هزینه جراحی زیبایی پلک

هزینه بلفاروپلاستی در سال 1403

هزینه بلفاروپلاستی با توجه به عوامل متعددی تعیین می‌گردد که برای هر شخص متفاوت خواهد بود. اما آیا می‌دانید هزینه عمل بلفاروپلاستی چقدر است؟ با توجه به این که این عمل انواع مختلفی دارد و توسط پزشک‌های مختلفی انجام می‌پذیرد، طبیعی است که هزینه آن متغیر باشد. قیمت جراحی زیبایی پلک به عوامل متعددی از جمله موقعیت جغرافیایی و میزان تجربه جراح بستگی دارد. همچنین اگر می‌خواهید در خصوص برخورداری از بیمه مطلع شوید، عوامل موثر را در ادامه توضیح دادیم.

عوامل موثر در هزینه عمل بلفاروپلاستی

همان طور که می‌دانید هزینه بلفاروپلاستی طبق عوامل مختلفی تعیین می‌شوند که برخی از آن‌ها به شرح زیر هستند.

✔ برای اطلاع از قیمت روز جراحی زیبایی پلک به صورت دقیق تماس بگیرید.

میزان مهارت و دستمزد پزشک

برخی از جراحان بر اساس آموزش‌ها و میزان تجربه ای که دارند، هزینه بیشتری برای این عمل دریافت می‌کنند. اگر در بودجه خود دارای محدودیت هستید، بهتر است از خدمات پزشکانی استفاده کنید که تجربه کمتری دارند. این پزشکان با توجه به این که شهرت زیادی به دست نیاورده اند، ممکن است با مبالغ کمتر اقدام به انجام این عمل کنند.

محل جغرافیایی کلینیک

شهری که شما در آن تصمیم به این جراحی می‌گیرید بر هزینه بلفاروپلاستی تاثیر می‌گذارد. طبیعتا زندگی در شهرهای بزرگ نسبت به شهرهای کوچک متفاوت است. پس جراحی‌های زیبایی هم گران‌تر خواهند بود.

نوع جراحی

جراحی بلفاروپلاستی انواع مختلفی دارد و برخی از آن‌ها از سایر روش‌ها پیچیده‌تر هستند. این امر بر هزینه تقریبی بلفاروپلاستی تاثیر گذاشته و می‌تواند آن را کاهش یا افزایش دهد. به عنوان مثال، جراحی پلک بالا هزینه بیشتری نسبت به بلفاروپلاستی پلک پایین دارد. در نهایت، این ساختار چشم شما و تکنیک‌های استفاده شده توسط پزشک است که هزینه نهایی را مشخص می‌کند.

روش جراحی

تکنیک‌های مختلفی برای جراحی پلک‌های پایین و بالا به کار می‌روند که هر کدام به شکل متفاوتی پیاده سازی می‌شوند. برخی از این تکنیک‌ها پیچیدگی خاصی داشته و جراح باید در آن دقت عمل زیادی به کار ببرد.

هزینه‌های جانبی

برخی از جراحی‌های پلک باید با استفاده از بیهوشی عمومی انجام شوند، در حالی که برخی دیگر با بی حسی موضعی قابل انجام خواهند بود. استفاده از بیهوشی، نوع و مقدار آن در این موضوع تاثیر گذار است. همچنین آزمایشات قبل از جراحی و معاینات هم باید درنظر گرفته شوند.

هزینه جراحی زیبایی پلک

هزینه بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین

هزینه بلفاروپلاستی در پلک بالا و پایین ممکن است تفاوت چندانی با یکدیگر نداشته باشند، اما همان طور که می‌دانید این جراحی بسیار حساس و ظریف است. پس قطعا در این دو نوع جراحی تفاوت‌های جزئی وجود دارد. برای اطلاع از این موضوع در ابتدا باید با پزشک خود مشورت کنید تا شرایط شما را بررسی کند. امکان دارد که اصلا به هیچکدام از آن‌ها نیازی نداشته باشید. در نهایت با اطلاع از تفاوت قیمت جراحی پلک بالا و پایین می‌توانید به راحتی تصمیم بگیرید.

عمل بلفاروپلاستی شامل بیمه می‌شود؟

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا هزینه بلفاروپلاستی توسط بیمه پوشش داده می‌شود؟ این جراحی جز عمل‌های زیبایی قرار می‌گیرد و معمولا به قصد درمان انجام نمی‌شود. هیچکدام از بیمه‌ها هم هزینه جراحی‌های زیبایی را پوشش نمی‌دهند. پس می‌توان نتیجه گرفت که این جراحی نیز شامل بیمه نخواهد شد. در مواقعی اگر افتادگی پلک موجب اختلال در بینایی شما شود، با آزمایشات و بررسی‌های لازم بیمه ممکن است بخشی از هزینه جراحی شما را پوشش دهد.

بلفاروپلاستی با بیمه تکمیلی قابل انجام است؟

اگر شما تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دارید، ممکن است سازمان طرف قرارداد بیمه شما هزینه بلفاروپلاستی را در صورت داشتن جنبه درمانی پرداخت کند، اما این امر در صورتی امکان پذیر است که شما بتوانید تاییدیه های مربوطه را از پزشک خود دریافت کنید. با تشخیص سازمان بیمه تمام یا قسمتی از قیمت عمل بلفاروپلاستی به شما پرداخت می‌شود.

راهکارهای کاهش هزینه جراحی زیبایی پلک

آیا کاهش قیمت در زمینه بلفاروپلاستی امکان پذیر است؟ در پاسخ می‌توان گفت که بله می‌توان تا حدودی این قیمت را کاهش داد. یکی از این راه‌ها انتخاب عمل بلفاروپلاستی بدون جراحی است.

 در این روش هیچ برشی روی پلک‌ها صورت نمی‌گیرد و برداشتن قسمت اضافه پلک با استفاده از دستگاه‌های خاص مانند پلاسما جت انجام می‌شود. روش دیگری که می‌توانید با استفاده از آن هزینه این جراحی را کاهش دهید، اثبات این موضوع است که این عمل اهداف درمانی دارد. در نتیجه بخشی از این قیمت‌ها توسط بیمه پوشش داده می‌شود و در نهایت هزینه کمتری پرداخت می‌کنید.

آیا هزینه جراحی پلک برای پلک بالا یا پایین متفاوت است؟

جراحی پلک پایین برای کاهش افتادگی یا پف انجام می‌شود و معمولا به جای اهداف درمانی برای زیبایی استفاده می‌شود. انجام آن برای پزشک کمی پیچیده‌تر از جراحی پلک بالا است. جراحی پلک بالا نیز برای کاهش افتادگی انجام می‌شود، اما معمولا به زمان کمتری نسبت به جراحی پلک پایین نیاز دارد و با استفاده از بی حسی موضعی قابل انجام است. در نتیجه، معمولا کمی مقرون به صرفه تر است.

قیمت بلفاروپلاستی

هزینه عمل پلک چشم در بیمارستان بیشتر است یا کلینیک؟

بیمارستان‌ها نسبت به کلینیک‌ها از امکانات و تجهیزات بیشتری برخوردار هستند. اما این هزینه فقط به این مورد وابسته نیست و عوامل دیگری هم وجود دارند که در نهایت این موضوع را مشخص می‌کنند. در خصوص انتخاب بیمارستان و یا کلینیک، لازم است به توصیه های جراح خود عمل کنید.

هزینه جراحی پلک در بیمارستان دولتی تهران چقدر است؟

برخی افراد ممکن است انجام این جراحی را در بیمارستان دولتی ترجیح دهند. با این که بیمارستان‌های تهران از تجهیزات و امکانات بیشتری برخوردار هستند، اما معمولا هزینه این جراحی در بیمارستان دولتی کمی نسبت به بیمارستان‌های خصوصی و کلینیک‌ها کمتر است. لازم به ذکر است که این عمل یک جراحی حساس به حساب می‌آید و نباید تنها به این دلیل به هر بیمارستان یا کلینیک مراجعه کنید. قبل از جراحی به طور کامل تحقیقات خود را انجام داده و سپس در مرحله آخر با در نظر گرفتن بودجه خود نسبت به انتخاب بیمارستان یا کلینیک اقدام کنید.

در آخر درباره قیمت بلفاروپلاستی بدانید که …

مهم‌ترین موضوع قبل از اقدام برای انجام آن در بسیاری از افراد، قیمت بلفاروپلاستی است که در این مطلب به روش‌های کاهش هزینه آن اشاره کردیم. دکتر وهاب آسترکی یکی از باتجربه‌ترین و حاذق‌ترین پزشکان متخصص در زمینه این جراحی به حساب می‌آید و می‌توانند قیمت عمل زیبایی پلک را با در نظر گرفتن شرایطتتان به شما اعلام کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *