Search
Close this search box.
مراقبت های بعد از پروتز چانه

مراقبت های بعد از پروتز چانه

مراقبت های بعد از پروتز چانه : دریافت نتایج مطلوب از عمل پروتز چانه ، نیازمند رعایت نکات و توصیه های قبل و بعد از آن ، می باشد ؛ به همین به علت ، در مقاله پیش رو ، تصمیم به شرح مهم ترین نکات پس از عمل چانه ، پرداخته ایم ؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره ، با ما همراه باشید .

دوران نقاهت بعد از عمل چانه

رعایت نکات و مراقبت های بعد از جراحی چانه ، علاوه بر دریافت نتایج مطلوب ، منجر به بهبودی سریع تر و کاهش دوران نقاهت آن نیز می شود ؛ به همین علت ، توصیه می گردد به هیچ عنوان در این باره ، سهل انگاری نشود.

مراقبت های بعد از پروتز چانه

مراقبت های بعد از جراحی چانه

  • رعایت بهداشت دهان پس از عمل پروتز چانه ، مسئله ای بسیار مهم بوده و افراد باید در استفاده از دهان شویه ، بسیار دقت نمایند ؛ لازم به ذکر است ، به هیچ عنوان نباید در این باره سهل انگاری گردد.
  • مصرف به موقع داروهای تجویز شده از سوی فوق تخصص پلاستیک ؛ از جمله آنتی بیوتیک ها ، بسیار اهمیت دارد ؛ بنابراین افراد باید در این باره بسیار دقت نمایند.
  • کسانی که تحت عمل پروتز چانه ، قرار گرفته اند ؛ باید تا مدتی از رفتن به استخر ، سونا ، سولاریوم و غیره خودداری نمایند.
  • افراد زیباجویی که عمل پروتز چانه ، انجام داده اند ؛ در دوران نقاهت آن ، باید از رفتن به مکان های شلوغ خودداری کنند.
  • افراد در صورت احساس درد ، باید با اجازه پزشک معالج خود اقدام به مصرف مسکن کرده و از مصرف خودسرانه آن بپرهیزند.

ورم بعد از پروتز چانه

ورم چانه بعد از عمل ، مسئله ای طبیعی بوده که به تدریج در طی گذشت زمان ،  بر طرف می گردد ؛ در ذیل ، به برخی از نکات اشاره کرده ایم که منجر به تسریع در روند بهبودی تورم و کبودی چانه ، می شود :

  1. استفاده از کمپرس یخ
  2. مصرف آب آناناس و کرفس
  3. عدم قرار گیری در برابر نور خورشید و گرما

لازم به ذکر است ؛ نتیجه نهایی پروتز چانه ، پس از رفع کامل تورم ناشی از آن نمایان می گردد ؛ امکان دارد ، رفع کامل ورم بعد از جراحی پروتز چانه ، چندین ماه به طول بیانجامد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *