Search
Close this search box.
عمل بینی برای چه کسانی خطرناک است

عمل بینی برای چه کسانی خطرناک است

عمل بینی برای چه اشخاصی خطرناک است؟ چه افرادی نباید از این جراحی های زیبایی استفاده کنند؟ به طور کلی خطر عمل بینی برای بعضی اشخاص وجود دارد اما ممکن است که شما در این مورد اطلاعاتی نداشته باشید و به همین دلیل توصیه بر این است که قبل از تصمیم گیری برای اقدام به هرگونه عمل زیبایی و درمانی در ناحیه بینی با جراح مربوطه مشورت کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا ببینید که آیا شما هم جزو این دسته از افراد هستید یا خیر.

چه افرادی باید از عمل بینی خودداری کنند؟

گاهی عمل بینی برای برخی افراد دارای محدودیت هایی است که اگر به انجام آن بپردازند با خطراتی مواجه خواهند شد و ممکن است که برای مدت زمان طولانی با چالش هایی برای بهبود آن ها روبرو شوند و هزینه های هنگفتی در این مسیر برایشان رقم بخورد.در ادامه به برخی از این افراد اشاره خواهیم داشت:

  • افرادی که به طور کلی وضعیت سلامت خوبی ندارند، ممکن است نتوانند از عمل بینی بهره‌ برند. مثلاً افرادی که دارای بیماری‌های قلبی، عروقی، ریوی، دیابت یا سیستمیک هستند، قبل از جراحی بینی، باید از نظر وضعیت سلامت کلی بررسی شوند.
  • اگر پوست بر روی بینی دارای مشکلاتی مانند زخم‌ها، التهابات یا عفونت‌ها باشد، جراحی بینی به تعویق می‌افتد تا پوست بهبود یابد.
  • افرادی که دارای نارسایی عروق یا عدم توانایی در تجدید سازی بافت هستند، ممکن است به خطر ایستادگی بعد از جراحی بینی باشند. مثلاً افرادی که دارای اختلالات خونریزی یا نقص در پوشش عروقی هستند.
  • اگر افراد دارای مشکلات انعقادی مانند تاریخچه تشکیل خون ‌گرفتگی یا مصرف داروهای ضد انعقاد هستند، نتوانند از جراحی بینی استفاده کنند یا نیاز به مدیریت ویژه داشته باشند.
  • خانم هایی که باردار هستند و یا قصد اقدام به بارداری تا شش ماه آینده دارند، بهتر است که از این خطرات و ریسک عمل دوری کنند و جراحی خود را به تعویق بی اندازند.
  • نوجوانان زیر 18 سال نباید به سراغ انجام این عمل بروند زیرا هنوز در مرحله رشد قرار دارند و احتمال خونریزی به دلیل رقیق بودن خون در این سنین نیز بیشتر است و قطعا خطرات چندین برابری دارد.

توصیه می‌شود که تصمیم در مورد انجام یا عدم انجام عمل بینی با مشورت و توصیه بهترین جراح بینی گرفته شود. خطرات این عمل شاید برای شما پنهان باشد و چندان خاص به نظر نرسد اما هر یک از این موارد، مدت طولانی بدن شما را ضعیف کرده و با مشکلات زیادی روبرو می‌کند.

جراحی-بینی-با-انحراف-شدید-و-شکستگی

چرا عمل بینی برای برخی افراد خطرناک است؟

همانند هر جراحی دیگری، این عمل هم با عوارض جراحی بینی همراه است. خونریزی، عفونت، التهاب، تجمع خون زیر پوست (هماتوم)، تحریک عصب‌ها و بافت‌های برای برخی افراد که دارای بیماری های خاص هستند یا مشکلات انعقاد خون دارند، چندان مناسب نیست و اگر با خطر و عارضه بعد از جراحی روبرو شوند، مدت زمان طولانی را باید به درمان بپردازند. بنابراین بهتر است افرادی که عمل زیبایی بینی برایشان خطرناک است حتما در مورد این مسائل اطلاعات کافی داشته باشند.

برای اینکه بدانید که در دسته افرادی قرار دارید که خطر جراحی بینی شما را تهدید می‌کند یا نه بهتر است اگر مبتلا به بیماری زمینه ای خاصی هستید یا از مشکلات کم خونی و … رنج میبرید، به پزشک خود اطلاع دهید زیرا شاید ایشان صلاح بر انجام عمل، حداقل در این بازه زمانی برای شما نبیند. برای تشخیص دقیق و بهتر این موضوع، با شماره های موجود ارتباط برقرار کنید و به یک جلسه حضوری در اینباره مراجعه نمایید. توجه کنید که اگر پزشک به شما اعلام کرد که عمل برایتان پر ریسک است و با خطرات همراه خواهد بود، بر انجام آن اصراری نداشته باشید.

جراحی بینی به طور کلی خطرناک نیست، اما همانند هر جراحی دیگری، احتمال دارد که با برخی عوارض و خطرات همراه باشد. به عنوان مثال خونریزی پس از عمل بینی ممکن است برای هر شخصی رخ دهد و نیاز به ترمیم و تحت نظر قرار گرفتن داشته باشد که این مورد برای افرادی که دچار کم خونی هستند و یا مشکلات انعقاد خون دارند نیز خطرناک است. به طور کلی جراحی بینی دارای خطرات چندانی نیست اما اگر شرایط فرد خاص باشد، احتمال بروز خطرات و یا عوارض جانبی بیشتر خواهد شد.

چگونه جراحی بینی بدون خطر داشته باشم؟

برای اینکه خطر و ریسک عمل خود را به حداقل برسانید باید حتما به بهترین جراح بینی مراجعه کنید. جراح بینی با تجربه و ماهر دارای نمونه و تجربه جراحی های متعدد با شرایط مختلف بسیار است که سبب می‌شود تا در شرایط خاص اطلاعات بیشتری در مورد کنترل شرایط شما حین جراحی داشته باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *