جراحی بینی به روش باز

جراحی بینی به روش باز

در عمل جراحی رینوپلاستی ، دو راه دسترسی به ساختمان و اسکلت بینی افراد وجود دارد که به جراحی بینی به روش باز و جراحی بینی به روش بسته مرسوم هستند و هریک از آن ها شامل ویژگی های مختص به خود می باشند.

جراحی رینوپلاستی با هدف اصلاح ایرادات ظاهری بینی و جراحی سپتوپلاستی به منظور رفع انحراف تیغه بینی انجام می پذیرد. چنانچه شخص دچار هر دو مشکل باشد جراح پلاستیک با استفاده از عمل رینوسپتوپلاستی اقدام به برطرف نمودن ناهنجاری های موجود می نماید. حال آنکه پزشک معالج از دو مسیر می تواند شروع به اعمال اصلاحات نماید و تنها تفاوت این دو مسیر در برش هایی است که طی عمل جراحی بر روی بینی زده می شود.

 

جراحی بینی به روش باز

نحوه انجام عمل جراحی بینی به روش باز

در عمل جراحی بینی به روش باز علاوه بر برش هایی که داخل بینی زده می شود ، یک برش در زیر بینی و بر روی کلوملا نیز ایجاد می گردد ( کلوملا در واقع همان پایه میانی بینی است ). پس از آن پوست بینی از بافت زیرین جدا شده و جراح بینی می تواند با دید گسترده و تسلط کامل شروع به رفع ایرادات موجود در بینی بیمار نماید. در انتها نیز بریدگی ها بخیه می شوند.

با توجه به اینکه طی این تکنیک وسعت دید جراح بینی کامل بوده و امکان ایجاد تغییرات در همه قسمت های بینی بیمار میسر است لذا اولویت اول اغلب جراحان بینی بوده و عمل بینی به روش بسته تنها در مواردی معدود که بیمار نیاز به اصلاحات جزئی ، آن هم تنها بر روی تیغه بینی دارد ، انجام می پذیرد.

مزایای عمل بینی به روش باز

امتیازات جراحی بینی باز به شرح زیر است:

  • میدان دید دقیق برای جراح پلاستیک
  • در پی آن کاهش امکان بروز خطای پزشکی
  • اشراف کامل جراح بر روی تمامی اجزای بینی
  • امکان دسترسی راحت به قسمت های مختلف بینی
  • اعمال تغییرات و اصلاحات مورد نیاز در تمامی بخش ها اعم از نوک بینی یا تیغه آن

معایب جراحی بینی به روش باز

از معایب عمل بینی باز می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  1. ظاهر شدن تورم و کبودی بیشتر به دلیل برش بیشتر
  2. طولانی بودن دوران نقاهت پس از عمل
  3. ایجاد برش بر روی پوست بینی

هزینه جراحی بینی به روش باز

به طور کل هزینه جراحی بینی تا قبل از مراجعه نزد پزشک و معاینه حضوری امکان پذیر نمی باشد. زیرا بنا به اصلاحات مورد نیاز هر کس ممکن است هزینه عمل متفاوت باشد. لذا به منظور کسب اطلاع از هزینه عمل بینی به روش باز به مطب جراح بینی مدنظر خود مراجعه نموده و پس از مشاوره با وی نسبت به هزینه ها آگاهی یابید.

پاسخ

14 − ده =

Call Now Buttonتماس با دکتر