ماموپلاستی

عمل جراحی ماموپلاستی را بیشتر بشناسید

در علم پزشکی جراحی کوچک کردن سینه را ماموپلاستی می نامند. هنگامی که آقایان ، اقدام به کوچک کردن سینه خود کنند جراحی کوچک کردن سینه ، با نام ژنیکوماستی شناخته می شود. منظور از انجام این جراحی ، کوچک کردن سایز سینه با توجه به اندام افراد می باشد به این صورت که جراح سینه اقدام به برداشتن غدد ، چربی و پوست اضافی سینه می کند. اگر شما قصد انجام جراحی ماموپلاستی ، را دارید باید به این نکته توجه کنید که جراح سینه متخصص و زبده ، تاثیر به سزایی در نتیجه جراحی سینه دارد بنابراین به هنگام انتخاب جراح سینه ، بسیار دقت کنید . دکتر وهاب آسترکی ، فوق تخصص جراح مامو پلاستی تهران جزء بهترین جراحان سینه می باشند می توانید به منظور جراحی سینه به ایشان مراجعه کنید.

دانستنی های قبل از عمل ماموپلاستی

 • این جراحی زمانی به انجام می رسد که سینه ها به رشد کامل خود رسیده باشند.
 • در صورت وجود پیرسینگ در سینه و نوک پستان ، ریسک عفونت بعد از عمل بالا می رود
 • باید احتمال وقوع اختلال در روند شیردهی در نظر گرفته شود.
 • تغییرات ناشی از بارداری بر روی نتیجه عمل ماموپلاستی تاثیر می گذارد.
 • اگر سیگاری هستید باید بدانید که دوره ریکاوری سخت تری در پیش خواهید داشت.

بررسی وضعیت سلامتی بیمار پیش از مامو پلاستی

یکی از اقدامات قبل از عمل کوچک کردن سینه که از سوی بهترین جراح ماموپلاستی در تهران به انجام می رسد ، چک کردن وضعیت سلامتی داوطلب است ؛ زیرا این شرایط تاثیر مستقیمی بر روی روند جراحی و نتیجه آن خواهد داشت. در این راستا موارد زیر بررسی می شوند :

 • سلامت جسمانی : جراح بیماری های که ر گذشته مبتلا بوده اید یا درمان هایی که انجام داده اید را بررسی کرده و سپس شرایط کنونی بدن را نیز ارزیابی می نماید. در این راستا ایشان فشار خون ، دما بدن ، ضربان قلب ، سطح اکسیژن و عملکرد دستگاه تنفسی را چک می کند.
 • سلامت روان : کسانی که به لحاظ روانی و ذهنی دچار مشکلاتی هستند ، برای تصمیم گیری در جهت انجام عمل ماموپلاستی ، افراد واجد شرایطی محسوب نمی شوند.
تماس با دکتر آسترکی

انتخاب بهترین جراح ماموپلاستی تهران

جراحی سینه یک تصمیم مهم در زندگی بانوان است. در زمان تصمیم گیری طبیعی است که دچار تردید شوید چون مثل هر فرایند جراحی دیگر، در تصمیم گیری برای نیز مداخلات مختلف، باعث ایجاد تردید در فرد می شود. صرفنظر از اینکه قرار است تحت چه جراحی قرار بگیرید انتخاب یک متخصص جراح که تمام فراز و نشیب های فرایند را به خوبی می شناسد بسیار حائز اهمیت است.

انتخاب بهترین جراح ماموپلاستی در تهران می تواند یک پروسه زمانبر باشد و به یک تحقیق کامل و حرفه ای نیاز دارد. مد نظر قرار دادن جنبه های مختلف زیر می تواند در دستیابی به یک پاسخ مناسب برای سوال چگونه یک جراح خوب مامو پلاستی در تهران را پیدا کنیم مفید واقع شود.

 • حتماً جراحی را به دست یک متخصص بسپارید. جراح بالقوه شما باید دوره های آموزشی در خصوص جایگذاری ایمپلنت را گذرانده و در کارنامه کاری او نتایج موفقیت آمیز متعدد مربوط به جراحی ماموپلاستی ثبت شده باشد.
 • یک جراح خوب باید صبورانه و با حوصله به نیازها، دغدغه ها و انتظارات بیمار خود گوش دهد و دلسوزانه بیمار خود را همراهی کند. فهرستی از سوالات مورد نظرتان را تهیه کرده و بعنوان یک مرجع در جلسه مشاوره مورد استفاده قرار دهید. گاهی حتی پاسخ یک سوال به ظاهر ساده می تواند بسیار حائز اهمیت باشد.

یک جراح ماموپلاستی خوب در تهران همیشه دانش خود را با جدیدترین تکنولوژی ها و تکنیک های مورد استفاده در جراحی، به روز رسانی می کند.

عمل کوچک کردن سینه در آقایان همان ماموپلاستی است؟

برخی از آقایان بنا به دلایلی بافت سینه بزرگی دارند که از حالت طبیعی خارج است. این شرایط را در مردان ژنیکوماستی می نامند. خیلی از این افراد به سبب وجود چنین شرایطی اعتماد به نفس شان کاهش پیدا می کند. خوشبختانه با انجام جراحی ژنیکوماستی ، می توان بافت های سینه را به حالت عادی برگرداند. بسته به درجه بیماری کوچک کردن سینه ممکن است از طریق جراحی ، لیپوساکشن یا ترکیبی از هردو به انجام برسد .  پروسه کوچک کردن سینه در خانم ها با آقایان متفاوت می باشد.

مراحل جراحی ماموپلاستی

جراحی کوچک کردن سینه ، تنها با بیهوشی عمومی انجام می گیرد ، پس از بیهوش شدن بیمار ، جراح سینه برش ها را جهت خارج کردن بافت و پوست اضافی ایجاد می کند.

بهترین جراح مامو پلاستی تهران ، می تواند برش را در یکی از ناحیه های برش گرد در دور سینه ، برشی شبیه به حفره کلید در اطراف هاله سینه و برش به شکل T برعکس ایجاد کند. پس از ایجاد کردن برش و حذف بافت های اضافی سینه ، جراح سینه اقدام به شکل دهی سینه کوچک شده می کند و سپس ناحیه برش خورده را بخیه می زند ، در برخی از مواقع جای نوک سینه نیز تغییر پیدا می کند و معمولا بالاتر از مکان اصلی خود قرار می گیرد.

در بعضی از مواقع جراح سینه ، یک لوله را در زیر پوست سینه به طور موقت قرار می دهد تا خون های تجمع شده ، به وسیله آن لوله تخلیه شوند. پس از بخیه زدن برش ها ، جراح سینه را پانسمان می کند ، زمان برداشتن پانسمان ها بستگی به شرایط بیمار و نظر پزشک دارد. با انجام عمل ماموپلاستی ، افتادگی سینه نیز رفع می شود.

جای اسکارها پس از جراحی سینه ، با گذشت زمان کم رنگ تر شده و در نهایت از بین می برند و معمولا جای برش ها به وسیله سوتین و مایو پوشانده می شوند. نتیجه جراحی کوچک کردن سینه ، بلافاصله پس از اتمام جراحی سینه قابل مشاهده است اما نتیجه نهایی آن پس از رفع ورم مشخص می شود.

برش های جراحی ماموپلاستی

جراح پلاستیک شما برای انجام عمل جراحی و خلق نتایج مطلوب و ایده آل از عمل جراحی نیاز به ایجاد برش بر روی سینه های شما دارد. برش های مورد نیاز متناسب با شرایط سینه و همچنین مقدار تغییرات مورد نیاز ایجاد خواهد شد. الگو های مورد استفاده در این زمینه به شرح زیر است:

 • الگوی گرد و برش دور هاله نوک سینه یا آرئول

طی انجام این تکنیک تنها دور هاله تیره رنگ سینه برش ایجاد خواهد شد و عمل کوچک کردن پستان انجام می پذیرد. به این ترتیب جای زخم با رنگدانه های طبیعی آرئولا و سایر نواحی پوست روی پستان محو و کمرنگ می شود. جراحان زیبایی در اغلب موارد برای بیمارانی که می خواهند همراه با عمل لیفت سینه ، عمل ماموپلاستی را انجام دهند به کار می گیرند.

 • برش T

در این تکنیک بیشترین میزان برش ، برش عمودی از هاله سینه تا چین زیر سینه و یک برش افقی زیر سینه ایجاد می گردد. کاربرد این برش در مامو پلاستی اغلب برای افرادی است که نیاز به ایجاد تغییرات زیادتر دارند مورد استفاده قرار می گیرد. شکلی که بر اثر این برش به وجود می آید به این صورت است که به جز برش هایی که در روش ورتیکال انجام می پذیرد ، برش دیگری نیز زیر شیار سینه ایجاد می شود.

 • برش ورتیکال یا آب نبات چوبی

این روش با نام های بسیار زیادی شناخته می شود که از میان آن ها می توان به برش آبنبات چوبی ، برش سوراخ کلیدی و برش راکت شکل است. در این تکنیک جراح علاوه بر اینکه دور هاله نوک سینه برش را ایجاد می کند ، برشی را به صورت عمودی به وجود خواهد آورد. آثار بخیه و برش های ایجاد شده در این تکنیک در صورت رعایت مراقبت های بعد از عمل ماموپلاستی قابل مشاهده نمی باشد.

بهترین گزینه های کوچک کردن سینه!!

عمل ماموپلاستی اساساً با دو روش انجام می شود؛ روش باز و لیپوساکشن. در هر دو این روش ها از برش استفاده می شود ولی تعداد و دامنه برش ها در لیپوساکشن بسیار کمتر است. جراحی به روش باز تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و دو الی سه ساعت به طول می انجامد. جراح پس از برداشتن پوست، چربی و پوست اضافی از سینه ها اقدام به کاهش اندازه آنها کرده و در نهایت لیفت سینه را انجام داده و نوک سینه و هاله را در موقعیت بهتر قرار می دهد.

روش جراحی لیپوساکشن یک فرایند کمتر تهاجمی است که بافت اسکار کمتری از آن بر جای مانده و دوره ریکاوری آن نیز کوتاه تر است. در این عملیات جراح با ایجاد برش های کوچک در زیر سینه و زیر بغل بافت چربی را با استفاده از دستگاه مکش و تامسنت بر می دارد.

کاندیدای مناسب جهت جراحی ماموپلاستی

 1. افرادی که در سلامت کامل جسمی و روحی می باشند.
 2. بانوانی که به علت سینه های بزرگ از انجام فعالیت های ورزشی معذوراند.
 3. اشخاصی که سینه آن ها متقارن نمی باشد.
 4. بانوانی که به علت گذراندن دوره های بارداری و شیردهی ، سینه آن ها دچار افتادگی شده است.
 5. بانوانی که سینه آن ها بیش از اندازه بزرگ می باشد.
 6. اشخاصی که به علت داشتن سینه های بزرگ اعتماد به نفس خود را از دست داده اند.
ماموپلاستی

انجام جراحی ماموپلاستی به چه کسانی توصیه نمی شود ؟

 1. افرادی که بیماری قلبی دارند.
 2. کسانی که مبتلا به بیماری دیابت می باشند.

اقدامات قبل از جراحی کوچک کردن سینه

 • اولین و مهم ترین گام برای انجام جراحی کوچک کردن سینه ، انتخاب یک جراح سینه خوب در تهران می باشد.
 • در صورتی که مبتلا به بیماری خاصی می باشید یا در گذشته به بیماری خاصی مبتلا بوده اید بهتر است پزشک خود را در جریان قرار دهید.
 • اگر بیمار ، از داروی خاصی استفاده می کند یا نسبت به دارویی حساسیت دارد باید به جراح سینه خود اطلاع دهد.
 • روز قبل از جراحی ماموپلاستی استحمام کنید.
 • تمامی آزمایشاتی که جراح سینه ، برایتان تجویز کرده است را انجام دهید.
 • در روز جراحی سینه ، با تمامی آزمایشات خود به همراه یک نفر ، یک ساعت قبل از شروع جراحی در بیمارستان حضور داشته باشید.
 • شما باید مدتی قبل از عمل ماموپلاستی ، مصرف سیگار و الکل را ترک کیند زیرا این موارد باعث ایجاد اختلال در حین جراجی سینه می شوند.
 • از مصرف داروهایی مانند پروفن و آسپرین که باعث رقیق شدن خون می شود ، اجتناب نمایید زیرا ممکن است باعث خونریزی در حین جراحی شوند.
 • بیمار ، باید از 8 ساعت قبل از جراحی سینه از خوردن و آشامیدن پرهیز کند زیرا باید در روز جراحی ناشتا باشد.

مراقبت های بعد از جراحی ماموپلاستی

 • معمولا احساس درد در بیماران ، پس از اتمام جراحی سینه بسیار خفیف می باشد که با مصرف مسکن می توان آن را کنترل کرد.
 • به منظور رفع کبودی و ورم ، بیمار می تواند از کمپرس یخ و گرم استفاده کند به این صورت که تا 3 روز اول از کمپرس یخ و پس از آن از کمپرس آب گرم استفاده کند.
 • بیماران ، باید حداقل تا چند هفته پس از جراحی سینه از انجام فعالیت های سنگین اجتناب کنند اما این موضوع به معنی نمی باشد که بیمار به طور مطلق استراحت کند ( استراحت مطلق ممکن است باعث لخته شدن خون در پاها شود ).
 • شما باید نمک و اودیه های تند را تا مدتی پس از جراحی سینه ، از رژیم غذایی خود حذف کنید زیرا این موارد تشدید کننده ورم می باشند.
 • بهتر است از مواد غذایی که دارای ویتامین ث می باشند ، استفاده کنید زیرا در کاهش ورم تاثیر گذارند.
 • داروهایی که توسط بهترین جراح عمل ماموپلاستی تهران برایتان تجویز شده است را سر ساعت مصرف کنید.
 • شما باید تا مدتی از استعمال سیگار اجتناب نمایید ، زیرا ماده ای به نام نیکوتین در سیگار وجود دارد که باعث به وجود آمدن اخلال در دوره بهبودی می شود.
 • بیماران پس از جراحی کوچک کردن سینه تا مدتی از مصرف نوشیدنی های حاوی الکل پرهیز کنند ؛ زیرا باعث افزایش ورم می شود.
 • بیماران باید تا مدتی پس از جراحی سینه ، به پشت و به صورت طاق باز بخوابند.
 • مصرف مواد غذایی که امگا 3 دارند ، به بیمارانی که جراحی سینه انجام داده توصیه می شود.
 • بیماران باید تا مدتی از سوتین عمل  ماموپلاستی مخصوص استفاده کنند ، پزشکان توصیه می کنند به هنگام خواب از سوتین استفاده نشود.
 • بیماران باید در طول روز کمی راه بروند.
 • معمولا بیماران پس از گذشت 2 روز از جراحی سینه می توانند استحمام کنند ، اما بهتر است در این مورد با یک دکتر خوب عمل سینه در تهران مشورت نمایند.
ماموپلاستی

عوراض جراحی کوچک کردن سینه

انتخاب یک جراح مامو پلاستی خوب در تهران ، با نتیجه جراحی سینه رابطه ای مستقیم دارد یعنی اگر جراح سینه ای که شما انتخاب کرده اید به اندازه کافی با تجربه باشد ؛ شما پس از جراحی مشکلی برایتان پیش نمی آید اما اگر جراح سینه متخصص و زبده نباشد ، امکان به وجود آمدن عوارضی مانند عفونت ، بی حسی در نوک سینه ، درد شدید ، خونریزی ، غیرقرینگی سینه ها ، از دست دادن توانایی شیردهی ، سفت شدن بافت سینه ، نیاز به جراحی مجدد و غیره وجود دارد ؛ بنابراین شما باید در انتخاب جراح سینه بسیار دقت کنید.

نتیجه جراحی ماموپلاستی

یک عمل کاهشی سینه موفقیت آمیز ، درد را از بخش فوقانی کمر ، گردن و شانه ها رفع می سازد. همچنین توانایی افراد در انجام فعالیت های فیزیکی را ارتقا داده و اعتماد به نفس آنان را بالا برده است. پس از جراحی شما بلافاصله متوجه کاهش سازی سینه ها خواهید شد اما نتیجه نهایی بعد از برطرف شدن ورم و کبودی های بوجود آمده ، نمایان می شود.
در خصوص نتیجه حاصل از عمل ماموپلاستی باید این را بدانید که ظاهر بدست آمده دائمی است اما این عمل جراحی مانع از تاثیر افزایش سن ، تغییرات وزنی ، بارداری و فاکتورهای دیگر بر سینه شود.

مدت زمان ماندگاری جراحی سینه ، در بیماران متفاوت است و بستگی به رعایت مراقبت های پس از جراحی دارد ؛ به عنوان مثال مواردی ؛ همچون افزایش وزن ، بارداری ، شیردهی و غیره باعث بزرگ شدن سینه ، پس از جراحی ماموپلاستی می شود . اما به طور کلی ، مدت زمان ماندگاری جراحی کوچک کردن سینه بسیار طولانی می باشد.

دوره بهبودی پس از جراحی کوچک کردن سینه ، بستگی به شرایط بدن بیمار دارد ؛ اما معمولا پس از گذشت 1 هفته بیماران می توانند به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند ؛ اما باید از انجام فعالیت و ورزش های سنگین تا مدتی خودداری کنند.

بعد از کاهش اندازه سینه ، چرا به پوشیدن سوتین طبی نیاز است؟

بدون فشار ، امکان دارد خون و دیگر مایعات در مناطق اطراف زخم ها تجمع یابند ؛ این امر به نام ورم یا التهاب شناخته می شود. این جمع شدن مایعات ، یک بخش کاملا طبیعی از روند درمان می باشد و بدن با این روش مواد مغذی و سلول های ایمنی لازم برای درمان زخم ها را در بدن توزیع می نماید.

اما در نظر داشته باشید ورم بیش از اندازه نشانه خوبی نیست. این امر می تواند زمان بهبودی را گسترش دهد و به احتمال زیاد ، اثری منفی روی نتیجه جراحی مامو پلاستی بگذارد. علاوه بر این ، ورم می تواند باعث بروز ناراحتی شده و شکل سینه ها را نیز نامطلوب نماید.

گن هایی مثل سوتین طبی ، می توانند به پروسه درمان کمک کنند و از بروز ورم اضافی جلوگیری نمایند. این ابزار همچنین فشار را از روی بخیه ها برداشته و احتمال بروز کبودی را نیز کاهش می دهند.

هزینه عمل ماموپلاستی در تهران سال 1403

قیمت جراحی مامو پلاستی در تهران ، بسته به عواملی در هر فرد متفاوت می باشد ؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره به پزشک مراجعه نمایید.

 

مهمترین دلایلی که افراد برای انجام ماموپلاستی اقدام می کنند :

بزرگی بیش از حد پستان ها ، سبب بروز مشکلاتی می شود که برای رفع آن ها بانوان به عمل کاهشی سینه روی می آورند :

 • دردهای مزمن در ناحیه کمر ، گردن و شانه ها
 • راش و سوزش پوست در قسمت زیر سینه ها
 • دردهای عصبی
 • دشواری در پیدا کردن لباس مناسب انجام عمل ماموپلاستی برای چه کسانی پیشنهاد نمیشود ؟

به طور کلی سه مشخصه در افراد آن ها از انجام جراحی کاهشی سینه منع می کنند :

 • سیگار کشیدن
 • چاقی مفرط
 • تقبل نکردن احتمال برجای ماندن اسکار

در چه شرایطی پیشنهاد می شود انجام عمل ماموپلاستی به تعویق می افتد :

 • هدف بچه دار شدن در آینده : با توجه به اینکه دوران حاملگی و شیردهی در ظاهر پستان ها تغییری ایجاد می کنند بهتر است بعد از گذر این دوره برای عمل سینه کاهشی اقدام شود.
 • هدف برای کاهش وزن : پایین آمدن وزن در سایز سینه هم تاثیر می گذارد ؛ پس اگر تمایل دارید وزن کم کنید ، بعد از آن عمل ماموپلاستی انجام دهید.

سن مناسب برای انجام جراحی کاهشی سینه

اگر افراد به لحاظ سلامتی ، مشکل خاصی نداشته باشند ، عمل ماموپلاستی می تواند در هر سنی به انجام برسد ؛ حتی گاهی نوجوانان نیز برای این عمل زیبایی اقدام می کنند. اما باید این را دانست که پیش از سن بلوغ ، سینه ها هنوز رشد کاملی نداشته و عمل در این بازه زمانی ، امکان دارد آن ها را به عمل مجدد در آینده نیازمند کند. بنابراین بهتر است بعد از 18 سالگی که دوره بلوغ تکمیل شده برای عمل کاهشی سینه اقدام لازم صورت گیرد و یک جراح خوب مامو پلاستی در تهران برگزیده شود.

جای زخم بعد از عمل ماموپلاستی در تهران

مامو پلاستی کاهشی یک عملیات تهاجمی است و طبیعی است که به دلیل ایجاد برش و بخیه زدن، جای زخم آن باقی بماند. اسکارها در طول شش هفته اول بعد از جراحی قرمز هستند ولی به مرور زمان بیرنگ می شوند و در نهایت قابل مشاهده نخواهند بود. یک جراح ماموپلاستی خوب با انتخاب موقعیت های استراتژیک برش ها را در محل هایی ایجاد می کند که اصلاً قابل رویت نخواهند بود. لیزر تکنولوژی کاربردی است که می توان از آن برای از بین بردن جای زخم ها استفاده کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *