جراحی گوش

عمل زیبایی گوش یا اتوپلاستی در تهران

جراحی گوش یا اتوپلاستی،  به منظور رفع ایرادات ظاهری گوش همانند رفع برجستگی ، غیرقرینگی گوش ها و اصلاح سایز آن ها و غیره انجام می شود و می تواند تاثیر قابل توجهی در ظاهر و اعتماد به نفس بیماران داشته باشد. دکتر وهاب استرکی فوق تخصص پلاستیک می باشند. گوش ها ، یکی از اعضا بدن می باشند که در معرض دید دیگران قرار دارند ، بنابراین زیبایی آن ها بسیار مهم است و اعتماد به نفس فرد را تحت تاثیر قرار می دهد ، در برخی از مواقع می توان مشکلات ظاهری آن ها را با استفاده از موی بلند ، کلاه و غیره پوشاند ؛ اما این راه حل موقتی است و فرد باید این مشکل را برای همیشه برطرف کند. با انجام جراحی گوش ، می توان علاوه بر مشکلات ظاهری گوش ، مشکلات مادرزادی را نیز بر طرف کرد. 

دلایل جراحی گوش

در موارد زیر ممکن است جراحی زیبایی گوش را انجام دهید:

 • گوش یا گوش های شما خیلی دور از سر شما قرار گرفته باشند.
 • گوش هایتان نسبت به سر شما بزرگ تر هستند.
 • شما از جراحی قبلی، گوش خود ناراضی هستید.
 • جراحی گوش معمولاً برای ایجاد تقارن روی هر دو گوش انجام می شود. این عمل جراحی ، محل گوش یا توانایی شنوایی شما را تغییر نمی دهد.

مراحل جراحی زیبایی گوش

برای انجام جراحی زیبایی گوش ، بهترین جراح پلاستیک تهران ابتدا اقدام به ایجاد کردن برش در یکی از نواحی پشت گوش یا درون چین های گوش می کند و اصلاحات مورد نیاز را اعمال می کند ( غضروف و پوست های اضافه برداشته شده و غضروف باقی مانده در محل اصلی خود جای می گیرند. ) و پس از ایجاد تغییرات ، برش ها باید بخیه زده شوند ؛ در اکثر مواقع پس از بخیه ، یک باند در دور سر ، بر روی گوش ها می بندد که باید باند تا چند روز بر روی گوش بیماران باقی بماند. کل مدت زمان جراحی گوش ، معمولا به 2 ساعت زمان نیاز دارد و اما لازم به ذکر است این زمان گفته شده طبق ایرادات بیماران متغیر است.

کاندیدای مناسب جهت اتوپلاستی

 • افردی که در سلامت کامل قرار دارد و مبتلا به بیماری هایی ؛ همچون عفونت گوش نمی باشد.
 • کسانی که توقع آن ها از جراحی زیبایی گوش واقع بینانه است.

نتیجه جراحی عمل زیبایی گوش

نتایج جراحی گوش ، بلافاصله پس از برداشتن باندها نمایان می شوند و لازم به ذکر است نتیجه اتوپلاستی ماندگار است و تغییرات آن تا آخر عمر باقی می ماند.

عوارض جراحی گوش

با انجام جراحی زیبایی گوش نیز همانند دیگر جراحی های زیبایی ، خطرات بزرگی خون ریزی ، عفونت و واکنش نامطلوب به بیهوشی بیماران را تهدید می کند که با انتخاب جراح مناسب و ماهر می توان از بروز بسیاری از آن خطرات جلوگیری کرد ؛ همچنین علاوه بر دقت در انتخاب بهترین جراح گوش تهران ، رعایت نکات بعد از جراحی عمل زیبایی گوش نیز تاثیر بسیاری در جلوگیری از بروز عوارض دارد.

سایر خطرات مرتبط با جراحی پلاستیک گوش عبارتند از:

 • جای زخم : جای زخم ها در این جراحی دائمی هستند ، احتمالا در پشت گوش یا در چین و چروک گوش پنهان می شوند.
 •  عدم تقارن قرارگیری محل گوش : این عارضه می تواند در نتیجه تغییرات در روند بهبودی رخ دهد. همچنین ممکن است جراحی عدم تقارن موجود را با موفقیت تصحیح نکند.
 •  تغییرات در احساس پوست : در طول عمل زیبایی گوش، تغییر موقعیت گوش ها می تواند به طور موقت بر حس پوست در ناحیه قبلی گوش ها تاثیر بگذارد. به ندرت ، تغییرات دائمی هستند.
 • واکنش آلرژیک : ممکن است به چسب جراحی یا سایر مواد مورد استفاده در حین یا بعد از عمل ، واکنش آلرژیک نشان دهید.
 • مشکلات بخیه : بخیه هایی که برای حفظ شکل جدید گوش مورد استفاده قرار می گیرند ممکن است به سطح پوست راه پیدا کنند که در این موارد باید برداشته شوند. این مسئله می تواند باعث التهاب پوست آسیب دیده شود. در نتیجه ، ممکن است فرد نیاز به جراحی اضافی داشته باشد. تصحیح بیش از حد جراحی گوش می تواند خطوط غیرطبیعی ایجاد کند که باعث می شود گوش ها به عقب کشیده شوند.

00:23
truncate dir-rtl

اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش

مراحل آماده سازی برای اتوپلاستی

در مورد عمل گوش باید یک جراح پلاستیک خوب پیدا کنید. در اولین ملاقات، به احتمال زیاد پزشک موارد زیر را از شما درخواست می کند:

سابقه پزشکی

باید به سوالات مربوط به شرایط پزشکی فعلی و گذشته پاسخ دهید ، گوش تان نباید هیچ عفونتی داشته باشد. پزشک شما همچنین ممکن است در مورد هرگونه دارویی که مصرف می کنید یا اخیراً مصرف کرده اید و همچنین جراحی هایی که انجام داده اید سوال کند.

معاینه فیزیکی

برای تعیین گزینه های درمانی؛ پزشک ، گوش های شما را از نظر محل قرارگیری ، اندازه ، شکل و تقارن آن ها بررسی می کند. همچنین ممکن است پزشک از گوش های شما برای پرونده پزشکی شما عکس بگیرد.

انتظارات خود از جراحی گوش

پزشک شما به احتمال زیاد از شما می پرسد که چرا می خواهید اتوپلاستی انجام دهید و پس از عمل چه نتایجی را انتظار دارید. اطمینان حاصل کنید که خطراتی مانند اصلاح بیش از حد احتمالی، را درک کرده اید. اگر شما کاندید مناسبی برای عمل گوش هستید ، ممکن است پزشک به شما توصیه کند که قبل از عمل آمادگی لازم را داشته باشید.

غذا و دارو

به احتمال زیاد باید از آسپرین ، داروهای ضدالتهاب و مکمل های گیاهی که می تواند خونریزی را افزایش دهند اجتناب کنید.
اقدامات احتیاطی دیگر مانند عدم مصرف سیگار، چرا که سیگار کشیدن باعث کاهش جریان خون در پوست می شود و می تواند سرعت روند بهبودی را آهسته تر کند. در صورت سیگار کشیدن ، پزشک توصیه می کند که قبل از جراحی و در دوران نقاهت سیگار را ترک کنید.
همچنین ، باید شخصی شما را بعد از جراحی به خانه برساند و در روز بعد از جراحی گوش در کنار شما بماند تا از شما مراقبت کند.

تماس با دکتر آسترکی

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی گوش

به کسانی که تحت عمل زیبایی گوش قرار گرفته اند ، توصیه می شود مراقبت های بعد از جراحی گوش را جدی گرفته و به هیچ عنوان ، در رعایت آن ها سهل انگاری نکنند ؛ چرا که ، تاثیر مستقیم بر روی نتایج دریافتی و همچنین عوارض ناشی از عمل گوش، دارد.

در ذیل ؛ به طور مختصر به مهم ترین نکات پس از عمل گوش ، اشاره شده است ؛ در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر ، به مقاله مربوطه موجود در سایت مراجعه نمایید.

 1. مصرف به موقع و منظم داروهای تجویز شده از سوی پزشک ، مراقبت از اسکار جراحی ، پانسمان به موقع و غیره از مواردی هستند که از بروز عفونت در دوران نقاهت عمل جراحی گوش ، جلوگیری می کنند ؛ بنابراین ، در این باره سهل انگاری نکنید.
 2. احساس خارش در روزهای ابتدایی بعد از عمل ، مسئله ای طبیعی می باشد که جای نگرانی ندارد ؛ تنها افراد باید توجه نمایند به هیچ عنوان ناحیه تحت درمان را نخارانند.
 3. بهتر است بعد از جراحی گوش ، لباس های آزاد و دکمه دار به تن کنید تا بدین ترتیب ، از ورود فشار به ناحیه تحت درمان خودداری گردد.
 4. از خوابیدن بر روی گوش ها اجتناب کرده و به طور طاق باز بخوابید ؛ همچنین ، بهتر است دو بالش در زیر سر خود قرار دهید.
 5. سعی کنید به برش های ایجاد شده نیروی بیش از حد یا ضربه وارد نکنید.
 6. چند روز پس از عمل ، پزشک پانسمان شما را برمی دارد. گوش های شما به احتمال زیاد متورم و قرمز می شود. ممکن است لازم باشد از یک سربند شل استفاده کنید که شب ها گوش های شما را بپوشاند. این کار به شما کمک می کند تا هنگام چرخش روی تخت ، گوش های خود را به عقب و جلو نکشید.
 7. با پزشک خود در مورد زمان برداشت بخیه ها صحبت کنید. برخی از بخیه ها جذبی هستند و خود به خود حل می شوند. بقیه بخیه ها باید چندین هفته بعد از عمل در مطب پزشک برداشته شوند.

هزینه عمل کردن گوش

برای هزینه عمل جراحی گوش در تهران ، قیمت مشخص و دقیقی تعیین نشده است ؛ بنابراین بیمار باید ابتدا تحت معاینه توسط فوق تخصص جراح پلاستیک قرار گیرد ؛ سپس هزینه جراحی زیبایی گوش او مشخص شود.

سخن پایانی

اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش ، با هدف بهبود شکل ظاهری گوش ها در افراد انجام شده و بسیاری از مشکلات مادرزادی و اکتسابی که سبب بد فرم شدن فرم ظاهری گوش ها شده است را بر طرف می کند و بدین ترتیب ، موجب اصلاح شکل ظاهری گوش ها و افزایش اعتماد به نفس افراد می گردد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *