هزینه عمل بینی

هزینه عمل بینی در سال 1403

هزینه عمل بینی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که قبل از جراحی باید در نظر بگیرید. جراحی بینی گزینه بسیار مناسبی برای تغییر ظاهر فعلی بینی و رسیدن به یک نتیجه ایده آل است. پس از جراحی بینی و دیدن نتایج اعتماد به نفس شما افزایش می‌یابد. قبل از رسیدن به این نتایج، قیمت عمل زیبایی بینی برای بسیاری از افراد مهم است. در حقیقت، عوامل مختلفی وجود دارند که در تعیین آن دخیل هستند. هزینه آزمایشات و دستمزد جراح از جمله این موارد به حساب می‌آید.

هزینه‌های جراحی بینی شامل چه مواردی است؟

هزینه عمل بینی با توجه به داشتن انواع مختلف و انجام توسط پزشک‌های مختلف یکسان نیست و به عوامل مختلفی بستگی دارد که به شرح زیر هستند:

✔ برای اطلاع از قیمت روز جراحی بینی به صورت دقیق تماس بگیرید.

هزینه مشاوره

همه افراد قبل از جراحی بینی باید از مشاوره با پزشک بهره مند شوند. در جلسات مشاوره پزشک و بیمار از یکدیگر اطلاعات زیادی دریافت می‌کنند. پزشک از بیمار می‌خواهد تا برای عکسبرداری از بینی آماده شود. این امر باعث می‌شود که ایرادات بینی بیشتر مشخص شوند. سپس با بررسی عکس‌های گرفته شده تشخیص می‌دهد که بینی شما به عمل نیاز دارد یا خیر. همچنین درصد تغییر بینی و هزینه‌های مربوط به جراحی را برای شما مشخص می‌کند.

در مقابل، شما می‌توانید از پزشک درباره روند جراحی و میزان تغییرات بینی سوال بپرسید. همچنین می‌توانید خواسته‌های خود درباره نوع تغییرات و اندازه آن‌ها را بیان کنید. پزشک با توجه به شرایط بینی شما تصمیم می‌گیرد که این تغییرات امکان پذیر هستند یا خیر.

هزینه آزمایشات قبل عمل

مانند هر جراحی دیگری، عمل بینی نیز به آزمایش‌های متعددی نیاز دارد که همگی آن‌ها باید قبل از عمل انجام شوند. این آزمایشات معمولا شامل آزمایش خون برای ابتلا به هپاتیت و ایدز و آزمایش ادرار برای سنجش عملکرد کلیه‌ها و میزان کراتین هستند. همچنین برای اثبات عدم بارداری نیز باید آزمایش دهید. در صورت بارداری ممکن است پزشک در انجام جراحی شما تجدید نظر کند. برای بررسی قند خونتان نیز باید از آزمایش خون استفاده کنید تا در حین بیهوشی مشکلی برای شما پیش نیاید.

هزینه‌های کلینیک

بسیاری از جراحی‌های بینی در کلینیک‌های خصوصی انجام می‌شوند که با توجه به تجهیزات استفاده شده ممکن است تغییراتی در هزینه عمل بینی به وجود بیاید. ممکن است پس از جراحی نیاز به بستری شدن داشته باشید. علاوه بر آن، استفاده از بیهوشی و سایر خدمات باعث می‌شود که هزینه عمل زیبایی بینی افزایش یابد.

دستمزد جراح

علاوه بر هزینه‌هایی که کلینیک به وجود می‌آورد، دستمزد جراح نیز جداگانه محاسبه می‌شود. جراحانی که سابقه زیادی در این زمینه داشته و تعداد جراحی‌های موفق آنان زیاد است، معمولا هزینه بیشتری برای جراحی‌های خود دریافت می‌کنند.

هزینه متخصص بیهوشی

همان طور که می‌دانید برای انجام جراحی بینی، به بیهوشی نیاز دارید و این کار در کلینیک و قبل از جراحی انجام می‌شود. متخصصین بیهوشی کار بسیار حساسی دارند و در استفاده از ماده بیهوشی باید نهایت دقت را به کار ببرند. به همین دلیل، هزینه و دستمزد آن‌ها می‌تواند تاثیر زیادی روی جراحی بینی بگذارد.

قیمت عمل بینی

هزینه عمل بینی گوشتی در سال 1403

جراحی بینی گوشتی نسبت به بینی‌های استخوانی پیچیدگی بیشتری دارد و ایجاد تغییرات در آن دشوارتر است. به همین دلیل است که اکثر پزشکان هزینه بیشتری برای این جراحی دریافت می‌کنند. اگر تصمیم دارید که این جراحی را در تهران انجام دهید، بهتر است بدانید که باید هزینه بیشتری نسبت به شهرهای دیگر بپردازید.

همچنان نوع جراحی در تعیین هزینه عمل بینی تاثیر دارد. معمولا از دو روش باز و بسته برای عمل بینی گوشتی استفاده می‌شود. عمل باز برای ایجاد تغییرات بزرگ مانند تغییر شکل پل بینی یا اصلاح انحراف تیغه بینی در نظر گرفته می‌شود که جراح در آن برش بزرگی را روی بینی ایجاد می‌کند. در نتیجه، می‌توان گفت که جراحی باز پیچیدگی بیشتری نسبت به عمل بسته دارد و طبیعی است که هزینه آن بسیار بالاتر باشد. 

هزینه عمل بینی استخوانی سال 1403

هزینه عمل بینی استخوانی نیز مانند بینی گوشتی حساب می‌شود و باید با توجه به هزینه ترخیص و بیمارستان نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام کنید. عمل بینی استخوانی پیچیدگی و ضخامت بینی گوشتی را ندارد. به همین دلیل، جراحی آن کمتر طول می‌کشد و ممکن است در برخی مراکزهزینه کمتری برای انجام آن پرداخت کنید. برای اطلاع دقیق از هزینه می‌توانید کار پزشکان مختلف را بررسی کرده و سپس بهترین و مناسب‌ترین هزینه را انتخاب کنید.

هزینه عمل بینی عروسکی در سال 1403

بینی عروسکی یکی از انواع بینی است که بین افراد از محبوبیت زیادی برخوردار است. در این نوع جراحی هر گونه بزرگ بودن نوک بینی کاملا برطرف شده و به سمت بالا تغییر شکل داده می‌شود. بدین صورت ظاهر افراد تغییر زیادی خواهد کرد. هزینه عمل بینی به این سبک به طور دقیق قابل ذکر نیست و شما باید با مراجعه به پزشک به طور صحیح مورد معاینه قرار بگیرید. اگر جراحی بینی عروسکی گزینه ای مناسب برای شما باشد، پزشک هزینه دقیق جراحی را به شما اطلاع می‌دهد.

هزینه عمل بینی نیمه فانتزی در سال 1403

عمل بینی نیمه فانتزی شبیه بینی فانتزی است، با این تفاوت که میزان بالا دادن نوک بینی در آن کمتر است و طبیعی‌تر به نظر می‌رسد. به طور کلی موارد زیر هزینه این جراحی را مشخص می‌کنند:

  • آزمایشات و عکسبرداری ها
  • هزینه‌های بیهوشی
  • هزینه بستری
  • نسخه‌های بعد از عمل
  • میزان دستمزد جراح

هزینه عمل بینی طبیعی در سال 1403

در این نوع جراحی بینی نواقص تا جای ممکن برطرف می‌شود، اما ظاهر آن تا حد زیادی تغییر نمی‌کند و به شکل طبیعی باقی می‌ماند. پس می‌توان نتیجه گرفت که بیشتر از روی بسته برای این نوع جراحی بینی طبیعی استفاده می‌شود، چون تغییرات در نظر گرفته شده جزئی هستند. پس قیمت عمل بینی چندان زیاد نیست و با داشتن یک بودجه متوسط کاملا از پس آن بر می‌آیید.

هزینه‌های بعد از عمل بینی شامل چه مواردی است؟

بعد از عمل بینی هم باید اقدامات مختلفی را انجام دهید. در ابتدا بینی شما باید چسب زده شود تا شکل بگیرد و نتایج جراحی در اثر ضربه تغییر نکند. این چسب‌ها معمولا گران نیستند و تهیه آن‌ها بسیار راحت است. تهیه داروها، ویزیت پزشک و در صورت نیاز کرم ترمیم کننده از دیگر هزینه‌هایی هستند که باید بعد از جراحی تقبل کنید. معمولا کرم ترمیم کننده هزینه بیشتری نسبت به سایر موارد دارد. در طی معاینه پزشک می‌توان با او صحبت کرده و در صورت نیاز خرید این کرم را منتفی کنید. چسب‌های بینی معمولا نیاز به جایگزینی زیاد ندارند، اما اگر پزشک این مورد را توصیه کند باید هزینه بیشتری در این زمینه بپردازید.

هزینه عمل بینی

هزینه عمل بینی با بیمه

مهم‌ترین سوالی که برای افراد پیش می‌آید درباره تحت پوشش بودن این جراحی توسط بیمه است. معمولا با توجه به این که جراحی بینی در دسته جراحی‌های زیبایی قرار می‌گیرد توسط بیمه پشتیبانی نمی‌شود. عمل بینی با بیمه تکمیلی امکان پذیر نیست و هیچکدام از هزینه‌های آن تحت پوشش قرار نمی‌گیرد. در برخی مواقع، اگر جراحی بینی ماهیت درمانی داشته باشد و برای اهداف رفع پولیپ یا انحراف باشد، ممکن است بخشی از هزینه‌ها  در عمل بینی با بیمه تامین اجتماعی تحت پوشش قرار داده شود. توجه داشته باشید برای اطلاعات دقیق‌تر بهتر است با ارائه دهنده بیمه خود صحبت کنید.

هزینه عمل بینی در بیمارستان دولتی

جراحی بینی در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی انجام می‌پذیرد. اگر چه امکانات و تجهیزات در بیمارستان‌های خصوصی بهتر هستند، اما هزینه بیشتری برای جراحی بینی دریافت می‌کنند. اگر بودجه محدودی در این زمینه دارید، بهتر است بیمارستان دولتی را برای عمل بینی انتخاب کنید. با انتخاب بیمارستان دولتی، شما هزینه کمتری نسبت به بیمارستان خصوصی و کلینیک پرداخت می‌کنید. در این صورت بستری شدن شما ممکن است دشوار باشد، زیرا معمولا ظرفیت تخت‌ها در بیمارستان‌های دولتی زودتر تکمیل می‌شود.

آیا هزینه عمل جراحی بینی را می‌توان به صورت اقساطی پرداخت کرد؟

ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که آیا عمل بینی قسطی امکان پذیر است؟ با توجه به افزایش قیمت عمل بینی در ایران  پرداخت هزینه‌ها برای بسیاری از افراد امکان پذیر نیست و نمی‌توانند تمامی هزینه‌های آن را تقبل کنند. به همین علت، به پرداخت قسطی روی می‌آورند. برخی از پزشکان امکانی را فراهم آورده اند که می‌توانید برای جراحی بینی خود از پرداخت اقساطی در طی چندین مرحله استفاده کنید. بدین صورت دیگر هیچ مشکلی در بودجه خود نخواهید داشت و می‌توانید بدون نگرانی از نتایج جراحی خود لذت ببرید.

جراحی بینی با کم ترین هزینه !

متاسفانه رینوپلاستی دربرخی مراکز تحت عنوان عمل بینی ارزان با کمترین هزینه تحت استانداردها انجام نمی‌شود. هزینه عمل بینی ممکن است مانع بزرگی برای این افراد به حساب بیاید. در این مطلب، با عوامل تاثیرگذار بر هزینه این جراحی اشاره کردیم. می‌توانید با مطالعه دقیق آن تا حدودی این هزینه را با پرداخت اقساطی یا روش‌های دیگر کاهش دهید. برای یافتن بهترین پزشک با هزینه مناسب می‌توانید از خدمات دکتر وهاب آسترکی استفاده کنید. برای تعیین وقت مشاوره می‌توانید با ما در تماس باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *