می گردد و معمولا بهترین دکتر عمل بینی تهران این روش را با تکنیک wedge ترکیب می نماید.

ممکن است بسته به تشخیص پزشک و نتیجه ای که به دنبال آن است ، متدهای مختلف با یکدیگر ترکیب گردند. اما در نهایت هدف این است که ظاهری طبیعی ایجاد شود. همانطور که ذکر شد آلارپلاستی نوعی جراحی بینی می باشد.

منظور از جراحی بینی بدون بیهوشی چیست؟

شاید شما هم از ان دسته متقاضیان عمل بینی باشید که تمایل ندارند تحت بیهوشی قرار بگیرند. منظور از عمل بینی بدون بیهوشی در واقع اعمال کردن بی حسی موضعی به ناحیه تحت جراحی است که به دنبال آن فرد دیگر به خواب فرو نمی رود ؛ بلکه هوشیار است و متوجه اتفاقات اطراف خود در اتاق عمل می شود اما درد را تجربه نمی کند. می توان گفت یکی از دلایل اصلی افراد برای این که به انجام جراحی دماغ بدون بیهوشی تمایل نشان می دهند ، ترس از به هوش نیامدن پس از عمل است. البته این نگرانی چندان منطقی نمی باشد زیرا امر بیهوشی در عمل بینی توسط متخصص انجام شده و خطرناک نیست.

اعمال بی حسی موضعی برای انجام جراحی بینی می تواند مزیت هایی داشته باشد :

 1. فرد دیگر حالت تهوع و استفراغ را تجربه نخواهد کرد
 2. سرگیجه و احساس خواب آلودگی نیز به سراغ او نمی آید.

اما نکته ای که در خصوص پروسه بیهوشی عمومی شایان ذکر است که چنانچه فرد مراجعه کننده از همه نظر سلامت باشد ، مشکلی برای او پیش نمی آید و خطری او را تهدید نخواهد کرد. تنها در شرایط خاص اگر فرد به بیماری زمینه ای خاصی مبتلا باشد که بیهوش شدن برای او خطرناک تلقی شود ، دکتر خوب عمل بینی در تهران می تواند از بی حسی موضعی بهره بگیرد. این نکته را هم یاد آور شویم که انتخاب روند بی هوشی را به متخصص بسپارید و سعی نداشته باشید بر خواسته خود اصرار ورزید. زیرا ایشان قادر است با آگاهی کامل از وضعیت شما در این باره تصمیم گیری کند ؛ در صورتی که بیماران عموما از روی احساس و نگرانی که دارند در مورد نوع بیهوشی نظر می دهند.

نکته : دقت داشته باشید که گاهی اوقات هوشیار بودن در حین جراحی بینی و مشاهده کردن روند جراحی باعث بروز استرس و اضطراب بیشتر برای فرد می شود.

عوارض عمل بینی

بهترین دکتر جراحی بینی تهران در این باره توضیحاتی را ارائه نموده اند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. عمل زیبایی بینی ، جزء جراحی های زیبایی بی خطر است و عوارض خاصی ندارد ، ممکن است بیمار پس از جراحی زیبایی بینی دچار ورم و کبودی شود که با گذشت مدتی از بین می روند اما اگر عمل توسط فردی غیر متخصص انجام شود ممکن عوارض بسیاری مانند مشکلات تنفسی ، نامتقارنی سوراخ های بینی ، عفونت ، کج شدن فرم ظاهری بینی و غیره برای بیمار به وجود آید.

جراحی بینی

هزینه جراحی بینی در تهران سال 1402

لازم است بدانید همانطور که عمل های زیبایی بینی متفاوتی داریم عمل بینی نیز قیمت های متفاوتی دارد و به عوامل بسیاری زیادی مانند میزان تجربه و مهارت جراح ، میزان تغییرات ، نوع عمل ، روش جراحی ، نوع بیهوشی و غیره  بستگی دارد ، از این رو جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره به پزشک مراجعه نمایید.

سوالات متداول و پاسخ آن ها

چرا بینی بعد از عمل درد می گیرد؟

همانطور که می دانید در حین انجام جراحی بینی ، بافت پوست ، استخوان و غضروف بینی توسط پزشک دستکاری می شود که درد های بعد از عمل نتایج آن ها می باشد. علاوه بر آن باید گفت که تورم به وجود آمده پس از درمان خود علتی برای به وجود آمدن درد بعد از رینوپلاستی می باشد. از همین رو می توان نتیجه گرفت هر چه زمان عمل طولانی تر شود و میزان تغییرات اعمال شده بر روی بینی بیشتر باشد ، طبعا بیمار درد بیشتری را احساس خواهد کرد.

چه مدت بعد از عمل باید به بینی چسب زد؟

بعد از انجام جراحی دماغ به دلیل باقی ماندن آثار دارو های بیهوشی ، بیمار دچار گیجی و منگی می شود و احساس خواب آلودگی دارد. که برای رانندگی و فعالیت های حساس که نیاز به هوشیاری کامل دارند ، فرد نیاز به همراه دارد. اما در کل پس از گذشت زمان و از بین رفتن اثر دارو های بیهوشی ، فرد می تواند به کار های شخصی خود بدون نیاز به همراه بپردازد.

تا چه مدت بعد از رینوپلاستی نیاز به همراه دارم؟

زمان مناسب برای برداشتن چسب بینی به صلاح دید بهترین دکتر بینی برای جراحی بینی وابسته می باشد. ولی چسب بینی اغلب برای یک دوره یک ماهه بوده و بیشترین تاثیر خود را در کمک به کاهش تورم و کمک به پوست در سازگار شدن با چارچوب جدید خود بر جای می گذارد.

گرفتگی صدا بعد از جراحی بینی چیست؟

در پاسخ به این سوال باید بگویم که این عارضه بعد از انجام جراحی دماغ طبیعی می باشد. در دو الی سه هفته ابتدایی بعد از جراحی زیبایی بینی ، گرفتگی صدا امری طبیعی و بدون نگرانی است. زیرا زمانی که جراحی دماغ انجام می شود. مخاط بینی کمی متورم می شوند و موجب بسته شدن مجرای تنفسی بینی خواهند شد که این مسئله باعث می شود صدای بیمار تا چندین هفته گرفته به نظر برسد. اما مطمئن باشید که این عارضه به طور طبیعی و بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی بهبود پیدا می کند.

چه زمان می توان نتیجه جراحی را مشاهده کرد؟

باید به یاد داشته باشید که بدن هر بیمار متفاوت عمل کرده و نسبت به تغییرات اعمال شده واکنش نشان خواهد داد. در برخی از افراد تورم و کبودی با سرعت بیشتری فروکش می کند و در نتیجه بیمار می تواند زودتر نتیجه جراحی بینی خود را مشاهده کند. اما در برخی از بیماران به مدت زمان بیشتری برای مشاهده فرم نهایی بینی به دلیل زیاد بودن تورم و کبودی بینی نیاز است. پس بهتر است عجله نکنید و به نکات مراقبتی عمل کنید.

آیا عمل بینی تحت پوشش بیمه قرار دارد؟

با توجه به اینکه عمل دماغ در دسته جراحی های زیبایی قرار دارد. معمولا هزینه های مربوط به آن مشمول بیمه نمی شود. اما درصورت درمانی بودن فرایند جراحی ، در پی بررسی های انجام شده توسط کارشناس بیمه ممکن است پوشش های هزینه ای از سوی شرکت طرف قرارد داد شما انجام شود. از همین رو بهتر است پیش از انجام هر کاری با مسئولین شرکت بیمه خود صحبت کرده و از آن ها مشاوره دریافت کنید.

آیا افراد مبتلا به کم خونی می توانند جراحی زیبایی بینی را انجام دهند ؟

در صورتی که نتایج آزمایشات پیش از جراحی بینی نشان دهنده این باشد که فرد مبتلا به کم خونی شدید است ، پزشک نخست دستور درمان کم خونی یا آنمی را صادر خواهد کرد ، در صورتی که این مشکل درمان پیدا کند و میزان گلبول های قرمز خون به حد مناسبی برسد ، جراحی بلامانع خواهد بود.

اگر قبل از عمل بینی سرما بخوریم چه کنیم؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که برای افراد به وجود می آید این است که سرماخوردگی قبل از جراحی بینی مشکل ساز است یا خیر؟ در این خصوص باید بگویم همواره این احتمال وجود دارد تا شما پیش از عمل جراحی یا بعد از آن به سرماخوردگی دچار شوید. اگر همواره دست های خود را نشویید یا بهداشت را رعایت نکنید احتمال ابتلا به بیماری های ویروسی بسیار زیاد خواهد بود. اما در صورتی که با رعایت تمامی نکات ایمنی باز هم به این مشکل دچار شدید باید یک سری اقدامات موثر انجام دهید تا سریع تر بهبود یابید.

چگونه از تشکیل اسکار بعد از عمل زیبایی بینی جلوگیری کنیم؟

از بدن و ذهن خود مراقبت کنید و یک رژیم غذایی سالم را در پیش بگیرید. همچنین از مصرف الکل و سیگار نیز خودداری نمایید.
تکان دادن بینی در روزهای اولیه بعد از عمل ، باعث تغییر در نتیجه خواهد شد.
باید زخم های جراحی بینی را تمیز و مرطوب نگه دارید.
می توانید از یک کرم ضد اسکار با پایه سیلیکون استفاده نمایید
از کرم ضد آفتاب با SPF بالای 30 استفاده نمایید و در برابر نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *