اقدامات قبل از جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی

افرادی که می خواهند عمل زیبایی بینی انجام دهند باید رعایت نکات قبل و بعد عمل بینی را جدی بگیرند تا بتوانند جراحی رینوپلاستی موفقی داشته باشند. در زیر اقدامات قبل از جراحی بینی و نکاتی که جزء مراحل قبل از عمل بینی می باشد را بازگو می کنیم:

 

اقدامات قبل از جراحی بینی

 

 • درمان استرس قبل از عمل بینی

مسلما وجود کمی استرس قبل از هر نوع عمل جراحی برای بیمار امری طبیعی است. بسیاری افراد هستند که از بیهوشی می ترسند و برخی دیگر به دلیل اطلاعات نادرستی که از دیگران دریافت کرده اند دچار استرس و نگرانی می شوند. در ابتدا باید بدانید که تجربه عمل جراحی افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است و از طرفی بهتر است جراح بینی خود را با تحقیق و صرف زمان کافی پیدا نمایید تا موارد نگرانی شما از بین برود.

 • پریود بودن هنگام عمل بینی

دوران قاعدگی با انجام عمل بینی تداخلی ایجاد نمی کند اما با توجه به اینکه در این دوران خلق و خوی اغلب بانوان دچار تغییر شده و در برخی درد و خونریزی شدید وجود دارد، بنابراین توصیه می شود از آنجایی که جراحی زیبایی بینی ضرورت درمانی ندارد، تاریخ انجام آن را به گونه ای برنامه ریزی کنید که با دوره قاعدگی شما همزمان نشود.

 • سرماخوردگی قبل از عمل بینی

با توجه به این که به هنگام سرماخوردگی بینی، حلق و سینوس ها درگیر می شوند و مشکلاتی از قبیل آبریزش بینی، سرفه، درد و غیره برای بیمار به وجود می آورد پس اگر قبل از انجام جراحی بینی دچار سرماخوردگی شدید ، باید عمل رینوپلاستی خود را تا زمان بهبودی به تعویق بی اندازید.

 • مصرف دارو قبل از عمل بینی

چنانچه متقاضی انجام جراحی زیبایی بینی هستید باید بدانید که چه داروهایی قبل از عمل بینی نباید مصرف کرد .
مصرف داروهایی که موجب رقیق شدن خون و اختلال در انعقاد آن می گردند مثل آسپرین و وارفارین باید 2 هفته قبل از انجام عمل رینوپلاستی ترک شود زیرا ریسک خونریزی در حین جراحی بینی را بالا می برد.

در ادامه به برخی دیگر از اقدامات قبل از عمل بینی می پردازیم:

 1. شب قبل از عمل بینی خود شام سبک میل کرده و به مدت 8 ساعت قبل از جراحی رینوپلاستی ناشتا باشید.
 2. 2 هفته قبل از رسیدن زمان جراحی بینی مصرف سیگار و الکل را کنار بگذارید. زیرا این دو ماده، اکسیژن رسانی خون در بدن شما را تحت تاثیر قرار می دهد.
 3. از اقدامات قبل از جراحی بینی برای بانوان این است که نباید قبل از عمل رینوپلاستی آرایشی داشته باشند.
 4. آقایان نیز باید ریش و سبیل خود را تراشیده باشند.
 5. یکی از اقدامات شب قبل از عمل بینی این است که استحمام نمایید تا اگر پس از عمل بینی امکان حمام رفتن نداشتید دچار مشکل نشوید.
 6. لباسی که می پوشید بهتر است دارای دکمه باشد تا برای تعویض آن پس از جراحی رینوپلاستی ضربه ای به بینی خود وارد نکنید.
 7. آزمایشات تجویز شده توسط پزشک خود را قبل از عمل بینی انجام داده و نتایج آن را در روز عمل رینوپلاستی همراه داشته باشید.

پاسخ

چهار × 3 =

Call Now Buttonتماس با دکتر