اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی

اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم ، با هدف رفع چربی و پوست مضاعف شکم انجام گرفته و سبب تناسب اندام در افراد می شود ؛ همانطور که می دانید دریافت نتایج مطلوب از این جراحی ، نیازمند جراح چیره دست و ماهر می باشد ، اما یکی از نکات بسیار مهم دیگر که تاثیر به سزایی در دریافت نتیجه مطلوب از این جراحی دارد ، در رابطه با رعایت اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی است ؛ در این مقاله  از سایت دکتر وهاب آسترکی یکی از بهترین جراحان پلاستیک تهران به منظور افزایش آگاهی شما عزیزان در رابطه با اقدامات قبل از عمل ابدو ، توضیح داده شده است.

اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی

در صورت تمایل به آگاهی از مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی ، می توانید به مقاله مربوطه مراجعه نمایید.

مراقبت های قبل از ابدومینوپلاستی

  • استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل پیش از عمل ابدو ، منجر به بروز اختلال در حین عمل می شود ؛ به همین منظور جراح به افراد توصیه می کند ، به منظور رعایت اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی ، از مصرف سیگار ، قلیان و الکل پرهیز کنند ؛ لازم به تذکر است در بسیاری از مواقع افراد حتی در معرض دود این موارد نیز نباید قرار گیرند.
  • مصرف برخی از داروهای گیاهی و شیمیایی که سبب بروز اختلال در انعقاد  خون می شوند ؛ از مدتی قبل از عمل جراحی زیبایی شکم توصیه نمی گردد ؛ چرا که مصرف این داروها احتمال خونریزی در حین عمل زیبایی شکم را افزایش می دهد.
  • مصرف به موقع و منظم داروهای تجویزی پزشک ، از اهمیت به سزایی برخوردار است ؛ بنابراین در این باره سهل انگاری نکنید.
  • به کسانی که تصمیم به انجام ابدو  گرفته اند ، توصیه می شود شب قبل از این جراحی ، شام سبک میل کرده و از 8 ساعت قبل از انجام آن از خوردن و آشامیدن اجتناب کنند ؛ چرا که افراد باید در حین عمل ناشتا باشند.

اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی یک هفته قبل

  • در یک هفته قبل از عمل زیبایی شکم ، نیاز است تا شما به سلامتی خود اهمیت زیادی دهید. به عنوان مثال به تغذیه و وضعیت جسمانی خود توجه ویژه ای داشته باشید و سعی کنید به هیچ عنوان سرما نخورید چرا که سرما خوردن شما باعث می شود تا زمان انجام عمل جراحی برای مدتی به تعویق بیافتد.
  • همچنین در صورتی که قصد کاهش وزن خود را دارید بهتر است تا چندین هفته پیش از انجام عمل جراحی از انجام این کار خودداری کنید چرا که در زمان انجام این پروسه حتما باید وزن شما ثبات داشته باشد.
  • از دیگر اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است می توان به آزمایش خون اشاره کرد، چرا که از این طریق می توان بسیاری از موارد از قبیل هموگلوبین و بسیاری از موارد دیگر را بررسی نمود و از سلامتی فرد اطلاعات بیشتری داشت. اما نکته ای که حتما باید توجه داشته باشید این است که حتما برای انجام این عمل جراحی باید ناشتا باشید. از همین رو توصیه می شود تا 8 ساعت قبل از عمل جراحی خوردن و نوشیدن را متوقف سازید.

مصرف قرص ویتامین E قبل از ابدومینوپلاستی

به طور کلی، مصرف هر گونه مکمل غذایی یا ویتامین قبل از هر نوع عمل جراحی باید با پزشک معالج شما مشاوره شود. در مورد مصرف قرص ویتامین E قبل از عمل ابدو ، باید به دلیل اینکه این ویتامین ممکن است با خون رقابت کند و باعث خونریزی بیشتر شود، با پزشک خود مشورت کنید. پزشک شما می‌ تواند شما را راهنمایی کند که آیا باید قرص ویتامین E را قبل از عمل جراحی مصرف کنید یا خیر. همچنین، باید به یاد داشته باشید که مصرف هر گونه مکمل غذایی باید با رعایت دستورالعمل‌های پزشکی انجام شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *