جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکمجراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم یا همان ابدومینوپلاستی راهی برای کوچک کردن شکم و پهلو بوده که طی آن چربی های اضافه و همچنین پوست های افتاده و آویزان ناحیه شکم و پهلو حذف شده و در نهایت با سفت شدن عضلات شکم ، به استایلی زیبا و تراشیده دست پیدا خواهید نمود.

افرادی که شکم و پهلوی بزرگ دارند و پوست این قسمت از بدنشان به دلایل مختلف خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و دچار افتادگی شده اند ، می توانند به کمک جراحی زیبایی شکم اقدام به کوچک کردن آن و همچنین رفع افتادگی پوست خود کنند.

با توجه به اینکه طی این عمل زیبایی ، سلول های چربی از بین می رود ، نتیجه عمل دائمی بوده و امکان چاق شدن در این بخش از بدن شخص ، دیگر وجود نخواهد داشت.

کاندیدای مناسب برای عمل جراحی زیبایی شکم

فردی که تقاضای عمل جراحی زیبایی شکم را دارد ، باید در درجه اول از سلامت کامل روحی و جسمی برخوردار بوده و نسبت به نتیجه نهایی عمل ، انتظارات واقع گرایانه داشته باشد ؛ در صورت برخورداری از این موارد ، اشخاص نامبرده شده در زیر می توانند ، کاندیدای مناسبی جهت انجام عمل ابدومینوپلاستی باشند :

کسانی که بسیار چاق بوده و با ورزش و رژیم های لاغری موفق به کاهش وزن نشده اند یا افرادی که از این روش ها نتایج مطلوب دریافت کرده اند ؛ اما در پی این امر ، پوست اطراف شکمشان در وضعیت افتاده و آویزان قرار گرفته است ، می توانند به کمک ابدومینوپلاستی ، شکمی صاف برخوردار شوند.

مادرانی که پس از طی نمودن دوران بارداری و کشیده شدن پوست شکم در این زمان ، دچار نافرمی و نازیبایی در این بخش از بدن خود شده اند ، می توانند با عمل زیبایی شکم بعد از زایمان ، زیبایی از دست رفته را به اندام خود بازگردانند.

اشخاصی که از اندام مناسب برخوردار هستند ، اما همیشه دارای شکم می باشند ، نیز گزینه مناسبی جهت انجام عمل ابدومینوپلاستی می باشند.

روش های انجام جراحی زیبایی شکم

به طور کل جراحی زیبایی شکم ، طی دو روش زیر انجام می پذیرد که در هر دو نیاز به بیهوشی کامل بیمار می باشد :

  1. جراحی مینور ( تامی تاک کوچک )
  2. جراحی ماژور ( تامی تاک بزرگ )

در ادامه روش انجام هر یک را تشریح می نماییم :

مینی ابدومینوپلاستی

در تامی تاک کوچک یا همان مینی ابدومینوپلاستی ، برش های مورد نیاز نسبتا کوچک بوده و بیشتر مناسب افرادی است که پس از یک دوره کاهش وزن شدید ، دچار افتادگی پوست اطراف شکم شده اند یا افرادی که بافت چربی در ناحیه زیر شکم آن ها تجمیع شده است ؛ طی این روش ، تنها قسمت چین زیر شکم بریده می شود و اصلاحات مورد نیاز انجام می گیرد و نیازی به جابجایی ناف بیمار نیست.

ابدومینوپلاستی کامل

جراحی زیبایی شکم ماژور ، برای اشخاصی که نیاز به اصلاحات بیشتر در ناحیه شکم دارند ، انجام می پذیرد و شکاف مورد نیاز آن ، در ناحیه بالای موهای اندام تناسلی ( همانند برش سزارین اما طویل تر از آن ) بر روی پوست شکم ایجاد شده و از یک طرف تا طرف دیگر لگن امتداد می یابد ؛ طی این روش ، فوق تخصص پلاستیک با برش هایی که گرداگرد ناف می زند ، آن را از بافت های اطراف جدا نموده و پس از عمل برداشتن چربی و پوست های اضافه ،  پوست آن ناحیه را لیفت و شکم را صاف می کند ؛ سپس در منطقه جدید بر روی سطح پوست شکم ، سوراخی را ایجاد و ناف بیمار را در آن قسمت بخیه می زند.

لازم به ذکر است که در تامی تاک بزرگ ، شکم تا زیر دنده ها باز شده و چنانچه نیاز به تایتنینگ عضله شکم باشد ، این امر انجام شده و در پی آن انحنای کمر محسوس تر می شود ؛ ( تایتنینگ ، تکنیکی است که طی آن عضلات شکمی که به دلیل بارداری یا اضافه وزن از یکدیگر جدا شده اند ، پس از برداشتن چربی های اضافه ، به یکدیگر نزدیک و مجدد ترمیم می شوند. )

آیا جراحی زیبایی شکم همان جراحی لاغری است ؟

جواب این سوال قطعا ” خیر ” می باشد ؛ لازم است بدانید ، ابدومینوپلاستی روشی برای کاهش وزن نیست ؛ در حقیقت جراحی زیبایی شکم ، تکنیکی جهت کاهش سایز می باشد و اشخاصی که نیاز به درمان برای لاغری دارند ، باید تحت ” عمل جراحی شکم برای لاغری ” یعنی اسلیو معده یا بای پس معده قرار بگیرند.

خطر آمبولی در جراحی شکمجراحی زیبایی شکم

اغلب کسانی که قصد انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی را دارند ، نسبت به خطر آمبولی جراحی شکم ترس داشته و نگران بروز این عارضه هستند ؛ قبل از هر چیز تعریفی از آمبولی ارائه می دهیم :

آمبولی چیست ؟

آمبولی ، در واقع جدا شدن یک توده از بدن و حرکت آن درون عروق خونی است که این توده امکان دارد از جنس جامد ، مایع و گاز باشد .

آمبولی در جراحی شکم ، به معنای حرکت توده چربی درون رگ ها بوده که می تواند موجب به خطر انداختن سلامتی بیمار شود ؛ لذا برای پیشگیری از بروز این نوع عوارض ، لازم است که حتما توسط یک جراح پلاستیک ماهر و با تجربه عمل زیبایی شکم را انجام دهید.

هزینه جراحی شکم

هزینه جراحی شکم و پهلو ، بسته به روش مورد استفاده و میزان وسعت عمل جراحی متفاوت بوده و به منظور کسب اطلاع در این زمینه ، باید به مطب پزشک مراجعه نموده و پس از معاینه حضوری ، با وی مشاوره داشته و از قیمت ابدومینوپلاستی خود آگاه شوید.

پاسخ

سیزده + یازده =

Call Now Buttonتماس با دکتر