تزریق چربی

تزریق چربی چیست ؟

طبق گفته فوق تخصص پلاستیک : در اصطلاح پزشکی تزریق چربی را لیپو اینجکشن می نامند ، که به منظور حجم دهی در برخی از نقاط بدن انجام می شود. در بعضی از مواقع ؛ به علت کاهش وزن ، برخی از قسمت های بدن دچار شلی و افتادگی پوست می شوند ؛ در این صورت ، با انجام جوانسازی هایی ؛ همچون لیفتینگ نیر نمی توان افتادگی پوست را برطرف کرد و تنها راه آن ، تزريق چربی به پوست می باشد.

بعضی از افراد ، صورت آن ها بسیار پیرتر از سن شان نشان می دهد و این موضوع ، به علت کاهش چربی در بافت پوست صورت می باشد ، نه پیری پوست صورت ؛ بنابراین ، آن ها جهت جوانسازی باید از روش تزريق چربی استفاده کنند.

تزریق چربی

ویژگی های صورت

از دست رفتن طبیعی حجم صورت شما ، که با بالا رفتن سن اتفاق می افتد ، می تواند ظاهر صورت شما را تا حد قابل توجهی تغییر دهد. تزریق های چربی ، ابزار ساده ای برای بازیابی حجم از دست رفته کانتور صورت می باشند ، که به موجب آن ، کل چهره جوانسازی می شود. تزریق های صورت را می توان برای درمان حجم از دست رفته در اطراف چشم ها ، ابروها ، لب ها ، دهان ، شکن های لب و بینی ، دست ها ، باسن و گونه ها مورد استفاده قرار داد.

بافت های نرمی که پایه چارچوب استخوانی بدن و صورت را تشکیل می دهند ، شامل 3 لایه می باشند :

لایه بافت عمیق : عمیق ترین لایه بافت حاوی ماهیچه ها که مسئول حالات صورت می باشند. همه این حرکات صورت به دلیل انقباض این ماهیچه ها اتفاق می افتد و زمانی که خاصیت ارتجاعی خود را در طول فرایند پیری از دست می دهند ، کشش و افتادگی ، اتفاق می افتد.

لایه بافت میانی : لایه بافت چربی، بین لایه ماهیچه ای و پوست قرار دارد. در طول دوره جوانی فرد، چربی صورت، به طور یکنواخت در سراسر صورت پخش می شود. با افزایش سن، نیروی جاذبه، چربی را به سمت پایین می کشد و باعث تجمع آن در ناحیه غبغب و زیر چانه می شود و فرورفتگی هایی را در ناحیه گونه برجای می گذارد.

بیرونی ترین لایه بافت : پوست، بیرونی ترین لایه بافت می باشد و با بالا رفتن سن، خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و باعث ایجاد چین و چروک، شکن ها، خطوط و تا خوردگی ها در پوست می شود.

تزریق چربی در کدام یک از نواحی بدن کاربرد دارد ؟

 1. گونه
 2. گودی زیر چشم
 3. پشت چشم
 4. لب
 5. چانه
 6. خط خنده
 7. پشت دست
 8. سینه
 9. واژن

تزریق چربی

مراحل انجام تزریق چربی

تزریق چربی ، به هر دو روش بیهوشی عمومی و بی حسی موضعی انجام می شود و عملی ، سخت و طاقت فرسا نیست و پس از آن نیز عوارضی برای بیمار ندارد.

تزريق چربی ، به این گونه انجام می شود که ابتدا جراح پلاستیک ، چربی را از نقاطی از بدن که چربی آن ها به راحتی با انجام ورزش یا رژیم غذایی از بین نمی رود ؛ مانند ران ، شکم و غیره با استفاده از سوزن می کشد ؛ سپس این چربی ها باید به منظور خالصی ، در دستگاهی به نام سانتریفیوژ قرار گیرند و پس از آن ، در مرحله دوم تزريق چربی ، به وسیله سوزن در قسمت های مورد نیاز انجام می شود.

تزریق چربی ، باید توسط متخصص پلاستیک انجام شود ، زیرا مقدار برداشت چربی از ناحیه مورد نظر ، امری بسیار حساس می باشد.

بهبودی پس از تزريق چربی ، بسیار سریع رخ می دهد و بیمار ، می تواند بلافاصله به انجام فعالیت های روزمره خود بپردازد ؛ تنها ممکن است تورم و کبودی آن تا 1 هفته باقی بماند.

مزایای تزریق چربی

 • چربی از بدن خود بیمار گرفته می شود ؛ بنابراین ، بدن به آن واکنش نشان نمی دهد.
 • روشی کاملا ایمن می باشد.
 • عوارض ندارد.
 • در این روش ، بخیه زده نمی شود.
 • خطر جا به جایی چربی ، وجود ندارد.
 • در هنگام لمس ، طبیعی به نظر می رسد.
 • مدت زمان ماندگاری آن ، طولانی می باشد.
 • خطر عفونت در این روش ، وجود ندارد.

تزریق چربی

تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد ؟

مدت زمان ماندگاری تزریق چربی در هر فرد با توجه به سبک زندگی ، رژیم غذایی و از این قبیل موارد متغیر می باشد ؛ به همین علت ، نمی توان مدت زمان ماندگاری آن را به طور دقیق ، بیان کرد ؛ اما در حالت کلی ، ماندگاری آن طولانی است.

سن مناسب برای تزریق چربی

تزريق چربی ، محدودیت سنی ندارد و افراد در هر سنی می توانند جهت انجام این کار اقدام کنند ؛ اما با این حال ، مناسب ترین سن جهت انجام این روش از جوانسازی پوست ، بین سنین 18 الی 70 سال می باشد.

عوارض تزریق چربی صورت چیست ؟

تزریق چربی ، از ایمن ترین روش های جوانسازی می باشد ؛ چرا که ، از بدن خود فرد تهیه شده است ؛ بنابراین ، امکان بروز حساسیت نسبت به آن وجود ندارد ؛ اما با این حال ، در صورتی که توسط پزشک ماهر و چیره دست انجام نشده و همچنین ، نسبت به رعایت نکات و مراقبت های قبل و بعد از آن ، توجه نشود ؛ احتمال بروز عوارض ، افزایش خواهد یافت ؛ برخی از این عوارض ، عبارت اند از : عفونت ، بی حسی ، عدم دریافت نتایج مطلوب ، آمبولی ، لخته شدن خون ، غیرقرینگی در ناحیه تزریق ، تجمع مایع یا خون در زیر پوست ، تغییر رنگ پوست و از این قبیل موارد.

هزینه تزریق چربی صورت چقدر است ؟

عوامل متفاوتی در قیمت نهایی تزريق چربی ، تاثیر گذاراند ؛ به همین علت ، به افراد زیباجو توصیه می گردد ؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره ، به پزشک مراجعه نمایند ؛ ایشان ، قیمت دقیق تزریق چربی را به شما اعلام می کند.

پاسخ

13 − 10 =

Call Now Buttonتماس با دکتر