جراحی بازو

دکتر خوب برای جراحی بازو

جراحی بازو ، یکی از جراحی های زیبایی است که با انجام آن ، می توان پوست و چربی های اضافی بازو را بر طرف کرده و به آن زیبایی بخشید ؛ این جراحی ، برای افرادی که دچار بزرگی و شل شدگی بازو هستند ، گزینه مناسبی می باشد. (  فوق تخصص پلاستیک )

چه افرادی متقاضی جراحی بازو می باشند ؟

به طور کلی ، متقاضیان جراحی زیبایی بازو به دو دسته تقسیم می شوند :

 1. افرادی که به دلایل ژنتیکی با بزرگی بیش از اندازه بازو مواجه هستند.
 2. افرادی که در اثر تغییرات و نوسانات وزنی ، دچار تغییر در فرم ظاهری بازوها شده و همچنین ، با افتادگی در بازوهای خود روبرو شده اند.

 

جراحی بازو

 

کاندیدای مناسب جراحی بازو چه کسانی هستند ؟

افراد جهت انجام جراحی بازو ، باید شرایط زیر را دارا باشند :

 1. از بازوهایی با پوستی شدیدا سست برخوردار باشند.
 2. دارای بازوهایی بیش از اندازه بزرگ و عریض باشند.
 3. قبل از جراحی بازو ، وزن آنها تثبیت شده باشد و دچاز اضافه وزن چشمگیر نباشند.
 4. از وضعیت سلامتی مناسبی برخوردار باشند ، چرا که در صورتی که دچار شرایط خاص پزشکی بوده یا سابقه مصرف دارویی خاصی داشته باشند ، ممکن است در معرض خطرات جراحی قرار گیرند.
 5. افرادی که سیگار ، دخانیات و الکل مصرف نمی کنند.
 6. اشخاصی که از جراحی بازو ، انتظار و خواسته های معقولانه دارند.

نحوه‌ جراحی بازو

جراحی زیبایی بازو ، طی مراحل زیر انجام می پذیرد :

 • بیهوشی :

طی پروسه جراحی زیبایی بازو ، در ابتدا بیمار به منظور کنترل درد و راحتی در حین جراحی ، تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی قرار می گیرد ؛ تکنسین بیهوشی ، بسته به شرایط بیمار نوع بیهوشی مناسب را برای او در نظر می گیرد.

جراحی بازو

 • برش جراحی زیبایی بازو :

الگوی مورد استفاده جهت ایجاد برش در جراحی زیبایی بازو و نیز طول برش به عوامل زیر بستگی دارد :

 1. میزان چربی و پوست اضافی
 2. محل برش

در حقیقت طی جراحی بازو ، بهترین فوق تخصص پلاستیک تهران موارد فوق را در هنگام ایجاد برش در بازوها در نظر خواهد گرفت ؛ برش این جراحی در حالت کلی ، در داخل یا پشت بازو ایجاد می‌ گردد ، لذا این برش ها بر اساس نظر جراح پلاستیک ممکن است از زیر بغل تا ناحیه بالای آرنج ادامه یابند.

توجه داشته باشید که در برخی شرایط خاص ، ممکن است برش جراح بازو ، از وسعتی که ذکر شد محدودتر گردد.

 • بخیه :

در مرحله آخر ، باید بستن برش ها انجام شود ؛ بعد از اتمام جراحی بازو ، برش‌ هایی که در حین جراحی ایجاد شده اند یا به وسیله بخیه ‌های قابل جذب یا بخیه ‌هایی که پس از مدت کوتاهی قابل برداشتن هستند ، بخیه زده می شود.

ملاحظات قبل از جراحی بازو

پیش از جراحی بازو ، جراح متخصص با پرسیدن پرسش های مربوطه ، نسبت به دریافت شرح ‌حالی دقیق از بیمار و وضع جسمانی – روحی وی اقدام می نماید تا به این ترتیب ، بتواند کسب بهترین نتایج را برای بیمار خود رقم بزند.

پس از این مرحله ، جراح پلاستیک با تجویز آزمایشات کنترلی از لحاظ وضعیت سلامت عمومی مورد بررسی قرار می گیرد ؛ سپس جراح متخصص ، در مورد نتایج جراحی و همچنین ، عوارض و خطرات احتمالی آن با بیمار خود مشاوره می نماید.

جراحی بازو

اقدامات قبل از جراحی بازو

نهایتا ، چنانچه بیمار نسبت به انجام جراحی بازو تصمیم قطعی گرفته باشد ؛ باید جهت کسب آمادگی لازم برای انجام عمل ، نسبت به رعایت اقدامات ذیل توجه کافی داشته باشد :

 • با توجه به تشخیص پزشک معالج ، داروهایی که در حال حاضر مصرف می کند را قطع یا به نحوی که ایشان توصیه می کند ، مصرف نماید.
 • فرد قبل از جراحی زیبایی بازو ، باید از مصرف سیگار حداقل دو هفته قبل از عمل ، خودداری کند.
 • مصرف داروهای ضد التهاب ، آسپرین و برخی مکمل‌ های گیاهی می تواند منجر به تشدید خونریزی در حین عمل و پس از آن شود ؛ در نتیجه از دو هفته قبل از عمل ، باید مصرف این داروها به طور کامل قطع گردد.

توصیه های بعد از جراحی بازو

بعد از جراحی زیبایی بازو ، بیمار باید توصیه هایی که در ادامه به آن ها می پردازیم را طی دوران بهبودی ، به صورت دقیق رعایت نماید تا نتایجی که از این جراحی ، مد نظر دارد به درستی برای وی محقق گردد.

 • بیمار باید موضع جراحی را به صورت مرتب پانسمان نماید ، چرا که لازم است ناحیه جراحی شده به منظور پیشگیری از تورم حتما با نوار یا بانداژ مخصوص بسته نگه داشته شود.
 • در برخی افراد امکان دارد ، جهت تخلیه مایع یا خون تجمع یافته در زیر پوست ، به صورت موقت لوله ای کوچک و نازک در زیر پوست بیمار قرار گیرد.
 • با استفاده از یک بالش در حالات خواب و استراحت باید دست ها را بالا نگاه داشته و به تسریع فرآیند بهبودی کمک کرد.

جراحی بازو

 • بلند کردن و حمل اجسام با وزن بالا به کمک دست ها تا قبل از پایان روند بهبودی ، برای بیمار مجاز نمی باشد.
 • داروهایی جهت تسکین درد ، طی هفته ابتدایی بعد از جراحی ، توسط جراح پلاستیک برای بیمار تجویز می شود و بیمار می تواند جهت کنترل درد از این داروها استفاده نماید.
 • چنانچه در جراحی بازو از بخیه های غیرقابل جذب استفاده شده باشد ، معمولا بیمار باید یک هفته پس از عمل ، جهت کشیدن بخیه ها و ویزیت مجدد به پزشک معالج خود رجوع نماید.
 • در جراحی زیبایی بازو ، فرد پس از یک هفته استراحت قادر به بازگشت به محل کار خود و انجام امور روزمره خواهد بود.
 • آغاز فعالیت های ورزشی از یک ماه بعد از جراحی بازو ، با نهایت دقت و احتیاط و همچنین ، صلاحدید جراح پلاستیک ممکن خواهد بود.

نتیجه جراحی بازو

نتیجه حاصله از جراحی زیبایی بازو ، به خوبی پس از پایان جراحی و با قیاس عکس ‌های قبل و بعد از عمل فرد ، ملموس و قابل تشخیص خواهد بود ؛ قاعدتا کمی جای برش ، تورم و کبودی در ظاهر بازو قابل رویت است ، اما نگران نباشید ، زیرا با گذشت زمان و تقریبا طی دو هفته ترمیم شده و بهبود پیدا می کند.

لازم به ذکر است که اسکار جراحی بازو گر چه ممکن است کمی آزار دهنده باشد ، اما به دلیل قرار گیری محل برش خورده در زیر بازو و همچنین ، قرار گرفتن دست ‌ها در طرفین بدن ، برش ناشی از جراحی بازو مخفی خواهد ماند.

نهایتا اینکه جراحی بازو ، باعث می شود که فرد با رضایت و اعتماد به نفس بیشتری در اجتماع حضور یابد.

جراحی بازو

ماندگاری نتایج جراحی بازو

نتیجه به دست آمده از عمل زیبایی بازو ، با توجه به پایدار بودن وزن بیمار و همینطور حفظ تناسب اندام وی پس از جراحی بازو ، نسبتا دائمی و ماندگار خواهد بود.

توجه داشته باشید که پس از الزام و ضرورت نیاز به تبحر و تجربه جراح پلاستیک جهت حصول نتایج بهینه از این جراحی ، رعایت توصیه ها و دستورالعمل ‌های ارائه شده توسط پزشک ، می تواند نتیجه ایده آل از جراحی بازو را برای شما به خوبی محقق سازد.

هزینه جراحی بازو

هزینه جراحی زیبایی بازو ، با توجه به میزان گستردگی عمل ، متغیر است و پس از معاینه بیمار توسط جراح پلاستیک مشخص می گردد ؛ با توجه به این که جراحی بازو یک عمل زیبایی می باشد ، تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد.

پاسخ

پانزده − 7 =

Call Now Buttonتماس با دکتر