پروتز سینه در تهران - دکتر آسترکی

پروتز سینه ✔️ نتیجه شگفت انگیز و زیبایی سینه ها

بیماران بسیار زیادی به دکتر وهاب آسترکی بهترین جراح پلاستیک و پروتز پستان تهران به منظور انجام عمل پروتز سینه مراجعه می کنند. زمانی که از آن ها در خصوص انگیزه شان از چنین عملی سوال پرسیده می شود آن ها یک پاسخ می دهند افزایش اعتماد به نفس. بزرگ بودن و خوش فرم بودن سینه ها در خانم ها دومین معیار زیبایی است. اگر خانمی به دلیل بارداری های متعدد ، شیردهی ، کاهش یا افزایش وزن ، بالا رفتن سن یا اصلا به طور ژنتیکی از سینه های کوچک و دفرمه ای برخوردار باشد پروتز پستان یکی از مناسب ترین راهکار های بهبود اندام آن ها می باشد. اما برای انجام این پروسه پیش از هر چیزی توصیه می شود تا اطلاعات کاملی در این خصوص به دست آورید تا با آگاهی کامل نسبت به انجام این فرایند اقدام نمایید.

پروتز سینه در تهران - دکتر آسترکی

بزرگ كردن سينه بدون عمل جراحي

ترس از تیغ جراحی و به جا ماندن جای بخیه بر روی پوست یکی از دلایلی است که ممکن است باعث شود افراد هرگز به سمت جراحی پروتز کردن سینه نروند و به دنبال راهکاری برای بزرگ کردن سینه های خود بدون عمل جراحی باشند. در این خصوص باید بگویم روش های متفاوتی از قبیل ورزش کردن ، تزریق ژل ، چربی و غیره وجود دارد که می تواند شما را به خواست تان برساند اما بهتر است بدانید که کاشت پروتز پستان دارای نتایجی مطلوب تر ، ایمن تر و از همه مهم تر دائمی تر می باشد. به عنوان مثال با تزریق کردن ژل و چربی یا هر نوع فیلر دیگری ممکن است نتایج مورد نظر خود را به دست آورید اما هرگز نتایج کسب شده دائمی نخواهند بود و با گذشت زمان نیاز است برای حفظ آن ها مجددا این عمل تکرار گردد. پس اگر تمایل دارید برای همیشه فرم سینه های خود را بهبود ببخشید و دیگر نیازی به صرف هزینه برای تمدید نتایج نداشته باشید استفاده از روش عمل پروتز سینه بسیار مناسب می باشد.

بهترین روش برای افزایش حجم و بزرگ کردن سینه ها چیست؟

بهترین روش برای فرم دهی به سینه و بزرگ کردن آن ، عمل پروتز سینه است. چرا که سالیان دور و درازی که از این تکنیک استفاده می شود و نتایج آن رضایت افراد را به دنبال داشته است. علم و گذر زمان ثابت کرده است که روشی بهتر و ماندگار تر از آن وجود ندارد. جنس پروتز ها و همچنین سایز آن ها انتخابی خود فرد بوده و می تواند نتایجی مورد قبول تر به وجود آورد. جنس آن ها باعث افزایش مقاومت و دوان شده و در صورت رعایت برخی نکات کوچک و ساده می توان حتی تا پایان عمر از نتایج عمل جراحی بهره مند شد.

انواع مدل پروتز سینه

پروتزهای سینه بر اساس برجستگی به سه دسته پروتز با برجستگی کم ،  برجستگی زیاد و  خیلی زیاد تقسیم می شوند. اما به طور کلی پروتزهای سینه به دو مدل تقسیم می شوند که آن ها عبارت اند از :

 • پرتز سینه گرد

پرتز سینه مدل گرد ، مناسب بانوانی می باشد که دوست دارند سینه آن ها برجسته به نظر برسد ؛ از مزایای این نوع پروتز می توانیم به جراحی اصلاحی ، چرخش تکرار شونده عمل پروتز سینه و غیره اشاره کنیم.

 • پرتز سینه اشکی

پروتز سينه اشكي ، باعث می شود سینه بانوان نمای طبیعی تری نسبت به عمل پروتز سينه گرد داشته باشد و معمولا مناسب بانوانی می باشد که بافت سینه آن ها بسیار کم است و تقریبا سینه آن ها تخت و صاف می باشد.

پروتز سینه در تهران - دکتر آسترکی

انواع مدل پروتز سینه طبق جنس

جنس غشای بیرونی تمامی پروتزهای سینه از جنس سیلیکون می باشد ؛ ولی مواد پرکننده آن ها با یکدیگر متفاوت است که بر این اساس ، پروتزهای سینه به دو گروه پروتزسینه سالینی و سیلیکونی دسته بندی می شوند.

 • پروتز سالینی ( آب نمکی )

مواد تشکیل دهنده این نوع از پرتز سینه ، از آب و نمک استریل شده می باشد که به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد. بنابراین در صورت پارگی و نشت مواد داخلی این نوع از پروتزها نباید نگران بود ، چرا که به راحتی جذب بدن شده و در نتیجه برای فرد مشکلی به وجود نخواهند آورد.

مزایای پروتز سالینی

 • هزینه این نوع از عمل پروتز سینه ، نسبت به نوع دیگر آن کمتر می باشد.
 • برای کارگزاری این پروتزها ، نیاز به برش های کمتری می باشد.
 • ضرورت نیاز به معاینه در افرادی که از این پروتز استفاده کرده اند ، کمتر می باشد.

معایب پروتز سالینی

 • در هنگام لمس غیرطبیعی به نظر می رسند.
 • احتمال خالی شدن آن ها به صورت خود به خود وجود دارد.
 • احتمال چین خوردگی در این نوع از پرتز سینه زیاد می باشد.

یکی از نکات لازم به ذکر در رابطه با عمل پروتز سینه آب نمکی این است که افراد زیر 18 سال نمی توانند از آن استفاده کنند.

پروتز سینه در تهران - دکتر آسترکی

 • پروتز سیلیکونی

طبق گفته های بهترین جراح عمل پروتز سینه در تهران مواد تشکیل دهنده این نوع از پروتزها از سیلیکون می باشد ، لازم به ذکر است سیلیکون ماده ای است که در حالت طبیعی در بدن انسان یافت می شود و از این رو هیچ گونه ضرری به بدن وارد نمی سازد.  افرادی که سن آن ها بیش از 22 سال است گزینه مناسبی برای استفاده از این نوع پروتز سینه هستند.

مزایای پروتز سیلیکونی

 1. احتمال خالی شدن خود به خود آن بسیار کم است.
 2. احتمال چین خوردگی در پروتز سينه سیلیکونی ، کمتر است.
 3. در زمان لمس طبیعی به نظر می رسند.

معایب پروتز سیلیکونی

 1. هزینه این نوع از پروتز نسبت به پرتز سینه سالینی بیشتر می باشد.
 2. برش های مورد نیاز برای کارگزاری پروتزها بر روی سطح خارجی پوست ایجاد می شوند.
تماس با دکتر آسترکی

علت محبوبیت پروتز سینه اشکی نسبت به پروتز های مدل گرد

طبق گفته های متخصصان مجرب و متبحر بیشتر خانم ها در زمان انتخاب فرم پروتز ها نوع اشکی را انتخاب می کنند. پروتز های اشکی همانطور که اشاره شد در همان نگاه اول شبیه به یک قطره اشک هستند ، چرا که پایین آن ها کمی برجسته تر از قسمت فوقانی می باشد و همین موضوع باعث می شود تا نوک پستان کمی رو به بالا برود. علت محبوبیت این فرم نسبت به فرم گرد نیز این است که حالت طبیعی و زیبایی را برای سینه ها به وجود می آورد. اما با این وجود کسانی که علاقه مند هستند سینه هایی برجسته تر از حد طبیعی داشته باشند می توانند با مشورت پزشک خود از مدل گرد پرتز سینه استفاده کنند.
افرادی که بافت اطراف سینه آن ها کم می باشد و به دنبال پروتز سینه طبیعی هستند ، بهتر است از مدل اشکی استفاده کنند. در نهایت نیز پروتز پستان مدل گرد معمولا برای انجام جراحی های اصلاحی و ترمیمی بافت سینه استفاده می شود ، در حالی که مدل اشکی برای سینه های افتاده یا نامتقارن مناسب تر بوده و نتایج جذاب و زیبایی را به وجود می آورد.
در طول این متن سعی کردیم به بیان تفاوت پروتز اشکی و گرد بپردازیم ، در پاسخ به این سوال که پروتز اشکی بهتر است یا گرد نیز باید بگویم در میان این دو تفاوتی از نظر جنس یا مقاومت و غیره مشاهده نخواهید کرد ، تنها فرم نهایی سینه متفاوت می باشد. از همین رو هیچ کدام از آن ها نسبت به دیگری برتری ندارد و شما در زمان انتخاب باید به خواسته های خود و از همه مهم تر نظر جراح پروتز سینه خود توجه کنید و یکی از مدل های پرتز پستان را انتخاب نمایید.

اقدامات قبل از پروتز سینه

 • انتخاب بهترین فوق تخصص پلاستیک ، از مهم ترین اقداماتی است که باید پیش از جراحی انجام گیرد ؛ چرا که ، جراح سینه از موارد تاثیر گذار بر روی نتایج دریافتی از انجام اين پروسه است.
 • بانوانی که سیگار یا قلیان استفاده می کنند ؛ باید از مدتی پیش از جراحی ، از مصرف آن ها خودداری نمایند ؛ همچنین ، بهتر است در معرض دود آن ها نیز قرار نگیرند.
 • مصرف مشروبات الکلی نیز همانند استعمال دخانیات ، از مدتی پیش از جراحی زیبایی سینه ممنوع می باشد.
 • طبق گفته های دکتر آسترکی بهترین جراح پروتز سینه در تهران حضور همراه در روز جراحی سینه پروتز شده ، الزامی می باشد.
 • مصرف خودسرانه برخی از داروها ، منجر به افزایش احتمال خونریزی در حین عمل می گردد ؛ بنابراین ، پیش از مصرف دارو پزشک معالج خود را در جریان قرار دهید.
 • پیش از هر گونه اقدام درمانی یا زیبایی ، باید شرایط جسمی و روانی بیمار در نظر گرفته شود ؛ به همین جهت ، به متقاضیان جراحی زیبایی توصیه می شود ، اطلاعات دقیقی از سوابق پزشکی خود به فوق تخصص پلاستیک ارائه دهند.
 • بهتر است در شب قبل از جراحی زیبایی سینه ، استحمام کنید.
 • بهترین جراح عمل پروتز سینه تهران یا سایر شهر های ایران توصیه می کنند ، بانوان در روز جراحی پروتز کردن سینه ، بدون آرایش و لاک ناخن بوده و هیچ گونه زیورآلات نیز به همراه نداشته باشند.
 • بانوان در روز جراحی زیبایی سینه ، باید تمامی مدارک پزشکی خود را به همراه داشته باشند.
پروتز سینه در تهران - دکتر آسترکی

معایب پروتز سینه

این جراحی نیز مانند سایر عمل های زیبایی ممکن است جنبه های منفی و عوارضی را با خود همراه داشته باشد.  که فرد قبل از تصمیم گیری و اقدام برای انجام آن باید نسبت به آن ها آگاهی کامل داشته باشد. البته لازم به ذکر است که با انتخاب یک جراح پلاستیک ماهر و متبحر و انجام نکات مراقبتی بعد از آن می توانید شدت ریسک و عوارض احتمالی آن را تا حد بسیار زیادی کاهش دهید.

 • احساس درد در سینه
 • عفونت سینه
 • تغییر در حساسیت سینه و نوک آن ها
 • تغییر جای پرتز سینه 
 • پاره شدن پروتز

برطرف کردن عوارض احتمالی ذکر شده نیاز مند به جراحی مجدد می باشد. در نتیجه در انتخاب بهترین جراح پروتز سینه در تهران یا سایر شهر های ایران دقت لازم را داشته باشد.

علت سوزش سینه بعد از پروتز چیست ؟

علت سوزش سینه بعد از کاشت پروتز پستان مسئله ای است که فاکتور های ایجاد کننده و درمان آن توسط پزشکان مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است. کسانی که تمایل به انجام چنین عملی دارند درصدد آن هستند که راه های رفع آن را پیش از اقدام به انجام پروسه جراحی بدانند تا هم از ایجاد آن جلوگیری کنند و در صورت رخ داد آن را درمان کنند. اگرچه که موارد متعددی که در ادامه بیان خواهیم کرد ، علت سوزش سینه بعد از کاشت پرتز سینه را بیان می کنند ، اما در صورت تجربه سوزش و درد خارج از محدوده تحمل و طبیعی ، مهم است تا با پزشک خود مشورت کنید. همچنین توصیه می گردد اگر در فردی سوزش ناشی از عمل  پروتز سینه مجددا بازگشت یا بعد از سال ها و به طور ناگهانی درد کاشت سینه را تجربه نمود ، بهتر است به پزشک مراجعه نموده تا منبع درد پیدا و درمان شود. از جمله عوامل تاثیر گذار در ایجاد سوزش سینه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درد برش

در حالی که عمل پروتز سینه کمی تهاجمی است ، پزشک همچنان باید برشی را به وجود آورد تا پروتز را وارد بدن کند. لذا محل برش ممکن است بعد از عمل کمی دردناک به نظر برسد.

 • هماتوم

حساسیت ، تورم و ظاهری شبیه به کبودی در ناحیه تحت درمان از جمله علائم ایجاد هماتوم هستند. خون از محل برش می تواند در بافت های مجاور تجمع یافته و لخته شود و به مرور یک توده بسیار کوچک را ایجاد کند. لذا بیمار باید به پزشک خود مراجعه کرده تا هر نوع توده غیر عادی در سینه ها را بعد از انجام عمل جراحی بررسی کند ، زیرا ممکن است نشان دهنده وجود یک بیماری جدی تر نیز باشد. البته خوشبختانه بسیاری از این مشکلات بدون نیاز به درمان خاصی از بین می روند و درمان می شوند. اما اگر پزشک نگران اندازه ، شدت یا طول عمر هماتوم باشد ، لازم است حتما ابتدا خون را تخلیه نماید یا عمل  پرتز سینه را خارج کند.

مزایای سینه پروتز شده

پروتز سینه دارای مزایای بسیار زیادی می باشد که عبارت اند از:

 • افزایش سایز پشتان ها
 • ایجاد تقارن در سینه های نامتقارن
 • پر تر شدن پستان ها
 • افزایش برجستگی سینه ها
 • ایجاد حس جوانی
 • ایجاد حس رضایتمندی از ظاهر خود
 • و غیره
پروتز سینه در تهران - دکتر آسترکی

چه کسانی نمی توانند جراحی پروتز سینه انجام دهند ؟

بانوانی که باردار بوده یا در دوران شیردهی به سر می برند ، نمی توانند اقدام به انجام جراحی زیبایی سینه کنند ؛ چرا که ، در این دوران سایز واقعی سینه ها مشخص نمی باشد ؛ باید مدتی پس از اتمام دوران بارداری و شیردهی ، سپری شود تا پزشک ، قادر به تشخیص سایز واقعی سینه بانوان باشد.

ماندگاری عمل پروتز سینه

یکی از پر تکرار ترین سوالاتی که افراد در زمان مراجعه از بهترین دکتر پروتز پستان در تهران خود می پرسند این است که مدت ماندگاری پروتز سينه چقدر می باشد. برای پاسخ به این سوال باید گفت که پرتز سینه دائمی نمی باشد و در نهایت پس از گذشت مدت زمان خاصی باید تعویض شود. اما به طور کل می توان گفت بیشتر پروتز ها دارای استاندارد گارانتی 10 ساله هستند، بنابراین آن ها برای استفاده یک دوره 10 سال مناسب می باشند. در این مدت زمان اگر دچار پارگی پروتز  یا عوارض این چنینی دیگری بودید باید بدانید که هر چه سریع تر باید آن را تعویض کنید. با افزایش سن، بافت سینه نیز تحلیل رفته و حالت ارتجاعی خود را از دست می دهد و به تعویض پروتز سینه در تهران نیاز پیدا می کند. چرا که افزایش سن باعث کاهش برجستگی سینه ها و به وجود آمدن حالت شلی و افتادگی در این اندام ها خواهد شد.

چگونه می توان مدت زمان ماندگاری عمل پروتز سینه را افزایش داد؟

ممکن است خیلی از افرادی که سینه پروتز شده دارند به دنبال راه کاری برای افزایش مدت ماندگاری آن باشند. باید به این افراد بگویم علاوه بر رعایت نکات مراقبتی بعد از جراحی پروتزسینه ، راه حل هایی وجود دارد که با پیروی از آن ها می توانید طول عمر پرتز سینه هایتان را تا حد بسیار زیادی افزایش دهید:


 • هیچ گاه برای انجام ورزش های روتین تان عجله نکنید:

اگر قبل از اینکه به طور کامل بهبود پیدا کنید به انجام تمرینات ورزشی پر فشار و شدید مشغول شوید ، باید این انتظا را داشته باشید که فرم نهایی پروتزسينه های شما تحت تاثیرات منفی قرار بگیرد. از همین رو لازم است تا بعد از انجام عمل جراحی ، تا زمانی که به طور کامل خوب نشده اید از انجام ورزش های شدید اجتناب کنید.


 • انتخاب بهترین جراح پروتز سینه تهران :

برای اینکه از این عمل بهترین از پروتز پستان نتیجه را دریافت کنید لازم است به یک دکتر متخصص ، مجرب و متبحر همانند دکتر وهاب آسترکی بهترین جراح پلاستیک تهران که تخصص ایشان در زمینه جراحی های زیبایی بدن است مراجعه نمایید.

پروتز سینه در تهران - دکتر آسترکی


 • پوشیدن سوتین های مناسب :

پس از انجام عمل پروتز سینه در تهران یا شهر محل زندگی خودتان پزشک به دلیل اینکه پستان هایتان فرمی محکم و برجسته به خود بگیرند؛ توصیه می کند از سوتین ها و گن های مناسب استفاده کنید. در صورتی که از این محصولات در دوره نقاهت استفاده نکنید ممکن است در کوتاه ترین زمان ممکن مجدد فرم سینه هایتان به حالت قبل بازگردد و دچار افتادگی شود.


 • از کاهش و افزایش وزن اجتناب کنید :

بالا رفتن و پایین آمدن وزن یکی دیگر از عوامل افتادگی بافت سینه می باشد. حفظ تناسب اندام و وزن در یک محدوده ثابت ، در افزایش ماندگاری نتایج عمل پروتز سینه در تهران یا سایر شهر های ایران کمک بسیار زیادی می کند.

سینه پروتز شده و سرطان (آیا پروتزسینه باعث سرطان میشود؟)

ایمپلنت سینه و سرطان دو اصطلاح پزشکی هستند که اغلب به صورت اغراق امیزی در یک دیگر گره خورده اند. تا جایی که برخی از بانوانی که علاقه دارند از پروتز ها برای افزایش سایر سینه های خود استفاده کنند ، پس از شنیدن شایعاتی با عنوان با استفاده از پروتز پستان به سرطان دچار می شوید ، ایمپلنت پستان خود اصلی ترین عامل ابتلا به سرطان می باشد و غیره از انجام این عمل جراحی حسابی ترسیده اند و در بیشتر موارد از انجام آن منصرف شده اند.در این بین کسانی که از پروتز های پستان استفاده کرده اند نیز همواره در یک نگرانی گنگ و فضای ترسیده حضور دارند. اما باید بگویم که در این که عمل کاشت پروتز در پستان یک عمل زیبایی است و هیچ ضرورتی برای انجام آن وجود ندارد شکی نیست. قطعا در امتداد این که با استفاده از این روش بیماری یا عارضه ای را درمان کنیم نیستیم. اما در پاسخ به این سوال که آیا پروتز پستان باعث سرطان می شود یا اینکه آیا عامل اصلی ابتلا به سرطان کاشت ایمپلنت است یا خیر باید بگویم تا کنون هیچ مطالعات اثبات شده پزشکی بر اساس ارتباط عمل پروتز سینه و سرطان وجود ندارد و از همین رو نمی توان ابتلا به سرطان پستان را از عوارض جانبی پروتز ها دانست.

البته برخی از این مطالعات نشان می دهند که درصد احتمال ابتلا به سرطاندر بانوانی که از کاشت ایمپلنت استفاده کرده اند کمتر از دیگر خانم ها می باشد. حضور این پروتز ها در نواحی سینه باعث به وجود آمدن سرطان نخواهد شد و می توان از آن برای بازسازی و ترمیم سینه از دست رفته در زمان درمان سرطان پستان نیز استفاده کرد. در آخر نتیجه می گیریم که پرتز سینه به خصوص نوع breast آن ها نه تنها باعث سرطان نمی شود بلکه به دلیل برجستگی سینه توده ها زودتر نیز تشحیص داده می شوند. علاوه بر آن نیز به دلیل اینکه نیاز است هر از گاهی برای بررسی سلامت پروتز از MRI استفاده شود ، تشخیص کانسر breast زود تر نیز اتفاق خواهد افتاد.

پروتز سینه در تهران - دکتر آسترکی

شیردهی بعد از عمل پروتز سینه

شیردهی با وجود ایمپلنت پستان یکی از بزرگ ترین و مهم ترین دغدغه های خانم های بچه داری است که می خواهند کاشت پروتز را انجام دهند. در رابطه با این موضوع بهتر است بگویم که با وجود ایمپلنت ها در سینه نیز می توان شیردهی را انجام داد ، هر چند که گاهی ممکن است استثنا های وجود داشته باید. اما به طور کل اینکه ایا شما می توانید با وجود پرتز سینه ، شیردهی به نوزاد خود داشته باشید یا خیر به مواردی همچون وضعیت طبیعی پستان پیش از جراحی و همچنین نوع برشی که بهترین جراح پروتز سینه در تهران برای کاشت پروتز پستان استفاده می کند بستگی دارد. لازم است بدانید که این امکان وجود دارد تا ایمپلنت پستان بر روی میزان تولید شیر توسط پستان ها تاثیر بگذارد. اما باز هم مواردی وجود دارد که میزان شیر تولید شده توسط سینه به هیچ وجه تحت تاثیر عمل جراحی قرار نمی گیرد.

یکی دیگر از دغدغه های خانم ها در دوران شیر دهی بعد از کاشت ایمپلنت این است که ظاهر سینه ها بعد از عمل تغییر نکند. در این رابطه باید بگویم که در هر شرایطی ، سایز و شکل ظاهری سینه ها در دوران بارداری و شیردهی تغییر می کند. اما این پروسه هیچ تاثیری بر روی ایمپلنت ها و نتایج حاصل شده از قرار گیری آن ها نمی گذارد. به طور کلی می توانیم بگویم که با توجه به تحقیقات و پژوهش های صورت گرفته تا کنون هیچ نوع گزارشی بر اساس تاثیر منفی شیردهی بر روی سینه و نوزادانی که مادر ان ها از ایپملنت ها برای فرم دهی و افزایش زیبایی اندام خود استفاده کرده اند ارائه نشده است و این به این معنی که شما می توانید بدون نگرانی پس از کاشت پروتز سینه باردار شوید و به نوزاد خود شیر دهید.

مراحل جراحی پروتز سینه

بیهوشی :

پس از ورود به اتاق عمل و قرار گرفتن بر روی تخت ، اولین اقدامی که انجام می پذیرد ، تزریق دارو بیهوشی است. برای اکثر بیماران این پروسه تحت بیهوشی عمومی به انجام می رسد ؛ یعنی فرد در حین عمل به طور کامل به خواب فرو می رود.

برش دهی :

بعد از اینکه فرد تحت تاثیر دارو بیهوشی قرار گرفت ، جراحی با ایجاد برش آغاز می شود. جراح خوب پروتز سینه در تهران طی عمل برش ها را می تواند در نواحی مختلفی ایجاد کند:

 1. در راستای چین خوردگی زیر سینه
 2. امتداد خط منحنی هاله تیره نوک پستان
 3. زیر بغل

در مورد این که کدام برش پروتز سینه برای فرد مناسب تر است ، در جلسه مشاوره صحبت شده و جراح در این باره تصمیم گیری می کند.

وارد کردن ایمپلنت :

از طریق برش ایجاد شده ، ایمپلنت می تواند بر روی عضله یا زیر عضله قرار بگیرد. انتخاب محل مناسب برای قرار دادن پروتز به عوامل مختلفی مثل میزان قدرت عضله سینه و خواسته فرد بستگی دارد. پس از وارد شدن پروتز سینه ، جراح باید آن را در محل خود فیکس کند تا ظاهر پستان شکل بگیرد.

بخیه زدن برش ها :

در انتها عمل زمانی که هر گونه تغییر و اصلاحی به انجام رسید ، محل برش ها باید بسته شوند. امروزه برای اکثر بیماران از نخ های جذبی استفاده می شود. در محل برش ها درن هایی هم قرار می گیرند تا خونابه آن خارج گردد. پس از آن سینه پروتز شده پانسمان شده و جراحی پروتز پستان به پایان می رسد.

پروتز سینه در تهران - دکتر آسترکی

محل های ایجاد برش برروی سینه پروتز شده

برای انجام عمل های سینه ، از جمله بزرگ کردن سینه با کاشت پرتز سینه ، کوچک کردن سینه یا لیفت سینه ، جراحان معمولا یکی از چهار روش زیر را به کار می برند. جراحان زیبایی معمولا بر اساس آناتومی بدن بیمار ، اهداف ، خواسته ها ، نتیجه مورد پسند متقاضی و همچنین انتخاب تکنیکی که کمترین جای زخم را به وجود آورد ، عمل پرتز سینه را انجام می دهند.

 • برش دایره ای دور هاله سینه

این برش ، بهترین گزینه برای کسانی که است که قرار است همزمان با انجام عمل پروتز سینه ، عمل جراحی لیفت سینه را انجام می دهند.

 • برش زیر سینه

پر استفاده ترین تکنیک برای ایجاد برش و قرار دادن پروتز پستان، برش زیر سینه است و به عنوان زنان جوان پیشنهاد می شود. همچنین در این تکینک دسترسی پزشک به بافت سینه برای قرار دهی پروتز بسیار آسان بوده و امکان تغییر پوزیشن ایمپلنت در بافت سینه به حداقل خواهد رسید.

 • برش زیر بغل

در این تکنیک بر روی بافت پستان برشی به وجود نمی آید و به همین دلیل ، ترجیح اکثر افراد متقاضی عمل پروتز سینه در تهران می باشد ؛ تنها ایرادی که به این روش وارد است این است که امکان دارد پرتز سینه بالا تر از موقعیت نرمال قرار بگیرد.

 • برش دور ناف

از این تکنیک تنها در موارد خاص انجام می شود و صرفا در پروتز های آب نمکی می توان از آن استفاده نمود و روشی دشوار محسوب می گردد.

پروتز سینه در تهران با دکتر آسترکی

انتخاب سایز پروتز سینه بر عهده چه کسی است؟

یکی از مهم ترین و اصلی ترین خواسته ها و دغدغه های بیماران متقاضی کاشت ایمپلنت در سینه این است که سایز ایمپلنت را خود انتخاب کنند. از آنجایی که متقاضیان بزرگ کردن سینه هیچ نوع تصوری از نتیجه عمل جراحی ندارند ، انتخاب اندازه پروتز ها با مشورت پزشک و نظر بیمار انجام می پذیرد. به عبارتی دیگر این بیماران هستند که بعد از مشاوره با پزشک حدودا سایز پرتز سینه و میزان بزرگی سینه های خود را انتخاب کنند. مهمترین نکته در عمل کاشت ایمپلنت در پستان ، این است که نتیجه بسیار طبیعی به نظر آید ، از همین رو جراح پلاستیک ، طی اندازه گیری قفسه سینه و میزان جثه هر فرد بهترین و طبیعی ترین سایز را به بیمار پیشنهاد می کند. با این حال هر فرد می تواند تا حدودی نظر خود را در این خصوص بیان کند.
چنانچه بیمار از میان سایز هایی که پزشک پس از اندازه گیری و تعیین رنج عددی ارائه می دهد ، سایز کوچکی را انتخاب کند ، عمل جراحی کاشت پروتز سینه ، کاملا بدون نتیجه بوده و به عبارتی دیگر نتیجه ای مبنی بر بزرگ شدن و فرم گرفتن سینه ها نمایان نخواهد شد. از طرفی نیز اگر متقاضی سایز بزرگی را انتخاب نماید ، پستان های او به دلیل عدم همخوانی با جثه او ، فرمی غیر طبیعی به خود می گیرد یا به درستی در قفسه سینه قرار نخواهد گرفت که در نتیجه مشکلات عدیده ای را برای او به وجود می آورد.

نکات مهم در مورد پروتز پستان:

 • ماندگاری نتایج بزرگ کردن سینه ، خصوصاً جنس سیلیکون آن ها ، ماندگاری طولانی مدت بین 10 تا 15 سال دارند. اما نمی توان گفت مادام العمر هستند. بعد از این دوره اگر پرتز سینه دچار مشکل شده باشند باید تخلیه یا تعویض گردند. در صورت سالم بودن شان ، به صلاحدید بهترین دکتر عمل پروتز سینه در تهران نیازی به تعویض نخواهد بود.
 • بارداری ، کاهش وزن و دوران یائسگی می توانند ظاهر سینه های پروتز شده شما را تحت تاثیر قرار دهند.
 • وجود ایمپلنت در سینه ممکن است کمی فرایند انجام تست ماموگرافی را دشوار کند.
پروتز سینه در تهران - دکتر آسترکی

عمل پروتز سینه بهتر است یا تزریق چربی ؟!

با پیدایش و ابداع تکنیک های جدید در حوزه عمل های زیبایی ، انتخاب بهترین و مناسب ترین روش برای متقاضیانی که جویای زیبایی هستند ، کمی دشوار می شود. در زمینه افزایش سایز سینه ها امروزه دو پروسه کاربرد پذیر است ؛ استفاده از پروتزهای سیلیکونی و تزریق چربی. اما سوال اصلی این است که کدامیک می تواند مطلوب ترین نتیجه را حاصل کند. اگر شما هم تصمیم گیری در این مورد برایتان کمی دشوار است ، حتما این بخش از مقاله را بخوانید.

دو پروسه یاد شده با هدف بزرگ کردن سینه ها به انجام می رسند اما با وجود هدف مشابه ، تفاوت هایی را نیز دارند. عمل پروتز سینه ، یک پوسته محکم و مقاوم بوده که به بافت طبیعی سینه شباهت بسیاری دارد. پس از کاشت ایمپلنت در پستان نتیجه ای که بدست می آید بسیار طبیعی و رضایت بخش بوده و نقطه عطف در این پروسه ماندگاری طولانی مدت ( حدود 10 تا 15) آن است. در طرف دیگر ، برای تزریق چربی به سینه ، چربی تزریقی از بدن خود فرد گرفته می شود که نکته مثبتی است اما با توجه به طبیعی بودن بافت ، احتمال جذب ان توسط بدن زیاد بوده و فرد مدت کوتاه تری از نتیجه بدست آمده بهره مند می شود.

البته بهره گرفتن از این پروسه در کنار جراحی پروتز سینه می تواند بسیار موثر باشد و عدم تقارن های جزئی را در سینه بپوشاند. به طور کلی می توان گفت نتیجه حاصل از جراحی پروتز کردن پستان دائمی و رضایت بخش تر می باشد. با این حال توصیه می شود برای اطمینان بیشتر در این زمینه از راهنمایی ها و توضیحات بهترین جراح پلاستیک تهران حتما بهره بگیرید ؛ زیرا ایشان نظرات خود را بر پایه علم و با اگاهی کامل از شرایط شما بیان می دارد.

انقباض کپسول پروتز سینه

در دوره نقاهت ، طبیعی است که یک بافت اسکار در اطراف ایمپلنت شکل بگیرد. بدن به منظور اینکه هر جسم خارجی را از بدن جدا کند ، یک بافت اسکار در اطراف آن تشکیل می دهد ، این بافت به شکل یک مانع عمل خواهد کرد. در بحث بزرگ کردن سینه ، این امر به نفع بیمار است زیرا این بافت ( کپسول ) از لیز خوردن پروتز سینه جلوگیری کرده و آن را سر جای خود نگه می دارد. اما صرف نظر از مهارت بهترین جراح پروتز سینه تهران ، باز هم امکان دارد در برخی زیباجویان این بافت اسکار به شکلی غیرعادی سفت شده و منقبض شود. در شرایطی که این عارضه به شکل حاد رخ دهد ، درد نیز با آن به همراه خواهد بود. بر اساس تحقیقات انجام شده ، از هر شش متقاضی یک نفر از آن ها تا حدی انقباض کپسولی را تجربه خواهند کرد. در این بخش درجه های مختلف این مشکل را بیان کرده ایم :

 • گرید 1 : این درجه از انباض پرتز سینه هیچ مشکلی را در شکل ، اندازه و بافت سینه ها ایجاد نخواهد کرد و کاملا نرمال می باشد. هنگامی که پستان ها را لمس می کنید ، نرم و طبیعی هستند.
 • گرید 2 : در این استیج معمولا زیبایی این عضو تحت تاثیر قرار نمی گیرد و تنها هنگام لمس آن ها ، بیمار کمی سفتی احساس خواهد نمود.
 • گرید 3 : این درجه کمی شدیدتر از موارد قبلی می باشد و روی زیبایی تاثیر گذار است. هنگام لمس پروتز سینه نیز سفتی زیادی احساس خواهد شد. حتی در مواردی نوک پستان ها نیز بدشکل می شوند.
 • گرید 4 : در این مرحله از انقباض کپسول پروتز پستان ، سینه ها نه تنها سفت و بد شکل می شوند بلکه درد نیز با آن همراه خواهد بود.
پروتز سینه در تهران - دکتر آسترکی

علائم انقباض کپسول سینه کدام اند؟

نشانه های این معضل ، به صورت تدریجی خود را نشان می دهند و امکان دارد در ابتدا آن را به شکل سفت شدن ملایم مشاهده کنید و در نهایت ، با بدشکلی سینه رو به رو شوید. این سفت شدن از مرکز آغاز شده و به دیگر مناطق سرایت می نماید. در این زمان ، سینه ها دردناک و سفت می شوند ؛ به خصوص زمانی که فرد دراز می کشد. با منقبض شدن کپسول ، پستان ها گرد می شوند و به سمت بالا کشیده خواهند شد. پیشگیری از پیشرفت این انقباض ، زمانی که در مراحل اولیه تشخیص داده شود امکان پذیر می باشد ؛ به همین خاطر باید یک جراح پروتز سینه خوب در تهران را انتخاب کرده باشید و دستورات وی مربوط به مراقبت های بعد از عمل را به خوبی رعایت کرده باشید.

چرا بعد از پروتز پستان ، انقباض رخ می دهد؟

هنوز علت دقیقی برای بروز این مشکل کشف نشده است. کمتر از پنج درصد زیباجویان با این عارضه رو به رو می شوند و در یک یا هر دو سینه آن را مشاهده می نمایند. گرچه دلیل مشخصی برای این عارضه وجود ندارد ، اما عللی وجود دارند که فرد را در معرض منقبض شدن کپسول پستان قرار می دهند. این علل را در زیر ذکر کرده ایم :

 • ابتلا به عفونت باکتریایی
 • جمع شدن مایع در زیر پوست
 • قرار گرفتن در برابر نور آفتاب ، در چند ماهه اول بعد از عمل پروتز سینه
 • تغییرات هورمونی که در طول حاملگی رخ می دهند
 • هماتوم
 • وارد شدن آسیب شدید به پستان ها
 • مصرف نیکوتین و سیگار
 • قرار گرفتن در معرض پرتودرمانی

بهترین سن برای پروتز پستان

یک جراح سینه خوب در تهران ، معمولا به بیماران خود توصیه می کند تا بعد از هجده سالگی و زمانی که رشد سینه ها کامل شده بود ، برای عمل پروتز سینه مراجعه کنند. بیماران باید تا زمانی که به استقلال احساسی رسیده باشند ، انجام عمل پروتز پستان را به تعویق بیاندازند. این افراد باید قادر باشند به صورت مستقل تصمیم گیری کنند و اطلاعات کامل و جامعی راجع به این پروسه به دست آورده باشند. به صورت کلی می توان اذعان داشت زمانی که بانوان این جراحی را کاملا سبک و سنگین کرده و تمامی مزایا و معایب آن را دریافته باشند ، می توان گفت که از لحاظ جسمی و روحی برای بزرگ کردن پستان های خود آماده هستند.

متقاضیان پروسه کاشت ایمپلنت سینه در تهران باید از این موضوع اطلاع داشته باشند که نتیجه به دست آمده از این عمل ماندگاری بسیار بالایی دارد و تقریبا دائمی می باشد ، علاوه بر این ممکن است با عوارضی موقتی و طولانی مدت همراه باشد. بنابراین لازم است تا آمادگی روحی و جسمی را برای این موارد داشته باشند. دلیل اینکه بهترین جراح پروتز سینه تهران توصیه می کند افراد به بالای سن هجده سال رسیده باشند ، در این قسمت توضیح داده شده است :

 • در این سن ، بدن به صورت کامل رشد کرده است
 • سینه ها به نهایت رشد خود رسیده اند
 • پرتز سینه رشد پستان ها را مختل نمی کنند

در نظر داشته باشید در برخی بیماران ، رشد این عضو تا بیست سالگی ادامه دارد ، بنابراین نمی توان سن دقیقی را برای پروتز سینه تعیین کرد. به همین خاطر باید به یک جراح خوب پروتز پستان در تهران مراجعه کنید تا بررسی کند که آیا سینه ها به رشد کامل خود رسیده اند یا خیر. ایشان همچنین باید مراجعه کننده را از عوارض این جراحی آگاه سازند و جنس و شکل انواع ایمپلنت را برای بیمار خود توضیح دهند. اگر در سن بارداری هستید و یا می خواهید برای بچه دار شدن اقدام کنید ، بهتر است این پروسه را به تعویق اندازید. زیرا در این زمان سینه ها دچار تغییرات زیادی می شوند و ممکن است بعد از این دوره شل و افتاده شوند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *