بهترین جراح ژنیکوماستی

بهترین جراح ژنیکوماستی در تهران کیست ؟

دکتر وهاب آسترکی ، فوق تخصص جراحی پلاستیک ، بهترین جراح ژنیکوماستی در تهران ، بوده و دارای نمونه کارهای موفق بسیاری در این زمینه می باشند ؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده نمونه کارهای ایشان می توانید به صفحه اینستاگرام شان مراجعه نمایید.

جراحی ژنیکوماستی

در اصطلاح پزشکی اختلال بزرگ شدن سینه آقایان را ژنیکوماستی می نامند ، این اختلال منجر به کاهش اعتماد به نفس آنان شده و همچنین می تواند سبب بروز مشکلاتی در حین انجام فعالیت های فیزیکی شود.

عواملی همچون وارثت ، تغییرات هورمونی ، افزایش وزن ، تاثیر برخی از داروها ، مصرف مواد مخدر و از این قبیل موارد می تواند در بروز این اختلال موثر باشد. آقایانی که با این اختلال درگیر هستند ، می توانند اقدام به انجام جراحی ژنیکوماستی نمایند ؛ تنها باید دقت کنند که دریافت نتایج مطلوب از این جراحی ، نیازمند مراجعه به جراح پلاستیک با تجربه و ماهر است.

بهترین جراح ژنیکوماستی

انتخاب بهترین جراح ژنیکوماستی

به منظور آشنایی با جراحان ژنیکوماستی ، می توانید به جستجو در اینترنت پرداخته و از دوستان و آشنایی که در این زمینه اطلاعات دارند ، کمک بگیرید.

در حین انتخاب جراح ژنیکوماستی ، باید به نکاتی در ذیل به آن ها اشاره شده است ، بسیار توجه نمایید :

 • آیا جراح مورد نظر دوره فوق تخصص جراحی پلاستیک ، را گذرانده است.
 • مدت زمان فعالیت ایشان
 • تعداد جراحی های انجام شده
 • میزان رضایت سایر بیماران
 • و غیره

از دیگر مواردی که تاثیر به سزایی در دریافت نتایج مطلوب از جراحی ژنیکوماستی دارد ، باید به رعایت نکات و مراقبت های قبل و بعد از آن اشاره کنیم ، بنابراین در این باره بسیار دقت کرده و سهل انگاری نکنید.

علائم ژنیکوماستی چیست ؟

علائم ژنیکوماستی در دامنه ای از تشکیل مقدار اندکی بافت اضافی در اطراف نوک سینه ها تا ایجاد سینه های برجسته ، متغیر می باشد ؛ این مشکل می تواند یک یا هر دو سینه را تحت تاثیر قرار دهد.

گاهی اوقات بافت پستان ، حساس و دردناک می شود ، ولی این حالت همیشه اتفاق نمی افتد.

دیگر علل نادر ژنیکوماستی عبارتند از :

 1. عوارض جانبی داروها – از قبیل داروهای ضد زخم معده یا داروهای بیماری قلبی
 2. داروهای غیر مجاز – از استروئیدهای آنابولیک
 3. نوشیدن الکل زیاد
 4. داشتن یک مشکل سلامت – مثل نقص عملکرد کلیه یا بیماری کبد
 5. سندروم کلاین فلتر ( یک ناهنجاری ژنتیکی نادر )
 6. و از این قبیل موارد

درمان ژنیکوماستی چگونه است ؟

در صورت نگران بودن درباره رشد بافت پستان ، به پزشک مراجعه کنید ؛ ایشان درباره گزینه های درمان با شما گفتگو خواهد کرد.

اگر پزشک نیاز به درمان را تشخیص دهد ، موارد زیر را توصیه خواهد کرد :

 • جراحی برای برداشتن بافت پستان اضافی
 • دارو برای تنظیم بهم ریختگی تعادل هورمون

اگر برای مدت زیادی ژنیکوماستی داشته اید و بدن شما به درمان های دارویی و سایر درمان های غیر جراحی ، واکنش مثبت نشان نداده است ، می توانید جراحی را به عنوان گزینه درمان انتخاب کنید.

در صورت احساس درد در ناحیه و نیز در صورت وجود برآمدگی آشکار ، به پزشک مراجعه کنید ؛ گاهی اوقات لازم است برآمدگی ایجاد شده ، برداشته شود ؛ ژنیکوماستی هیچ ارتباطی با سرطان پستان ندارد ، ولی اگر نگران تورم ایجاد شده در این اندام خود هستید ، به پزشک مراجعه کنید.

هزینه عمل جراحی ژنیکوماستی

آگاهی از هزینه نهایی جراحی ژنیکوماستی ، نیازمند مراجعه به جراح پلاستیک و انجام معاینات مورد نیاز می باشد ؛ بنابراین پیش از انجام معاینات توسط پزشک نمی توان هزینه آن را تعیین کرد.

خلاصه

ژنیکوماستی که گاهی تحت عنوان بزرگ شدن پستان مردان شناخته می شود ، یک موقعیت رایج است که باعث متورم شدن پستان های مردان و پسران و بزرگ شدن بیش از حد نرمال آن ها می شود ؛ این در پسران نوجوان و مردان مسن ، از رواج بیشتری برخوردار است.

پاسخ

دو + شانزده =

Call Now Buttonتماس با دکتر