لیپوماتیک

دکتر خوب برای لیپوماتیک

دکتر وهاب آسترکی ، بهترین فوق تخصص پلاستیک تهران ، یکی از بهترین ها در زمینه لیپوماتیک بوده و نمونه کارهای بسیار موفقی دارند ؛ در صورت تمایل به کسب آگاهی بیشتر درباره دکتر آسترکی فوق تخصص پلاستیک و همچنین ، مشاهده نمونه کارهای ایشان می توانید به صفحه اینستاگرام شان مراجعه کنید.

لیپوماتیک

لیپوماتیک

لیپوماتیک ، یکی از روش های پیکرتراشی می باشد ؛ این روش غیر تهاجمی است و به منظور کاهش بافت های چربی ، از آن استفاده می شود که با بیرون کشیدن چربی های ناحیه مورد نظر ، باعث لاغری موضعی در افراد می شود.

امروزه با استفاده از عمل لیپوماتیک ، می توان با کمترین عوارض نسبت به تخلیه چربی های موضعی بدن اقدام نمود ؛ دقت این روش نسبت به لیپوساکشن ، بیشتر می باشد ؛ لازم به ذکر است لیپوماتیک ، به کاهش وزن و چاقی افراد کمکی نمی کند و تنها موجب کاهش سایز آن ها خواهد شد.

طی این روش ، مقدار چربی زیادی از بدن تخلیه می شود ؛ ولی به از بین بردن چربی ، آن هم به مقدار زیاد کمک نمی کند ؛ طی این روش فرد بیهوش نخواهد شد و درمان با بی حسی موضعی صورت می گیرد.

توجه داشته باشید که انجام این جراحی ، نیازمند دقت و مهارت بالایی دارد و چنانچه جراحی به درستی صورت نگیرد ، ممکن است منجر به افتادگی پوست ، عدم تناسب در اندام هایی ؛ همچون ران ، تورفتگی غیر طبیعی ، درد و خون ریزی شود.

این عمل از جراحی های غیر تهاجمی محسوب می شود و از آنجایی که در مقایسه با لیزر لیپولیز ، از لیزر و حرارت کمتری استفاده می شود ، احتمال بروز فیبروز در بافت پوست به حداقل خواهد رسید.

مزایای ليپوماتيک نسبت به لیپوساکشن

 • برخلاف لیپوساکشن که احتمال باقی ماندن چربی اضافی به صورت گلوله ای زیر پوست وجود دارد ، در ليپوماتيک ، این امکان وجود نداشته و چربی ها به صورت یکنواخت از بدن خارج می شوند.
 • در لیپوساکشن ، بیمار موظف است ؛ به مدت شش ماه از گن مخصوص استفاده نماید ؛ اما در لیپوماتیک ، بیمار موظف است تنها دو هفته از گن استفاده نماید ؛ البته این مدت زمان ، بسته به سن و شرایط بیمار ممکن است تا 4 هفته نیز افزایش یابد ؛ استفاده از گن ، به جمع شدن کامل پوست کمک می کند.
 • در لیپوماتیک ، به ترابکولاهای پوستی آسیب کمتری خواهد رسید.
 • در لیپوساکشن ، ممکن است علاوه بر بی حسی موضعی ، بیمار بیهوش کامل شود ، این در حالی است که در لیپوماتیک بی حسی موضعی ، کفایت می کند.
 • پس از لیپوساکشن ، فرد با تورم و ترشحات ناشی از عمل مواجه خواهد شد ؛ اما در لیپوماتیک ، ترشحات پس از گذشت 36 ساعت بر طرف می شوند.
 • احتمال بروز عفونت در ليپوماتيک ، کمتر از لیپوساکشن خواهد بود.
 • در مقایسه با لیپوساکشن ، پس از لیپوماتیک فرد با کوفتگی کمتری مواجه می شود.

بسیاری از افراد در این باره می پرسند ، در کدام یک از نواحی بدن می توان لیپوماتیک انجام داد ؟

امکان انجام لیپوماتیک ، در نواحی متفاوت بدن ؛ از جمله شکم ، پهلو ، پشت کمر ، بازو ، ران ، باسن ، غبغب و غیره وجود دارد ؛ ولی در این بین لیپوماتیک شکم و پهلو ، از رایج ترین انواع لیپوماتیک می باشند.

انجام لیپوماتیک برای چه افرادی مناسب نیست ؟

 1. افرادی که از چاقی مفرط برخوردارند ؛ یا افرادی که به بیماری هموفیلی دچار هستند ؛ باید از انجام لیپوماتیک خودداری کنند ؛ چرا که طی عمل ليپوماتيک ، خون زیادی از بدن می رود و این موضوع برای بیماران مبتلا به بیماری هموفیلی ، بسیار خطرناک است.
 2. به افرادی که دارای بیماری های عفونی هستند یا از سیستم بدنی ضعیفی برخوردارند نیز توصیه می شود که از انجام این عمل ، خودداری کنند.
 3. انجام لیپوماتیک ، به افرادی که دارای پوست شل و افتاده می باشند ، توصیه نمی شود.
 4. همچنین ، کسانی که سابقه بیماری های زمینه ای ؛ از جمله دیابت ، مشکلات قلبی ، ریوی و غیره دارند نیز کاندیدای مناسبی به منظور انجام این روش از لاغری موضعی ، نمی باشند.

عوارض لیپوماتیک چیست ؟

لیپوماتیک ، یکی از مطمئن ترین روش ها به منظور رفع چربی های مضاعف بدن می باشد و با وجود تمام مزایایی که دارد ، باز بعضی از افراد نسبت به آن بدبین بوده و تصور می کنند ، این روش از لاغری موضعی با خطرات و عواقب زیان بار بسیاری همراه است ؛ در صورتی که این گونه نبوده و افراد با مراجعه به یک پزشک ماهر و با تجربه در این زمینه ، پس از انجام آن با هیچ مشکلی مواجه نخواهند شد.

لازم به ذکر است ؛ عدم دقت در انتخاب پزشک و همچنین ، عدم رعایت دستورالعمل های ایشان موجب بروز برخی از مشکلات ؛ از جمله عفونت ، آمبولی ، خونریزی ، طولانی شدن دوران بهبودی و از این قبیل موارد می گردد.

به همین علت ، همواره به افراد توصیه می شود ، به اندازه کافی در انتخاب پزشک دقت کرده و همچنین ، تمامی نکات توصیه شده توسط ایشان را عمل نمایند.

تفاوت لیپوساکشن با ليپوماتيک چیست ؟

بارز ترین تفاوت این دو روش ، این است که در ليپوماتيک چربی های بدن ، سوزانده نمی شوند و برای استفاده در سایر قسمت های بدن مناسب هستند ؛ اما در لیپوساکشن ، چربی ها خورد شده و از بین خواهند رفت.

پاسخ

سه × پنج =

Call Now Buttonتماس با دکتر