جراحی بازو

جراحی بازو

اگر تصمیم دارید بازوهای تان را از حالت شل و افتاده خارج کنید و به نوعی به آن ها فرم دهید ، می توانید جراحی بازو (براکیوپلاستی) را انتخاب کنید. خیلی از ما به خاطر شرایط مختلف ، مثلا بالا رفتن سن یا نوسانات وزنی ، پوست و عضلات مان شل شده و خاصیت کشسانی شان را از می دهند و ظاهری نه چندان زیبا را برای قسمت های مختلف بدن و صورت به بوجود می اورد. بازوها نیز می توانند تحت تاثیر این موارد قرار بگیرند.  عمل زیبایی بازو ، یکی از جراحی های زیبایی است که با انجام آن ، می توان پوست و چربی های اضافی بازو را بر طرف کرده و به آن زیبایی بخشید. توضیحات این پروسه را از زبان دکتر وهاب آسترکی ، بهترین جراح پلاستیک تهران بخوانید ،

جراحی بازو

چه افرادی خواهان جراحی بازو می باشند ؟

به طور کلی ، متقاضیان جراحی زیبایی بازو به دو دسته تقسیم می شوند :

 1. افرادی که به دلایل ژنتیکی با بزرگی بیش از اندازه بازو مواجه هستند.
 2. افرادی که در اثر تغییرات و نوسانات وزنی ، دچار تغییر در فرم ظاهری بازوها شده و همچنین ، با افتادگی در بازوهای خود روبرو شده اند.

کاندیدای مناسب جراحی بازو چه کسانی هستند ؟

افراد جهت انجام براکیوپلاستی ، باید شرایط زیر را دارا باشند :

 1. از بازوهایی با پوستی شدیدا سست برخوردار باشند.
 2. دارای بازوهایی بیش از اندازه بزرگ و عریض باشند.
 3. قبل از جراحی بازو ، وزن آنها تثبیت شده باشد و دچاز اضافه وزن چشمگیر نباشند.
 4. از وضعیت سلامتی مناسبی برخوردار باشند ، چرا که در صورتی که دچار شرایط خاص پزشکی بوده یا سابقه مصرف دارویی خاصی داشته باشند ، ممکن است در معرض خطرات جراحی قرار گیرند.
 5. افرادی که سیگار ، دخانیات و الکل مصرف نمی کنند.
 6. اشخاصی که از جراحی زیبایی بازو ، انتظار و خواسته های معقولانه دارند.

ملاحظات قبل از جراحی بازو

پیش از جراحی ، بهترین جراح براکیولاستی در تهران با پرسیدن پرسش های مربوطه ، نسبت به دریافت شرح ‌حالی دقیق از بیمار و وضع جسمانی – روحی وی اقدام می نماید تا به این ترتیب ، بتواند کسب بهترین نتایج را برای بیمار خود رقم بزند. پس از این مرحله ، جراح پلاستیک با تجویز آزمایشات کنترلی از لحاظ وضعیت سلامت عمومی مورد بررسی قرار می گیرد ؛ سپس جراح متخصص ، در مورد نتایج جراحی و همچنین ، عوارض و خطرات احتمالی آن با بیمار خود مشاوره می نماید.

اقدامات قبل از عمل بازو

نهایتا ، چنانچه بیمار نسبت به انجام عمل جراحی لیفت بازو تصمیم قطعی گرفته باشد باید جهت کسب آمادگی لازم برای انجام عمل ، نسبت به رعایت اقدامات ذیل توجه کافی داشته باشد :

 • با توجه به تشخیص بهترین دکتر جراحی بازو در تهران ، داروهایی که در حال حاضر مصرف می کند را قطع یا به نحوی که ایشان توصیه می کند ، مصرف نماید.
 • فرد قبل از جراحی زیبایی بازو ، باید از مصرف سیگار حداقل دو هفته قبل از عمل ، خودداری کند.
 • مصرف داروهای ضد التهاب ، آسپرین و برخی مکمل‌ های گیاهی می تواند منجر به تشدید خونریزی در حین عمل و پس از آن شود ؛ در نتیجه از دو هفته قبل از عمل ، باید مصرف این داروها به طور کامل قطع گردد.

نحوه‌ جراحی بازو

جراحی زیبایی بازو ، طی مراحل زیر انجام می پذیرد :

 • بیهوشی : طی این عمل زیبایی ، در ابتدا بیمار به منظور کنترل درد و راحتی در حین جراحی ، تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی قرار می گیرد ؛ تکنسین بیهوشی ، بسته به شرایط بیمار نوع بیهوشی مناسب را برای او در نظر می گیرد.
جراحی بازو - دکتر آسترکی

 • برش جراحی زیبایی بازو : الگوی مورد استفاده جهت ایجاد برش در طی جراحی لیفت بازو و نیز طول برش به عوامل زیر بستگی دارد :
 1. میزان چربی و پوست اضافی
 2. محل برش

در حقیقت طی جراحی بازو ، بهترین فوق تخصص پلاستیک تهران موارد فوق را در هنگام ایجاد برش در بازوها در نظر خواهد گرفت ؛ برش این جراحی در حالت کلی ، در داخل یا پشت بازو ایجاد می‌ گردد ، لذا این برش ها بر اساس نظر جراح پلاستیک ممکن است از زیر بغل تا ناحیه بالای آرنج ادامه یابند. توجه داشته باشید که در برخی شرایط خاص ، ممکن است برش جراحی ، از وسعتی که ذکر شد محدودتر گردد.

 • بخیه : در مرحله آخر ، باید بستن برش ها انجام شود ؛ بعد از اتمام جراحی بازو ، برش‌ هایی که در حین جراحی ایجاد شده اند یا به وسیله بخیه ‌های قابل جذب یا بخیه ‌هایی که پس از مدت کوتاهی قابل برداشتن هستند ، بخیه زده می شود.
جراحی بازو

توصیه های بعد از جراحی بازو

بعد از عمل زیبایی بازو ، بیمار باید توصیه های بهترین دکتر عمل بازو در تهران که در ادامه به آن ها می پردازیم را طی دوران بهبودی ، به صورت دقیق رعایت نماید تا نتایجی که از این جراحی ، مد نظر دارد به درستی برای وی محقق گردد.

 • بیمار باید موضع جراحی را به صورت مرتب پانسمان نماید ، چرا که لازم است ناحیه جراحی شده به منظور پیشگیری از تورم حتما با نوار یا بانداژ مخصوص بسته نگه داشته شود.
 • در برخی افراد امکان دارد ، جهت تخلیه مایع یا خون تجمع یافته در زیر پوست ، به صورت موقت لوله ای کوچک و نازک در زیر پوست بیمار قرار گیرد.
 • با استفاده از یک بالش در حالات خواب و استراحت باید دست ها را بالا نگاه داشته و به تسریع فرآیند بهبودی کمک کرد.
جراحی بازو

 • بلند کردن و حمل اجسام با وزن بالا به کمک دست ها تا قبل از پایان روند بهبودی ، برای بیمار مجاز نمی باشد.
 • داروهایی جهت تسکین درد ، طی هفته ابتدایی بعد از جراحی ، توسط بهترین جراح بازو در تهران برای بیمار تجویز می شود و بیمار می تواند جهت کنترل درد از این داروها استفاده نماید.
 • چنانچه در جراحی بازو از بخیه های غیرقابل جذب استفاده شده باشد ، معمولا بیمار باید یک هفته پس از عمل ، جهت کشیدن بخیه ها و ویزیت مجدد به پزشک معالج خود رجوع نماید.
 • در عمل زیبایی بازو ، فرد پس از یک هفته استراحت قادر به بازگشت به محل کار خود و انجام امور روزمره خواهد بود.
 • آغاز فعالیت های ورزشی از یک ماه بعد از جراحی زیبایی بازو ، با نهایت دقت و احتیاط و همچنین ، صلاحدید جراح پلاستیک ممکن خواهد بود.

نتیجه جراحی بازو

نتیجه حاصله از عمل زیبایی بازو ، به خوبی پس از پایان جراحی و با قیاس عکس ‌های قبل و بعد از عمل فرد ، ملموس و قابل تشخیص خواهد بود ؛ قاعدتا کمی جای برش ، تورم و کبودی در ظاهر بازو قابل رویت است ، اما نگران نباشید ، زیرا با گذشت زمان و تقریبا طی دو هفته ترمیم شده و بهبود پیدا می کند.

لازم به ذکر است که اسکار جراحی بازو گر چه ممکن است کمی آزار دهنده باشد ، اما به دلیل قرار گیری محل برش خورده در زیر بازو و همچنین ، قرار گرفتن دست ‌ها در طرفین بدن ، برش ناشی از عمل مخفی خواهد ماند. نهایتا اینکه براکیوپلاستی ، باعث می شود که فرد با رضایت و اعتماد به نفس بیشتری در اجتماع حضور یابد.

جراحی بازو

ماندگاری نتایج براکیوپلاستی

نتیجه به دست آمده از عمل زیبایی بازو ، با توجه به پایدار بودن وزن بیمار و همینطور حفظ تناسب اندام وی پس از عمل زیبایی بازو ، نسبتا دائمی و ماندگار خواهد بود. توجه داشته باشید که پس از الزام و ضرورت نیاز به تبحر و تجربه بهترین جراح پلاستیک  جهت حصول نتایج بهینه از جراحی بازو در تهران ، رعایت توصیه ها و دستورالعمل ‌های ارائه شده توسط پزشک ، می تواند نتیجه ایده آل از جراحی را برای شما به خوبی محقق سازد.

هزینه جراحی بازو در سال 1402

هزینه جراحی زیبایی بازو در تهران ، با توجه به میزان گستردگی عمل ، متغیر است و پس از معاینه بیمار توسط بهترین جراح پلاستیک مشخص می گردد ؛ با توجه به این که براکیوپلاستی یک عمل زیبایی می باشد ، تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد.

جراحی بازو به همراه لیپوساکشن

برای فرمدهی هر چه بهتر به بازوها ، مراجعه کننده می تواند از لیپوساکشن نیز بهره بگیرد. در این رویه چربی های اضافی از طریق دستگاه بادی جت تخلیه می شوند. معمولا زیباجو می تواند این پروسیجر را همراه با لیپوساکشن شکم ، پهلو ، ران و پاها به انجام رساند و به صورت همزمان ظاهر بازوهای خود را نیز بهبود بخشد.

خطرات جراحی بازو

باید این نکته را به یاد داشته باشید که هر نوع جراحی تهاجمی با خود خطرات و ریسک هایی را به همراه دارد و این موضوع مختص براکیوپلاستی نیست. بنابراین نباید نگرانی به دل خود راه دهید ، تنها باید در انتخاب یک جراح عمل بازو خوب در تهران دقت کافی را به خرج دهید تا در انتهای کار پشیمان نشوید. در کل می توان خطرهای این عمل را به موارد زیر اختصاص داد :

 • لخته شدن خون در رگ های عمقی و متعاقبا به وجود آمدن عارضه های قلبی ریوی
 • از بین نرفتن درد
 • نکروز بافت ها
 • امکان دارد بخیه های داخلی به سطح پوست آیند
 • برجای ماندن اسکار
 • تجمع خون زیر پوست
 • امکان آسیب دیدن اعصاب و وریدها
 • نامتقارن شدن بازوها
 • کبودی و تورم به مدت طولانی

تمامی موارد ذکر شده روی رضایت بیمار از نتیجه عمل بازو تاثیرگذار خواهند بود ، به همین دلیل مهم است تا در جلسه مشاوره با بهترین جراح لیفت بازو تهران ، در مورد تمامی این موارد صحبت کنید.

البته توجه داشته باشید در صورتی که با درد در ناحیه قفسه سینه ، بالا رفتن ضربان قلب و فشار خون مواجه شدید ، بهتر است سریعا به مراکز پزشکی مراجعه نمایید.

چه کسانی کاندیدای خوبی برای جراحی بازو نیستند؟

 • افرادی که چاقی مفرط و یا تغییرات وزنی بیش از حد داشته باشند
 • دچار مشکلات یا بیماری هایی باشند که در درمان زخم ها مشکل ایجاد می کنند
 • افراد سیگاری ، زیرا این موضوع روی درمان زخم تاثیر منفی می گذارد و روند بیهوشی را با مشکل مواجه می کند

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *