اقدامات قبل از جراحی پلک

اقدامات قبل از جراحی پلک

همانطور که می دانید جراحی بلفاروپلاستی با هدف بازگرداندن زیبایی پلک ها و در پی آن جذابیت چشم ها انجام می پذیرد. در این مقاله به منظور داشتن یک جراحی پلک ایمن و بدون خطر نکاتی را به عنوان اقدامات قبل از جراحی پلک در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم. با توجه به اینکه حالت پلک انسان و بی نقص بودن آن ها تاثیری مستقیم در جمال چشم ها دارد ، بنابراین حفظ زیبایی پلک ها از اهمیت ویژه ای به خصوص در قشر بانوان برخوردار است. افزایش سن و سبک زندگی های امروزی و البته در مواردی هم عوامل ژنتیکی موجب بروز شل شدگی و پف در پلک ها می گردد از این رو جراحی بفاروپلاستی می تواند یک روش کارآمد به جهت رفع این مشکل ها باشد.

اقدامات قبل از جراحی پلک

چنانچه شما دچار افتادگی پلک یا بروز کیسه های چربی در زیر پوست آن شده اید و قصد ترمیم پلک های خود را از طریق این جراحی دارید بهتر است قبل از اقدام برای انجام بلفاروپلاستی موارد و نکات زیر را مطالعه نموده تا حین عمل جراحی زیبایی پلک هایتان احتمال بروز خطر در حداقل ترین شرایط باشد. باید توجه داشته باشید که برای داشتن یک جراحی بلفاروپلاستی موفق علاوه بر انتخاب جراح پلاستیک، رعایت اقدامات قبل از جراحی نیز می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

انجام معاینات چشم

یکی از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی پلک ، معاینه چشم ها می باشد. معاینه چشم باید به صورت کامل و توسط یک بینایی سنج یا متخصص چشم صورت پذیرد. با انجام این کار می توانید بدانید آیا شما کاندیدای مناسبی برای انجام این نوع جراحی هستید یا خیر. جراح پلاستیک تنها برای بررسی میزان دید شما به انجام این معاینه نیاز ندارد بلکه با استفاده از این چکاپ می تواند سلامت کلی چشم شما را نشان دهد. انجام این آزمایش تاثیر بسیار زیادی بر روی میزان موفقیت نتیجه جراحی می گذارد.

مشاوره با جراح

مرحله بعدی در اقدامات قبل از جراحی پلک دریافت مشاوره و برنامه ریزی برای عمل می باشد. اما قبل از برنامه ریزی شما باید با جراح خود مشورت کنید. در جلسه مشاوره ای که ترتیب داده می شود جراح از چشم های شما عکس های را دریافت می کند و در سپس درمورد گزینه های عمل ، نتایج احتمالی و ریسک های خطر آن صحبت خواهد کرد. همچنین پزشک تفاوت میان روش های انجام جراحی بر روی پلک بالا و پایین رو بیان می کند و مشخص می نماید که آیا شما کاندید مناسبی برای انجام این عمل هستید یا خیر. پس از آن در رابطه با مراقبت های قبل و بعد از جراحی نکاتی را به شما می گوید و به شما در برنامه ریزی برای قبل از جراحی کمک می کند.

اقدامات قبل از جراحی پلک

چهار هفته قبل از انجام جراحی

این دوره زمان مناسبی است که با جراح خود در رابطه با راه های جلوگیری از به وجود آمدن جای زخم و آسکار صحبت کنید. شما می توانید از یک ماه قبل شروع به استفاده از لوسیون ها ، ژل ها و کرم های که پزشک پیشنهاد می دهد استفاده نماید. این کار با تامین رطوبت مورد نیاز پوست می تواند پوست را برای برش های جراحی آماده کند.

در ادامه به مهم ترین اقدامات قبل از جراحی پلک پرداخته ایم :

  • داروهایی مثل مسکن ها ، آسپرین ، وارفارین و غیره می تواند انعقاد خون را دچار مشکل کند بنابراین به منظور جلوگیری از ریسک بروز خونریزی حین جراحی بلفاروپلاستی باید مصرف این داروها را از دو هفته قبل قطع کرده باشید.
  • همانطور که می دانید خون وظیفه اکسیژن رسانی به بافت ها را دارد. سیگار ، قلیان ، مشروب و غیره ، این عملکرد خون را تحت تاثیر قرار داده و با مشکل مواجه می کند بنابراین توصیه می گردد استفاده از آن ها را نیز از 2 هفته قبل ترک نمایید.
  • چنانچه به بیماری خاصی مبتلا هستید یا دارویی مصرف می کنید باید حتما پزشک خود را نسبت به آن آگاه سازید.
  • همچنین جراح پلک باید نسبت به حساسیت های دارویی شما مطلع باشد.
  • شما باید 6 تا 8 ساعت قبل از انجام عمل زیبایی پلک ها ناشتا باشید چرا که در صورت پر بودن معده خطر بازگشت محتویات آن به مجراهای تنفسی در حین عمل وجود دارد.
  • قبل از ورود به اتاق عمل بلفاروپلاستی صورت شما نباید هیچ گونه آرایشی داشته باشد.
  • آزمایشاتی را که پزشکتان برای شما تجویز کرده است را به طور کامل انجام داده و نتایج آن ها را در روز عمل زیبایی پلک همراه خود داشته باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *