Search
Close this search box.
جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

بینی های گوشتی به دلیل داشتن پوستی ضخیم ، چرب و از همه مهم تر پهنای زیاد ممکن است برای بسیاری از افراد زیبا محسوب نشود و از همین رو افرادی که از این نوع بینی برخوردار هستند تمایل داشته باشند تا با انجام جراحی بینی مشکل خود را برطرف کنند. این نوع بینی ها دارای خصوصیاتی هستند که افراد متقاضی باید به آن توجه کنند و سپس برای انجام جراحی اقدام کنند. دکتر وهاب آسترکی یکی از بهترین جراحان بینی تهران در این مقاله از سایتشان سعی دارند در خصوص این نوع بینی ها و ویژگی های آن ها و همجنین فرم مناسب برای آن ها توضیحاتی را ارائه دهند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت. تنها به یاد داشته باشید که امروزه فوق تخصصان جراحی پلاستیک و زیبایی ، جراحی بینی گوشتی را با به کار گیری تکنیک های نوین انجام می دهند ؛ از این رو ، برخلاف گذشته نتایج این جراحی ، غیر قابل بازگشت می باشد و مورد استقبال متقاضیان جراحی زیبایی بینی قرار گرفته است.

00:27
truncate dir-rtl

جراحی زیبایی بینی گوشتی با پوستی ضخیم توسط دکتر آسترکی

 

جراحی بینی گوشتی با لیزر

امروزه در همه جا صحبت از انجام رینوپلاستی بدون جراحی ، است ؛ احتمالا شما نیز صحبت های بسیاری را در این باره شنیده اید ؛ به همین دلیل تصمیم گرفتیم ، توضیح کوتاهی درباره عمل بینی گوشتی با لیزر بدهیم. با توجه به پیشرفت علم پزشکی ، لیزر کاربرد وسیعی در زمینه تغییرات پوستی دارد ، با توجه به این موضوع باید بگوییم تنها کاربرد لیزر در عمل کردن بینی ، از بین بردن زخم های ناشی از برش های جراحی بینی می باشد و نمی توان جراحی بینی را به وسیله آن انجام داد ؛ تمام مطالب و سخنانی که شما در این باره می شنوید ، تنها جهت جلب توجه بوده و جنبه تبلیغاتی دارد.

عمل بینی گوشتی فانتزی

بینی گوشتی ، نیز همانند دیگر انواع بینی ، ویژگی های مخصوص به خود را دارد که از میان آن ها می توان به دو خصوصیت مهم پوست ضخیم و غضروف ضعیف اشاره کرد. وجود پوست ضخیم در بینی های گوشتی ، دو دلیل دارد :

 1. وجود بافت زیاد
 2. وجود غدد چربی

افرادی که پوست ضخیم بینی آن ها به علت وجود غدد چربی می باشد ، نتیجه بهتری نسبت به افرادی که پوست ضخیم بینی شان به دلیل بافت زیاد است دریافت می کنند. با توجه به ویژگی های بینی گوشتی ، جراحان بینی قادر به ایجاد تغییرات گسترده در آن ها نیستند ؛ لازم به ذکر است برای انجام عمل زیبایی بینی فانتزی یا عروسکی ، نیاز به ایجاد تغییرات بسیاری در بینی می باشد ؛ از این رو ، افرادی که بینی گوشتی دارند ، بهتر است عمل بینی طبیعی انجام دهند. نکته بسیار مهم در جراحی بینی گوشتی ، برگشت پذیری آن ها می باشد که باعث نگرانی بسیاری از بیماران می شود ؛ در این باره باید بگوییم که جای هیچ نگرانی وجود ندارد ؛ زیرا ، امروزه جراحان بینی از تکینک های جدید و استاندارد برای انجام جراحی استفاده می کنند که برگشت پذیری آن ها را به حداقل رسانده است.

جراحی بینی گوشتی

 

جراحی بینی گوشتی استخوانی

یکی دیگر از انواع بینی ، بینی نیمه غضروفی می باشد ؛ این نوع بینی ها ترکیبی از بینی های گوشتی و استخوانی هستند و ویژگی های هر دو بینی را دارند.

تماس با دکتر آسترکی

عوارض عمل بینی گوشتی چیست ؟

هدف از رینوپلاستی بینی گوشتی ، تنها کوچک کردن بینی نمی باشد ؛ بلکه این جراحی زیبایی صورت ، با هدف برقراری تناسب میان بینی و دیگر اجزای صورت ، همراه با حفظ عملکرد طبیعی بینی انجام می گیرد ؛ حال در صورتی که عمل بینی گوشتی ، توسط جراح بینی ماهر و با تجربه انجام نشود ؛ امکان به خطر افتادن عملکرد اصلی بینی و ایجاد نقایص در فرم ظاهری بینی ، وجود دارد ؛ که در ذیل به برخی از آن ها ، اشاره شده است :

 • بروز مشکلات تنفسی
 • کاهش حس بویایی
 • احساس درد شدید
 • خونریزی
 • سوراخ شدن حفره های بینی
 • عفونت
 • نامتقارنی
 • تغییر رنگ پوست بینی
 • بی حسی
 • و از این قبیل موارد

در برخی از مواقع ، افراد نیاز به جراحی بینی ترمیمی نیز پیدا خواهند کرد. به همین علت است که همواره ، به افراد زیباجو خواستار عمل بینی ، توصیه به دقت در انتخاب بهترین جراح بینی تهران ، می شود. لازم به ذکر است ، علاوه بر پزشک ، رعایت نکات و توصیه های ایشان نیز از عواملی است که تاثیر به سزایی در جلوگیری از بروز عوارض ناشی از رینوپلاستی بینی گوشتی و دریافت نتایج مطلوب از آن دارد ؛ بنابراین ، در رعایت این نکته به هیچ عنوان سهل انگاری نکنید.

01:20
truncate dir-rtl

جراحی بینی گوشتی

آیا نتیجه جراحی بینی گوشتی ، برگشت پذیر است ؟

در گذشته ، با توجه به برخورداری بینی های گوشتی از غضروف های ضعیف و مواردی ؛ از جمله جاذبه زمین و پوست ، نوک بینی به سمت پایین متمایل شده و شاهد برگشت بینی های گوشتی بودیم ؛ اما در حال حاضر ، با استفاده از تکنیک های نوین و استاندارد در رینوپلاستی بینی گوشتی ؛ از جمله تقویت غضروفی ، دیگر شاهد بروز این مسئله نخواهیم بود ؛ بنابراین ، به هیچ عنوان در این باره نگران نبوده با خیال آسوده اقدام به انجام عمل زیبایی بینی گوشتی نمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *