جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم یا همان ابدومینوپلاستی راهی برای کوچک کردن شکم و پهلو بوده که طی آن چربی های اضافه و همچنین پوست های افتاده و آویزان ناحیه شکم و پهلو حذف شده و در نهایت با سفت شدن عضلات شکم به استایلی زیبا و تراشیده دست پیدا خواهید نمود.

افرادی که شکم و پهلوی بزرگ دارند و پوست این قسمت از بدنشان به دلایل مختلف خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و دچار افتادگی شده است می توانند به کمک جراحی زیبایی شکم اقدام به کوچک کردن آن و رفع افتادگی پوست خود کنند.

با توجه به اینکه طی این عمل زیبایی ، سلول های چربی ازبین می رود لذا نتیجه عمل دائمی بوده و امکان چاق شدن در این بخش از بدن شخص دیگر رخ نخواهد داد.

جراحی زیبایی شکم

کاندیدای مناسب برای عمل جراحی زیبایی شکم

فردی که تقاضای عمل جراحی زیبایی شکم را دارد باید در درجه اول از سلامت کامل روحی و جسمی برخوردار بوده و نسبت به نتیجه نهایی عمل ، انتظارات واقع گرایانه داشته باشد. در صورت برخورداری از این موارد ، اشخاص نامبرده شده در زیر می توانند کاندیدای مناسبی به جهت انجام عمل ابدومینوپلاستی باشند:

کسانی که بسیار چاق بوده و با ورزش کردن و رعایت انواع رژیم های لاغری موفق به کاهش وزن شده اند اما در پی این امر پوست اطراف شکمشان در وضعیت افتاده و آویزان قرار گرفته است می توانند به کمک ابدومینوپلاستی اقدام به حذف این پوست های اضافه نموده و از شکمی صاف برخوردار شوند.

مادرانی که پس از طی نمودن دوران بارداری و کشیده آمدن پوست شکم در این زمان ، دچار نافرمی و نازیبایی در این بخش از بدن خود شده اند می توانند با عمل زیبایی شکم بعد از زایمان ، زیبایی از دست رفته را به اندام خود بازگردانند.

اشخاصی که از اندام مناسب برخوردار هستند اما همیشه دارای شکم می باشند نیز گزینه مناسبی به جهت انجام عمل ابدومینوپلاستی می باشد.

روش های انجام جراحی زیبایی شکم

به طور کل جراحی زیبایی شکم طی دو روش زیر انجام می پذیرد که در هر دو نیاز به بیهوشی کامل بیمار می باشد:

  1. جراحی مینور ( تامی تاک کوچک )
  2. جراحی ماژور ( تامی تاک بزرگ )

در ادامه روش انجام هر یک را تشریح می نماییم:

مینی ابدومینوپلاستی

در تامی تاک کوچک یا همان مینی ابدومینوپلاستی ، برش های مورد نیاز نسبتا کوچک بوده و بیشتر مناسب افرادی است که پس از یک دوره کاهش وزن شدید ، دچار افتادگی پوست اطراف شکم شده اند یا افرادی که بافت چربی در ناحیه زیر شکم آن ها تجمیع شده است. طی این روش تنها قسمت چین زیر شکم بریده می شود و اصلاحات مورد نیاز انجام می گیرد و نیازی به جابجایی ناف بیمار نیست.

ابدومینوپلاستی کامل

جراحی زیبایی شکم ماژور برای اشخاصی که نیاز به اصلاحات بیشتر در ناحیه شکم دارند انجام می پذیرد و شکاف مورد نیاز آن ، در ناحیه بالای موهای اندام تناسلی ( همانند برش سزارین اما طویل تر از آن ) بر روی پوست شکم ایجاد شده و از یک طرف تا طرف دیگر لگن امتداد می یابد. طی این روش فوق تخصص پلاستیک با برش هایی که گرداگرد ناف می زند ، آن را از بافت های اطراف جدا نموده و پس از عمل برداشتن چربی و پوست های اضافه ،  پوست آن ناحیه را لیفت و شکم را صاف می کند ؛ سپس در منطقه جدید بر روی سطح پوست شکم سوراخی را ایجاد و ناف بیمار را در آن قسمت بخیه می زند.

لازم به ذکر است که در تامی تاک بزرگ ، شکم تا زیر دنده ها باز شده و چنانچه نیاز به تایتنینگ عضله شکم باشد ، این امر انجام شده و در پی آن انحنای کمر محسوس تر می شود. ( تایتنینگ تکنیکی است که طی آن عضلات شکمی که به دلیل بارداری یا اضافه وزن از یکدیگر جدا شده اند ، پس از برداشتن چربی های اضافه به یکدیگر نزدیک و مجدد ترمیم می شوند. )

جراحی زیبایی شکم

آیا جراحی زیبایی شکم همان جراحی لاغری است ؟

جواب این سوال قطعا ” خیر ” می باشد. لازم است بدانید ابدومینوپلاستی روشی برای کاهش وزن نبوده و طی آن حداکثر 4 کیلو وزن کم خواهد شد ؛ در حقیقت جراحی زیبایی شکم تکنیکی به جهت کاهش سایز می باشد و اشخاصی که نیاز به درمان برای لاغری دارند باید تحت ” عمل جراحی شکم برای لاغری ” یعنی اسلیو معده یا بای پس معده قرار بگیرند.

خطر آمبولی در جراحی شکم

اغلب کسانی که قصد انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی را دارند نسبت به خطر آمبولی جراحی شکم ترس داشته و نگران بروز این عارضه هستند. قبل از هرچیز تعریفی از آمبولی ارائه می دهیم:

آمبولی چیست

آمبولی در واقع جدا شدن یک توده از بدن و حرکت آن درون عروق خونی است که این توده امکان دارد از جنس جامد ، مایع و گاز باشد .

آمبولی در جراحی شکم به معنای حرکت توده چربی درون رگ ها بوده که می تواند موجب به خطر انداختن سلامتی بیمار شود. لذا برای پیشگیری از بروز این نوع عوارض لازم است که حتما توسط یک جراح پلاستیک ماهر و با تجربه عمل زیبایی شکم را انجام دهید.

هزینه جراحی شکم

هزینه جراحی شکم و پهلو بسته به روش مورد استفاده و میزان وسعت عمل جراحی متفاوت بوده و به منظور کسب اطلاع در این زمینه باید به مطب پزشک مراجعه نموده و پس از معاینه حضوری ، با وی مشاوره داشته و از قیمت ابدومینوپلاستی خود آگاه شوید.

پاسخ

سه × پنج =

Call Now Buttonتماس با دکتر