Search
Close this search box.
پروتز چانه

پروتز چانه

در حال حاضر جراحی پروتز چانه ، در میان آقایان و بانوان جایگاه ویژه ای پیدا کرده و تعداد متقاضیان آن روز به روز در حال افزایش است ؛ در حین عمل جراحی پـروتز چانه ، تلاش می شود با استفاده از قرار دادن جسم خارجی ( ایمپلنت ) سایز چانه ، را افزایش داده و میان آن با سایر اعضا صورت هماهنگی و تعادل برقرار کنند.( جراح پلاستیک )

لاغری و کوچکی چانه ، سبب می شود تا گردن افراد تپل تر به نظر رسیده و بینی آنان نیز بزرگتر به نظر برسد ؛ بنابراین می توان گفت با انجام جراحی پـروتز چانه ، جذابیت و هماهنگی چهره بسیار بیشتر از قبل خواهد شد.

پروتز چانه

آیا من داوطلب خوبی برای پروتز چانه هستم ؟

یک روش برای ارزیابی این موضوع که چانه شما نامتقارن است ، نگاه کردن به نیمرخ تان در آینه می باشد. یک خط نامرئی مستقیماً به طرف پایین از لب بالا تا لب پایینی ترسیم کنید. اگر چانه شما ، پشت این خط قرار گرفت ، نشانه این است که چانه تو رفته دارید.

روند جراحی پروتز چانه

جراحی ایمپلنت چانه تقریباً 30 تا 45 دقیقه طول می کشد. برش های مورد نیاز جهت کارگذاری پـروتز چانه ، را می توان به دو روش ایجاد کرد :

  1. ایجاد برش در ناحیه درونی دهان ( ناحیه لب پایینی در تماس با لثه )
  2. ایجاد برش بر روی پوست خارجی صورت ( در میان چین های زیر چانه )

فضایی برای قرار دادن ایمپلنت مستقیما روی استخوان در طول فک پایینی ، ایجاد می شود. ایمپلنت های سیلیکون جامد را می توان از طریق یک برش کوچک در زیر چانه جایگذاری کرد.

بخیه ها به بستن برش ها کمک کرده و پانسمان برای کمک به مراقبت از ناحیه درمان ، استفاده می شود. برخی بخیه ها جذبی بوده و خودبخود بعد از چند هفته از بین می روند. برخی دیگر باید توسط جراح کشیده شود.

بعد از روند ، باید از یکی از دوستان یا نزدیکان بخواهید تا برای 24 ساعت اول ، کنار شما باشد. اگر برش در داخل دهان باشد ، باید برای چند روز اول بعد از جراحی ، رژیم غذاهای نرم داشته باشید. بعد از خوردن غذا ، به منظور تمیز نگه داشتن برش و بخیه ها ، باید داخل دهان را به طور کامل آبکشی کنید.

 

دوره نقاهت پـروتز چانه

دامنه دوره ریکاوری پروتز چانه به دستاورد جراحی بکار برده شده ، بستگی دارد.

در حالت کلی دوره نقاهت جراحی پروتز چانه ، طولانی نبوده و افراد تنها به مدت زمان کوتاهی جهت استراحت نیاز داشته و پس از انجام می توانند به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند.

مراقبت های بعد از پروتز چانه

  • تورم و کبودی ملایم در ناحیه چانه و گاهی در طول کف دندان های جلویی پایینی شما اتفاق می افتد. برای کاهش تورم ، به مدت 1 تا 2 روز ، سر را بالاتر از قفسه سینه نگه دارید.
  • بعد از یک هفته می توانید به فعالیت های روزانه خود بازگردید ؛ از انجام فعالیت های سنگین ؛ از قبیل ورزش ، تا بهبود کامل چانه ، خودداری کنید.
  • داروی مسکن برای کاهش درد احتمالی بعد از جراحی ، تجویز می شود.
  • پس از یک هفته ، جراح روند پیشرفت بهبود را کنترل می کند.
  • اگر داخل دهان برش داده شده باشد ، بخیه ها معمولا ظرف 10 روز ، جذب می شوند.
  • از خوردن غذاهای سفت برای 1 تا 2 هفته اول ، خودداری کنید ؛ غذاهایی که جویدن آن ها آسان است بخورید ؛ این باعث کشش کمتر برش می شود.

ورم بعد از پروتز چانه

بروز تورم و کبودی در دوران نقاهت جراحی پـروتز چانه ، مسئله ای عادی و طبیعی می باشد و جای نگرانی ندارد ، چرا که به تدریج و با گذشت زمان برطرف می شود ؛ معمولا میزان تورم و کبودی افراد همزمان با اتمام دوران نقاهت پروتز چانه ، میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

هزینه پـروتز چانه

کسانی که تصمیم به انجام جراحی پـروتز چانه ، گرفته و قصد اطلاع از هزینه آن را دارند ؛ باید جهت اطلاع از هزینه پروتز چانه ، به جراح پلاستیک مراجعه نمایند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *