جراحی گوش

جراحی گوش یا اتوپلاستی

جراحی گوش یا اتوپلاستی ،  به منظور رفع ایرادات ظاهری گوش همانند رفع گوش های برجسته ، غیرقرینگی گوش ها و اصلاح سایز گوش و غیره انجام می شود و می تواند تاثیر قابل توجهی در ظاهر و اعتماد به نفس بیماران داشته باشد. (  فوق تخصص پلاستیک )

گوش ها ، یکی از اعضا بدن می باشند که در معرض دید دیگران قرار دارند ، بنابراین زیبایی آن ها بسیار مهم است و اعتماد به نفس فرد را تحت تاثیر قرار می دهد ، در برخی از مواقع می توان مشکلات ظاهری گوش ها را با استفاده از موی بلند ، کلاه و غیره پوشاند ؛ اما این راه حل موقتی است و فرد باید این مشکل را برای همیشه برطرف کند. با انجام جراحی گوش ، می توان علاوه بر مشکلات ظاهری گوش ، مشکلات مادرزادی را نیز بر طرف کرد.

جراحی گوش

مراحل جراحی زیبایی گوش

برای انجام جراحی زیبایی گوش ، جراح پلاستیک ابتدا اقدام به ایجاد کردن برش در یکی از نواحی پشت گوش یا درون چین های گوش می کند و اصلاحات مورد نیاز را اعمال می کند ( غضروف و پوست های اضافه برداشته شده و غضروف باقی مانده در محل اصلی خود جای می گیرند. ) و پس از ایجاد تغییرات ، برش ها باید بخیه زده شوند ؛ در اکثر مواقع پس از بخیه ، یک باند در دور سر ، بر روی گوش ها می بندد که باید باند تا چند روز بر روی گوش بیماران باقی بماند.

کل مدت زمان جراحی زیبایی گوش ، معمولا به 2 ساعت زمان نیاز دارد و اما لازم به ذکر است این زمان گفته شده طبق ایرادات بیماران متغیر است.

کاندیدای مناسب جهت جراحی زیبایی گوش

  • افردی که در سلامت کامل قرار دارد و مبتلا به بیماری هایی ؛ همچون عفونت گوش نمی باشد.
  • کسانی که توقع آن ها از جراحی زیبایی گوش واقع بینانه است.

نتیجه جراحی اتوپلاستی

نتایج جراحی زیبایی گوش ، بلافاصله پس از برداشتن باندها نمایان می شوند و لازم به ذکر است نتیجه اتوپلاستی ماندگار است و تغییرات آن تا آخر عمر باقی می ماند.

عوارض جراحی اتوپلاستی

با انجام جراحی زیبایی گوش نیز همانند دیگر جراحی های زیبایی ، خطراتی بیماران را تهدید می کند که با انتخاب جراح مناسب و ماهر می توان از بروز بسیاری از آن خطرات جلوگیری کرد ؛ همچنین علاوه بر دقت در انتخاب جراح زیبایی گوش ، رعایت نکات بعد از جراحی اتوپلاستی نیز تاثیر بسیاری در جلوگیری از بروز عوارض دارد.

جراحی گوش

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی گوش

به کسانی که تحت عمل اتوپلاستی قرار گرفته اند ، توصیه می شود مراقبت های بعد از جراحی گوش را جدی گرفته و به هیچ عنوان ، در رعایت آن ها سهل انگاری نکنند ؛ چرا که ، تاثیر مستقیم بر روی نتایج دریافتی و همچنین عوارض ناشی از این عمل زیبایی ، دارد.

در ذیل ؛ به طور مختصر به مهم ترین نکات پس از عمل اتوپلاستی ، اشاره شده است ؛ در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر ، به مقاله مربوطه موجود در سایت مراجعه نمایید.

  1. مصرف به موقع و منظم داروهای تجویز شده از سوی پزشک ، مراقبت از اسکار جراحی ، پانسمان به موقع و غیره از مواردی هستند که از بروز عفونت در دوران نقاهت عمل جراحی گوش ، جلوگیری می کنند ؛ بنابراین ، در این باره سهل انگاری نکنید.
  2. احساس خارش در روزهای ابتدایی بعد از عمل اتوپلاستی ، مسئله ای طبیعی می باشد که جای نگرانی ندارد ؛ تنها افراد باید توجه نمایند به هیچ عنوان ناحیه تحت درمان را نخارانند.
  3. بهتر است بعد از جراحی گوش ، لباس های آزاد و دکمه دار به تن کنید تا بدین ترتیب ، از ورود فشار به ناحیه تحت درمان خودداری گردد.
  4. از خوابیدن بر روی گوش ها اجتناب کرده و به طور طاق باز بخوابید ؛ همچنین ، بهتر است دو بالش در زیر سر خود قرار دهید.

هزینه عمل زیبایی گوش برجسته

برای هزینه جراحی زیبایی گوش ، قیمت مشخص و دقیقی تعیین نشده است ؛ بنابراین بیمار باید ابتدا تحت معاینه توسط فوق تخصص جراح پلاستیک قرار گیرد ؛ سپس هزینه جراحی زیبایی گوش او مشخص شود.

و در آخر

اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش ، با هدف بهبود شکل ظاهری گوش ها در افراد انجام شده و بسیاری از مشکلات مادرزادی و اکتسابی که سبب بد فرم شدن فرم ظاهری گوش ها شده است را بر طرف می کند و بدین ترتیب ، موجب اصلاح شکل ظاهری گوش ها و افزایش اعتماد به نفس افراد می گردد.

پاسخ

پنج × 2 =

Call Now Buttonتماس با دکتر