Search
Close this search box.
لیفت سینه

لیفت سینه + بهترین راه برای درمان افتادگی سینه

لیفت سینه ، از انواع جراحی های سینه بوده که با هدف بالا کشیدن سینه های افتاده انجام می شود. افرادی که به علل مختلف ؛ همچون افزایش سن ، شیردهی ، کاهش وزن و غیره دچار شل شدگی و آویزانی سینه هایشان شده اند ، می توانند به کمک عمل جراحی ليفت سينه نسبت به اصلاح آن اقدام نمایند. انتخاب جراح پلاستیک حاذق ، همچون دکتر وهاب آسترکی یکی از بهترین جراحان لیفت پستان در تهران در رسیدن به نتیجه مطلوب از عمل مذکور بسیار تاثیر گذار است.

لیفت سینه

چگونگی انجام جراحی لیفت سینه

در مرحله اول برای شروع روند جراحی ليفت سينه ، بیهوشی در بیمار انجام می شود. با توجه به وضعیت سلامتی بیمار و صلاح دید بهترین جراح لیفت پستان تهران ، فرایند بیهوشی ممکن است ، به صورت بی حسی موضعی از طریق تزریق داخل وریدی یا بیهوشی عمومی ، انجام شود. در مرحله بعد عمل ماستوپکسی ، برش هایی بر روی آن ها ایجاد می شود. در جراحی لیفت ناحیه سینه سه نوع برش برای جراحی ایجاد می شود:

 • برش در اطراف هاله سینه
 • برش در اطراف هاله سینه و در امتداد خط عمودی از هاله سینه به سمت زیر سینه
 • برش (T) شکل در اطراف هاله سینه ، در امتداد خط عمودی از هاله سینه به سمت زیر آن و در امتداد زیر سینه به صورت عمودی

در مرحله بعد فرایند شکل دادن به سینه انجام می شود. برای این کار ابتدا بهترین جراح لیفت سینه در تهران برای تقویت فرم و استحکام بخشیدن به بافت سینه ، بافت داخلی آن را به سمت بالا می کشد. سپس هاله سینه که موقعیت آن با تغییر موقعیت بافت سینه ها ، دچار تغییر شده است ، در جای مناسب خود قرار داده می شود.

در این مرحله می توان اندازه هاله سینه را نیز تغییر داد. برای اینکه پوست سینه دچار شلی و افتادگی نشود ، در پایان جراحی ليفت سينه قسمت های اضافی آن برداشته می شوند. البته جراح تا حدی می تواند پوست اضافی را بردارد که ، بعد از جراحی لیفت پستان حرکت دادن سینه ها برای فرد دشوار نباشد.

در نهایت بعد از قرار گرفتن سینه ها در موقعیت مناسب خود و اعمال تغییرات لازم ، محل های برش بخیه می شوند. بخیه ها ممکن است توسط بافت طبیعی سینه پنهان شوند. اسکار های به جا مانده از بخیه های سطح پوست سینه ، با گذشت زمان و انجام اقدامات درمانی از بین می روند. البته جراح برای ایجاد برش های لیفت سینه با جراحی، آناتومی بدن شما را در نظر می گیرد ، و برش ها را در نواحی ایجاد می کند که ، کمترین اسکار پس از جراحی ليفت سينه برای بیمار ایجاد شود.

عکس سینه افتاده و لیفت سینه در تهران با دکتر آسترکی

پیش از عمل لیفت سینه چه اقداماتی انجام می شود ؟

قبل از اینکه هر فرد تحت تیغ جراحی لیفت پستان قرار بگیرد ، با جراح در خصوص موارد مختلف به بحث و مشاوره می پردازد :

 • خواسته و اهداف از عمل ماستوپکسی
 • پرونده پزشکی که مربوط است به بیماری های فرد در گذشته و زمان حاضر، داروهای مصرفی از گذشته تا کنون و انجام هر گونه جراحی درمانی یا زیبایی دیگر و موارد مرتبط با آن.
 • بررسی سابقه خانوادگی بیماری سرطان سینه پیش از انجام لیفت سینه
 • میزان اعتیاد فرد به سیگار و مشروبات الکلی

✔ پس از بررسی این موارد معاینات فیزیکی از سوی جراح پلاستیک به انجام می رسند:

 • معاینه و اندازه گیری سینه ها
 • مشخص کردن اشکالات سینه که طی عمل لیفت باید برطرف شوند.
 • گرفتن تصاویر قبل از لیفت سینه با جراحی به جهت استفاده در حین جراحی و البته مقایسه با نتیجه پس از عمل
 • مشخص نمودن تکنیک بیهوشی

✔ موارد زیر باید حتما قبل از عمل لیفت پستان به انجام برسند:

 1. انجام آزمایش خون
 2. تست ماموگرافی
 3. امتناع از کشیدن سیگار و مصرف نوشیدنی الکلی
 4. اجتناب از مصرف داروهای رقیق کننده خون
لیفت سینه - دکتر آسترکی

افراد مناسب برای لیفت پستان

کسانی که نیازمند جراحی لیفت سینه هستند ، به شرح زیر می باشند :

 • زنانی که نوک سینه آن ها رو به سمت پایین می باشد.
 • بانوانی که به دلیل کاهش وزن بسیار زیاد پستان هایی آویزان دارند.
 • مادرانی که پس از گذشت دوران شیردهی ، بافت سینه آن ها شل و افتاده شده است.
 • خانم های مسنی که به دلیل بالا رفتن سن و اثرات گرانش زمین ، سینه هایشان ظاهری کشیده پیدا کرده است.

شباهت لیفت پستان با کوچک کردن آن

شباهت جراحی ماموپلاستی ( کوچک کردن سینه ) با لیفت سینه در نحوه ایجاد برش ها و پوستی است که برداشته می شود. در ماموپلاستی علاوه بر کاهش پوست مقداری از بافت سینه نیز برای کوچک کردن آن حذف می گردد.

آیا جراحی ليفت سينه در تغییر سایز سینه موثر است ؟

این را باید بدانید که لیفت سینه با جراحی به تنهایی نمی تواند در تغییر اندازه پستان ها موثر باشد ؛ بلکه باید پروسه دیگری در کنار آن به انجام برسد. اگر شخص از کوچک بودن سینه هایش ناراضی باشد جراحی پروتز و اگر بزرگ بودن آن ها برایش مشکل ساز شده باشد جراحی ماموپلاستی باید انجام شود. چنانچه جراح صلاح بداند هر یک از عمل های زیبایی سینه که در فوق ذکر شد ، می توانند همزمان با لیفت پستان به انجام رسند.

 

لیفت سینه

انواع برش های بالا بردن سینه

پزشکان و متخصصان در لیفت سینه با جراحی ، از روش های و تکنیک های مختلفی برای رسیدن به نتایج ایده آل از این فرایند استفاده می کنند. معمولا انتخاب اینکه از چه روشی برای انجام عمل استفاده شود با توجه به ویژگی های آناتومی بدن هر شخص ، متفاوت می باشد. در ادامه به توضیح این روش ها خواهیم پرداخت.

 • برش هلالی برای لیفت پستان

یکی از روش هایی رایج برای بالا بردن سینه ، برش هلالی است. در این نوع لیفت ، یک برش کوچک هلالی دور هاله سینه زده می شود و سپس در محل مورد نظر مجددا بخیه زده می شود. این تکینک برای افراد با افتادگی سینه ، بسیار مناسب و کاربردی است. لیفت با برش هلالی ، اکثرا به دلیل ایجاد برش محدود ، به همراه جراحی پروتز سینه ، مورد استفاده قرار می گیرد تا بهترین نتیجه از عمل ليفت سينه حاصل گردد.

 • برش دوناتی برای بالا بردن سینه

لیفت سینه دوناتی ، همانطور که از نامش پیداست ، برشی شکلی مشابه با دونات در سینه به وجود می آورد. برش این تکنیک در ناحیه تیره تر هاله دور نوک سینه انجام می شود و مانند روش برش هلالی ، اما به بزرگی کل قسمت هاله سینه انجام می شود. لیفت پستان با برش دوناتی معمولا زمانی استفاده می شود که افتادگی سینه بسیار کم و محدود باشد. از این رو برای اصلاح اندازه هاله دور سینه نیز می توان از این تکنیک استفاده کرد و شکل ظاهری سینه را بهبود بخشید.

 • لیفت با برش آبنباتی

یکی از بهترین روش های لیفت سینه با جراحی ، برش آبنباتی است. در این تکنیک عمل بالا بردن سینه زمانی انجام می پذیرد که یک برش گرد دور هاله بزرگ سینه به وجود آید و در ادامه برشی عمودی نیز از هاله تا قسمت تای سینه کشیده شود.

بر چه اساس تکنیک برش دهی در جراحی لیفت سینه انتخاب می شود ؟

همانطور که می دانید به منظور انجام لیفت پستان ها ، برش هایی با شکل های متفاوت ممکن است ایجاد شوند. برای انتخاب برش مناسب ، جراح موارد زیر را در نظر می گیرد :

 • سایز و شکل سینه ها
 • میزان کشسانی و الاستیسیته بودن پوست
 • مقدار پوست اضافی پستان
 • شدت افتادگی و شل شدگی سینه
 • اندازه هاله تیره نوک پستان و حل قرار گیری آن

ماندگاری نتایج جراحی ماتوپکسی

با گذشت زمان و کاهش تورم ناشی از جراحی لیفت سینه ، نتیجه نهایی جراحی ماستوپکسی مشخص می شود. چند ماه بعد از جراحی ، تورم سینه ها کاهش می یابد ، و سینه ها در فرم و موقعیت جدید خود تثبیت می شوند. همچنین جای زخم های ناشی از برش های جراحی ، نیز محو می شوند. نتیجه عمل لیفت در سینه تا مدت زمان زیادی باقی می ماند. افزایش سن و جاذبه ی زمین ، از جمله عواملی هستند که می توانند در فرم و ظاهر سینه ها تغییر ایجاد کنند. با انتخاب روش زندگی سالم ، داشتن رژیم غذایی مناسب و تثبیت وزن ، می توانید ماندگاری نتیجه جراحی لیفت پستان را بهبود بخشید.

عمل لیفت سینه و پروتز سینه

در صورتی که بافت سینه شخص از حجم کافی برخوردار نباشد ؛ امکان پروتز سینه در کنار جراحی ليفت سينه نیز وجود دارد. با انجام این دو روش می توان به سینه های خوش فرم با سایزی متناسب دست یافت.

لیفت سینه

 

نتایج لیفت سینه

عمل جراحی ماستوپکسی چنانچه توسط یک جراح لیفت پستان خبره و با تجربه در تهران انجام پذیرد نتایجی شگفت انگیز و رضایت بخش برای شخص به وجود خواهد آورد. در ادامه می توانید نسبت به فواید لیفت سینه با جراحی  آگاه شوید. فردی که تحت عمل ماستوپکسی قرار می گیرد ، از مزایای زیر برخوردار می شود :

 1. دارای اندامی جوان تر خواهید شد.
 2. قسمت بالایی سینه حالتی پر و حجیم پیدا می کند.
 3. سینه ها بالا آمده و از حالت شل و آویزان به ظاهری گرد و سفت تغییر می یابند.
 4. اعتماد به نفس فرد افزایش یافته و نسبت به اندام خود احساس رضایت پیدا خواهد نمود.
 5. نوک پستان ها مجدد در مرکز سینه قرار گرفته و در صورت نیاز آرئول نیز کوچک می شود.

طی جراحی لیفت سینه یا همان ماستوپکسی برش هایی در اطراف آرئول (هاله تیره رنگ دور سینه) و زیر سینه ایجاد شده و سپس پوست اضافه برداشته می شود که در پی این کار ، سینه ها بالا آمده و از ظاهری گرد و سفت برخوردار خواهند شد. همچنین با عمل لیفت در ناحیه سینه می توان عدم تقارن موجود در سینه ها را نیز برطرف نمود.

لیفت سینه در تهران - دکتر آسترکی

لیفت سینه بدون جراحی امکان پذیر است؟

علاوه بر پروسه عمل جراحی ليفت سينه ، تکنیک های کم تهاجم تر و غیر جراحی برای رفع افتادگی سینه ها نیز بکار گرفته می شود. اما این روندهای غیر جراحی محدودیت هایی را دارا هستند که در ادامه به آن ها می پردازیم :

 • نتیجه گرفتن در مدت طولانی : برخلاف عمل جراحی لیفت سینه که در یک جلسه پستان ها از حالت شل و افتاده خارج می شوند ، در پروسه های غیر جراحی ليفت سينه ، ممکن است فرد برای گرفتن نتیجه لازم است به چند جلسه درمانی نیاز پیدا کند که این خود در مجموع وقت و هزینه بیشتری از شخص می گیرد.
 • ماندگار نبودن نتیجه : پس از عمل لیفت پستان ، نتیجه ای که بدست می آید طولانی مدت بوده و فرد می تواند تا سال های سال سینه های خوش فرمی داشته باشد. اما پروسه های غیر جراحی نتیجه دائمی را برای افراد حاصل نمی کنند و پس از مدتی شخص باید دوباره تحت روند قرار بگیرد.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه

 1. بعد از جراحی پانسمانی بر روی سینه قرار داده می شود. تعویض پانسمان را در فواصل زمانی مشخص شده انجام دهید ، و از خیس کردن آن اجتناب کنید.
 2. معمولا بعد از جراحی لیفت پستان در تهران بیمار درد ندارد . ولی در صورت بروز درد می توانید ، با تجویز بهترین جراح لیفتینگ سینه تهران از دارو های مسکن استفاده کنید.
 3. تا چند هفته بعد از جراحی لیفت سینه در تهران از وارد آوردن فشار به سینه ها و فعالیت های سنگین پرهیز کنید. بهتر است چند روز بعد از جراحی ليفت سينه پیاده روی سبک داشته باشید.
 4. بعد از جراحی به صورت طاق باز بخوابید و از خوابیدن بر روی سینه ها اجتناب کنید.

اسکارهای ناشی از برش های جراحی ماستوپکسی به چه صورت است ؟

با توجه به تفاوت فرم برش ها و محل ایجاد آن ها ، اسکار ناشی از هر یک از آنان هم متفاوت است. تقریبا در تمامی موارد اثر برش ها در راستای محل های زیر پنهان می شوند :

 • محدوده خط هاله تیره نوک پستان
 • چین خوردگی زیر سینه
 • در زوایای طبیعی پستان

تا مدتی این اسکارها به صورت هاله سفید رنگی که به سختی دیده می شوند بر روی پوست باقی می مانند و به صورت تدریجی محو می شوند.

لیفت سینه بدون عمل جراحی

فکر کردن زیر چاقوی جراحی برای انجام یک عمل زیبایی می تواند برای بسیاری از افراد وحشتناک باشد، اما به لطف فناوری امروزه گزینه های بیشتری وجود دارد که نیازی به تکنیک های تهاجمی ندارند و همچنین نتایج طبیعی تری را ارائه می دهند. البته از نظر ماندگاری نتایج به دلیل موقتی بودن زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرند. اما در صورتی که از خطر بیهوشی ، خونریزی ، عفونت و باقی ماندن جای زخم می ترسید و تمایلی به استفاده از روش جراحی برای لیفت سینه خود ندارید ، می توانید از روش های زیر برای بالا کشیدن و فرم دهی به سینه های خود استفاده کنید.

 • لیفتینگ پستان با بادی تایت

این تکنیک غیر جراحی ليفت سينه برای بسیاری از قسمت های بدن به خصوص سینه ها مناسب می باشد. استفاده از این دستگاه انرژی فرکانس رادیویی را در عمق پوست منتشر می کند که باعث تحریک تولید کلاژن می شود. زمانی که پوست سینه کلاژن بیشتری را تولید کند ، پوست را سفت کرده و سینه ها را به حالت طبیعی فرم می دهد.

 • درمان های لیزری

لیفت سینه با لیزر به هیچ وجه جایگزین جراحی نمی باشد بلکه تکنیکی کمکی بوده که می تواند نتایجی بهتر را حاصل کند. به کمک لیزر ، پوست منقبض شده و در پی آن سینه سفت می گردد. در واقع با استفاده از انرژی لیزر بافت سینه به سمت بالا کشیده می شود ( گویی یک سینه بند داخلی به وجود آمده است ). همچنین لیزر موجب تحریک سلول های پوستی شده و به تولید کلاژن بیشتر می انجامد و در نتیجه حمایت بافت سینه افزایش می یابد. لیزر درمانی از پرتو های انرژی شدیدی برای از بین بردن سلول های مرده پوست استفاده می کنند و در عین حال تولید کلاژن در پوست را نیز تا حد بسیار زیادی افزایش می دهد. درمان با لیزر در اغلب موارد برای کاهش چین و چروک ها ، لکه های پیری ، جای زخم و غیره استفاده می شود.

 • درمان های لیزری

لیفت سینه با لیزر به هیچ وجه جایگزین جراحی نمی باشد بلکه تکنیکی کمکی بوده که می تواند نتایجی بهتر را حاصل کند. به کمک لیزر ، پوست منقبض شده و در پی آن سینه سفت می گردد. در واقع با استفاده از انرژی لیزر بافت سینه به سمت بالا کشیده می شود ( گویی یک سینه بند داخلی به وجود آمده است ). همچنین لیزر موجب تحریک سلول های پوستی شده و به تولید کلاژن بیشتر می انجامد و در نتیجه حمایت بافت سینه افزایش می یابد. لیزر درمانی از پرتو های انرژی شدیدی برای از بین بردن سلول های مرده پوست استفاده می کنند و در عین حال تولید کلاژن در پوست را نیز تا حد بسیار زیادی افزایش می دهد. درمان با لیزر در اغلب موارد برای کاهش چین و چروک ها ، لکه های پیری ، جای زخم و غیره استفاده می شود.

 • لیفت سینه با ای سی آی

این پروسه ابتدا یک نوع درمان آسیب عضلانی بود ، با به کار بردن این روش برای لیفت دادن سینه بدون جراحی ، بافت عضلانی زیر سینه شما هدف قرار داده می شود. جراح با یک ابزار مخصوص ، پالس های الکتریکی قوی را روی عضلات زیر سینه شما متمرکز می کند. بعد از شرکت در چندین جلسه درمانی شاهد نتایج آن خواهید بود.

لیفت پستان در تهران - دکتر آسترکی

لیفت سینه با نخ

ليفت سينه با نخ ، نسبت به جراحی کمتر تهاجمی بوده و عوارض کمتری را نیز به دنبال خواهد داشت. در درمان افتادگي سينه با نخ از نخ های پزشکی که از مو نازک تر هستند و از پروتئین ساخته شده اند استفاده می شود. آن ها تولید کلاژن را تجریک کرده و به سفت شدن پوست کمک می کنند. به طور میانگین ، درمان افتادگي سينه با نخ بین چهار تا شش ماه ماندگاری دارد و پس از آن توسط بدن جذب خواهد شد.

در لیفت پستان با نخ نیازی به بیهوشی عمومی نیست و تحت بی حسی عمومی به انجام می رسد. نخ های PDO پوست سینه را بالا می کشند و ظاهر آن را جوانسازی می کنند. در حین انجام درمان افتادگي سينه با نخ ، نخ ها به وسیله یک سوزن نازک به مناطقی که بهترین جراح لیفت سینه تهران مشخص کرده است وارد می شوند. سپس این نخ ها به پوست قلاب شده و آن ها را به سمت بالا می کشند.

فواید لیفت کردن سینه با نخ

 • ظاهر به شکل کلی بهبود می یابد
 • بافت پستان ها سفت می شوند
 • سینه ها لیفت خواهند شد
 • ظاهری جوان تر به ارمغان می آید

البته در نظر داشته باشید که لیفت پستان با جراحی یا سایر روش های درمانی در هر شهری از قبیل تهران یا دیگر شهر های ایران انجام شود ممکن است محدودیت هایی را نیز به دنبال داشته باشد. برای مثال نخ های مورد استفاده برای درمان افتادگي سينه با نخ اندازه یا حجم سینه ها را زیاد نمی کنند ، بنابراین در صورتی که از اندازه پستان های خود راضی نیستید ، بهتر است به سراغ پروتز سینه بروید. نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید ، این است که لیفت سینه با نخ بسیار امن می باشد. این نخ ها از پلی دی اکسانون ساخته شده اند که در طولانی مدت توسط بدن جذب خواهند شد. احتمال آلرژی به پلی دی اکسانون بسیار پایین می باشد و این ماده با بدن سازگار است. نخ های  PDO توسط سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز گرفته اند و مشکلی در استفاده آن ها وجود ندارد.

درمان افتادگي سينه با نخ در کل تا شش ماه ماندگاری دارد ، اما برای برخی افراد این مدت می تواند تا سه سال نیز به طول بیانجامد. بنابراین در صورتی که مایل هستید از نتیجه ای ماندگار بهره ببرید ، نیاز است تا طی جلسات متعددی به یک دکتر لیفت پستان خوب در تهران مراجعه نمایید. البته در نظر داشته باشید که این ماندگاری به نخ استفاده شده نیز بستگی دارد. برای مثال اگر نخ ها از مدل صاف باشند ، در حدود شش ماه تداوم خواهند داشت اما در صورتی که برای لیفت سینه از نخ های خاردار استفاده شده باشد ، این زمان به پنج سال گسترش می یابد.

بالا بردن سینه ها با نخ چه مدت زمان نیاز دارد؟

در صورتی که بیمار تنها مایل به لیفت پستان با جراحی باشد ، می توان اذعان داشت که دو ساعت برای این رویکرد کافی خواهد بود. اما در مواردی به تشخیص پزشک و سلیقه شخصی بیمار ، رویه های دیگری مثل پروتز سینه ، ترمیم ظاهر پستان ها ، قرینه سازی آن ها و اصلاح اندازه نوک سینه نیز حین عمل به کار گرفته خواهد شد. این موارد به مدت زمان جراحی ليفت سينه می افزایند.

لیفت سینه در تهران - دکتر آسترکی

تاثیر بارداری بر نتیجه عمل لیفت سینه

نمی توان منکر تاثیر حاملگی بر نتیجه جراحی لیفت پستان شد. بانوان در دوره بارداری خود شاهد تغییرات فیزیکی و هورمونی خواهند بود که اقتضای این دوره بوده و مورد غیر طبیعی به حساب نمی آید. این تغییرات قسمت های مختلفی از بدن خصوصاً سینه ها را به طور قابل توجهی تحت تاثیر قرار می دهد. بدین ترتیب کسانی که پیش از زمان بارداری ، تحت جراحی ليفت سينه قرار گرفته اند ، بعد از زایمان باید بروز تغییراتی در نتیجه عمل را محتمل بدانند. به دنبال این امر ، توصیه می شود در صورتی که افتادگی پستان ها شدید نبوده و محدودیت خاصی را برای فرد ایجاد نکرده است ، بهتر است عمل لیفت سینه را به بعد از دوره حاملگی موکول نماید.

!! نکته : بانوانی که می خواهند پس از بارداری لیفت پستان با جراحی انجام دهند ، بایستی 6 الی 12 ماه بعد از زایمان و دوره شیردهی اقدام کنند تا بدن در حالت طبیعی خود قرار گرفته باشد.

لیفت سینه عوارض دارد؟

با اینکه این عمل از جمله جراحی های ایمن می باشد و در صورت انتخاب یک جراح سینه خوب در تهران با مشکل خاصی مواجه نخواهید شد ، اما در هر حال امکان دارد تا با عارضه های مختلفی رو به رو شوید. در ادامه برخی از آن ها را شرح داده ایم :

 • بروز هماتوم بعد از لیفت کردن سینه

در طی انجام لیفت پستان در تهران ، برش هایی جهت فرمدهی به سینه ایجاد می گردد. گاهی اوقات خون خارج شده از این برش ها به جای خارج شدن از سطح پوست ، زیر آن گیر می افتند و به اصطلاح هماتوم رخ می دهد. این معضل اغلب در یک هفته اول بعد از عمل خود را نشان می دهد و با علائمی چون ازدیاد تورم ، کبودی ، درد ، سفت شدن سینه ها و تشکیل بافت اسکار همراه است. شکل ظاهری پستان ها نیز دستخوش تغییراتی می شوند.

خوشبختانه می توان به راحتی از بروز این مشکل جلوگیری کرد. برای مثال بهترین جراح لیفت سینه تهران پیش از عمل به بیماران خود توصیه می کند تا از مصرف داروهای ضد انعقاد خون خودداری نمایند تا خونریزی کمتری اتفاق افتد.

 • عفونت بعد از لیفت پستان با جراحی

این مورد یکی از جدی ترین عارضه هایی است که ممکن است بعد از این پروسیجر اتفاق افتد. برای پیشگیری از بروز این مشکل ، باید قبل و بعد از جراحی ليفت سينه به دستور پزشک آنتی بیوتیک مصرف کنید و از زخم ها و برش ها به شکل کامل مراقبت نمایید. به یاد داشته باشید که در دوران بهبودی تنها شما هستید که می توانید با رعایت مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه از بروز عوارض جانبی و مشکلاتی همانند عفونت و خونریزی جلوگیری کنید ، اما باید حتما با پزشک در خصوص هر نکته ای که ابهام دارید صحبت کنید.

 • تشکیل بافت اسکار بعد از لیفت سینه

این موضوع یکی از عوارضی است که برای بسیاری از افراد اتفاق می افتد و تقریبا راهی برای جلوگیری از آن وجود ندارد. برخی از این اسکارها نمایان نخواهند شد ، اما برخی دیگر رنگ و حجم متفاوتی داشته و بسیار آشکار خواهند بود. قرار دادن جای برش ها در زیر چین سینه و مکان هایی که از دید پنهان هستند ، راهکار خوبی برای جلوگیری از نمایان شدن این عارضه می باشد.

هزینه عمل لیفت پستان در تهران

هزینه لیفت سینه با لیزر یا جراحی در تهران یا دیگر شهر های ایران پس از مراجعه به مطب پزشک و انجام معاینات لازم مشخص می گردد. از همین رو برای اطلاع پیدا کردن از هزینه ها بهتر است به صورت حضوری به پزشک خود مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *